loader

Bronz makyajın 8 kuralı

Favoriye Ekle

Havalar ısınmaya ve içimizi ısıtan sıcak mevsimlere giriş yaparken aklımıza, deniz, kum, güneş ve tabii ki bronz makyaj aklımıza geliyor. Bahar ve yazın olmazsa olmazı bronz makyaja bugün yakından bakıyoruz. Bronz makyajın en önemli 8  kuralını uyguladıktan sonra, bu sezonun en bronz ve havalı kızı sen olacaksın, Makyaj.com sözü!

1- Aydınlatıcı makyaj bazı uygula

Aydınlatıcı makyaj bazı uygula

Bronz makyaj denilince ıslak ve canlı ten makyajı aklımıza geliyor. Bu nedenle makyaja başlamadan önce cildine mutlaka ıslak bitişli, aydınlatıcı bir makyaj bazı uygulamalısın. İçinde ışıltılar bulunan makyaj bazı sayesinde hem makyajın uzun süre cildinde kalacak hem de gün boyu ışıl ışıl görüneceksin. Maybelline New York'un pembe renkli Face Studio Aydınlatıcı Makyaj Bazı, aydınlık bitişiyle cildini ışıl ışıl gösterecek.

2- Kusursuz ten makyajı

Kusursuz ten makyajı

Ten makyajının en önemli aşamalarından biri de sağlıklı ve taze görünen bir ten makyajıdır. Bronz makyajının kusursuz görünmesini istiyorsan cildindeki kusurları gizlemeni öneriyoruz. Ten makyajında taze, doğal ve kusursuz bir görünüm elde etmek için, Maybelline'in Affinitone fondötenini öneriyoruz. İçerisindeki doğal pigmentlerle ciltteki kusurları gizlerken çok doğal bir bitiş sağlıyor.

3- Bronzer uygula

Bronzer uygula

Doğal bronz bir görünüm elde etmek için dikkat etmen gereken tek nokta, bronzerını yüzünde güneşin ilk değdiği noktalara uygulamak. Büyük bir pudra fırçasıyla öncelikle yanaklarına ve elmacık kemiklerine, sonra da alnına, burnuna ve çenene uygula.

Buğday ve esmer tenliler daha koyu tonda bronzerları kullanabilirler. Açık tenliler ise, içinde sıcaklık bulunan bronzerları tercih etmelilerdir. İçinde ışıltılar olan bronzerlar sayesinde çok daha aydınlık ve ışıltılı bir görünüme kavuşabilirsin. Maybelline New York'un City Bronzer'ının doğal etkisi ve mis gibi kakao yağı kokusu seni saniyeler içinde tatile ışınlayacak! Çok kolay dağılan ve yüze çok doğal bir sıcaklık veren bu bronzerı en kısa zamanda denemelisin!

4- Strobing tekniği

Strobing tekniği

Bronz ten makyajının ışıl ışıl görünmesi gerektiğini söylemiştik. Bunun için strobing tekniğinden yardım almalısın. Yüzünün yüksek bölgelerine aydınlatıcını uygulayarak yüzünü aydınlat. İçinde altın veya rose gold tonları olan aydınlatıcılar, bronz makyajına çok yakışacaktır. Maybelline New York'un Master Chrome aydınlatıcılarından Molten Gold ve Molten Rose Gold'u mutlaka denemelisin!

5- Metalik far

Metalik far

Bronz makyajın en önemli kuralların birisi de destekleyici göz makyajıdır. Bronz göz makyajı için ışıltılı bronz tonlarına yer vermelisin. Metalik ve krem formdaki farlar sayesinde göz makyajın yaz akşamlarında ışıl ışıl görünecektir. Göz kapağının ortasına altın tonlarındaki farını hafifçe dokundurarak gözlerini daha iri gösterebilirsin. Maybelline New York'un Color Tattoo 24H krem farlarından 35 On and On Bronze'u, tam bronz makyaja göre!

6- Kahverengi maskara

Kahverengi maskara

Bronz makyajını siyah yerine kahverengi maskaranla tamamlayabilirsin. Gözlerinde daha yumuşak bir görünüm istiyorsan kahverengi maskaranı, makyaj çantana mutlaka eklemelisin. Kipriklerini kıvırdıktan sonra maskaranı zig zag hareketlerle sürmelisin. Böylece maskara, kirpiklerinin arasına daha iyi girecektir.

7- Kaşlarını belirginleştir

Kaşlarını belirginleştir

Yaz makyajında kaşlarını doğal şekillendirmeni öneriyoruz. Kaşlarını yukarıya doğru tara ve aralarındaki boşlukları doldur. Doğal bir görünüm elde etmek için kaş kalemlerinden yararlanabilirsin. Maybelline New York'un Tattoo Brow Micro Pen Tint kaş kalemi, doğal kaş kılı çizme konusunda inanılmaz başarılı. Üstelik dövme etkili kalıcılığıyla tüm gün bozulmadan kalıyor.

8- Parlak ruj

Parlak ruj

Bronz makyajı tabii ki parlak bir rujla tamamlıyoruz. Bronz ten makyajına, nude, kahverengi ve açık pembe rujlar çok yakışıyor. Maybelline New York'un Color Sensational Shine Compulsion rujlarından 70 Secret Blush rengi, bronz makyajına çok yakışacak bir pembe nude tonu. Bu parlak rujların hem yoğun renkli olmaları hem de dudağı nemlendirme özellikleri en sevdiklerimizden!

Photo Credit: AdobeStock, Pinterest

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler