loader

​Ela Göz Makyajı: Mutlaka Denenmesi Gereken Makyaj Modelleri

Favoriye Ekle

Ela gözlüler nasıl makyaj yapmalı? Bu yazımızda adım adım anlatıyoruz!


Ela gözler oldukça nadir bulunan göz renklerinden olduğu için eğer gözlerin elaysa çok şanslısın! Bu muhteşem göz rengini belirginleştirmek için tabii ki dikkat çeken bir ela göz makyajı yapmak gerekir. Sen de ela gözlere sahipsen, senin için önerdiğimiz ela göz makyajı stillerini deneyerek harika makyajlara imza atabilirsin.

Ela gözlerin sofistike etkisini kimse inkar edemez. Yeşil, dore ve kahverenginin karışımı hepimizi hayran bırakıyor. Ancak konu ela göz makyajına geldiğinde işler biraz değişiyor. Göz renginde birden fazla renk tonu olduğundan doğru far tonlarını bulmak biraz komplike olabilir. Endişelenme! Ela göz için makyaj yaparken gözlerini en harika şekilde vurgulamak için önerilerimizi takip et.

Altın ve kahve tonları

ela gözler için kahve ve altın tonları

Ela gözlerinin rengini ön plana çıkarmak için altın gibi parlak ve metalik far renklerini kullanabilirsin. Gözlerinin dış köşelerini kahve tonlarıyla gölgelendirip, göz kapağının tam ortasını altın metalik farınla aydınlatarak ela gözler için çekici görünümü elde edebilirsin.

Editörün önerisi:
Maybelline The Nudes far paleti, içerisindeki altın ve kahve tonları ile ela göz makyajı için çok uygun bir far paleti. Farlar hem çok pigmentli hem de yapıları yumuşak olduğu için birbirleriyle çok kolay karışıyorlar.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Ela gözler için yeşil göz makyajı

nyx professional makeup perfect filter olive you far paleti

Ela gözlerdeki yeşil tonunu ön plana çıkarmak için yeşil tonlarda bir göz makyajı da yapabilirsin. Daha soluk yeşil far tonları ile altın tonları birbirleriyle kombinleyerek göz renginin daha belirgin olmasını sağlayabilirsin. Yeşil farı göz kapağına, koyu yeşil farı dış köşelere uygulayabilir, altın tonlarıyla göz pınarına parlak bir etki verebilirsin.

Editörün Önerisi:
Yeşil ve altın tonlarını bir arada bulabileceğin NYX Professional Makeup Perfect Filter far paletlerinden Olive You, yeşil göz makyajı için kullanabileceğin en iyi paletlerden biri. Yoğun pigmentli farlar tek seferde renklerini veriyor ve birbirleriyle kolay karışıyorlar.


Dumanlı göz makyajı

maybelline color tattoo krem far risk maker

Ela gözlere en çok yakışan renkler genelikle koyu tonlardır. Dumanlı göz makyajı, gözleri ön plana çıkaran ve göz renginin daha belirgin olmasını sağlayan makyaj stillerinin başında geliyor. Özellikle koyu gri, siyaha yakın tonlar göz rengin ile mükemmel bir kontrast oluşturacaktır. Dumanlı göz makyajı yaparken alt kirpik diplerie de ince bir far uygulamalısın. Editörün önerisi:

Ela göz makyajında kullanabileceğin, kalıcı bir siyah far önerisi istersen, Maybelline Color Tattoo krem farlardan Risk Maker rengini deneyebilirsin. Kremsi formülüyle çok kolay dağılan bu krem far, sabitlendikten sonra da tüm gün bozulmadan kalıyor. Dumanlı göz makyajının en yakın arkadaşı hacimli kirpiklerdir. Bu görünüm için önce kirpiklerini kıvır daha sonra L'Oréal Paris Paradise Maskara ile kirpiklerine hacim ver.

Klasik eyeliner makyajı

maybelline hyper easy eyeliner

Ürünü buradan inceleyebilirsin.Her göze yakışan klasik eyeliner stili ela gözlülerde bambaşka görünecektir. Gözlerinin güzelliğini ortaya çıkarırken klasik ve zarif tarzından ödün vermek istemiyorsan kuyruklu eyeliner bu sezon senin olmazsa olmazların arasına girecektir.

Editörün önerisi:
Kolay çekebileceğin pratik bir kalem eyeliner arıyorsan, Maybelline Hyper Easy eyelinerı mutlaka denemelisin. Boşluk bırakmadan, tek seferde kusursuz bir eyeliner çekmek istiyorsan, Hyper Easy liner işini çok kolaylaştıracak.

Canlı renkleri dene!

nyx professional makeup ultimate shadow palette brights

Ela gözlüler, renkli göz makyajı konusunda çekingen olmalılar. Çünkü ela gözlere yakışmayan renk neredeyse yok! Canlı ve parlak göz makyajları ile gözlerinin daha belirgin olmasını sağlayabilirsin. Yeşil, mavi, turuncu, pembe, sarı.. Tüm bu renkler ela göz rengine çok yakışacak ve daha belirgin olmasını sağlayacak. Özellikle parti ve festival makyajlarında böyle canlı renkte göz makyajlarını deneyebilirsin!

Editörün Önerisi:
Tüm bu parlak renkleri bir arada bulabileceğin bir far paleti önerimiz var: NYX Professional Makeup Ultimate far plaetlerinden Brights rengi, en canlı ve parlak far renkleriyle en popüler far paletlerinden biri. Buradaki tüm renkler gerçekten de göz kamaştırıcı!

Yanık turuncu / Bakır tonlarında göz makyajı


l'oréal Paris eye go wild far paleti

Ela göz makyajı önerilerinde yanık turuncu ve bakır farlar karşımıza çıkıyor. Bu sıcak tonlar, ela gözlerin rengini ön plana çıkarmak için ideal. Özellikle turuncu, bakır ve altın tonlarını bir arada kullanarak yapacağın buğulu göz makyajı ile çekici bir görünüm elde edebilirsin. Turuncu tonları katlanma bölgesine, bakır farı göz kapağına, altın tonları da göz kapağının tam ortasına uygulayabilirsin.

Editörün önerisi:

L'Oréal Paris'in Eye Go Wild far paleti, içerisindeki yanık turuncu ve bakır tonları ile ela gözlerin için kullanabileceğin harika bir far paleti seçeneği. 

Bronz gözler

maybelline new york color tatoto 35 on and on bronze

Hem gündüz hem gece makyajında, ideal bir göz makyajı tonu olan metalik bronz tonu ile daha çarpıcı bakışlar elde edebilirsin. Işıltılı bronz rengi, ela göz rengini belirginleştirecek renklerden biri.

Editörün önerisi

Maybelline Color Tattoo krem farların en popüler renklerinden olan 35 On and On Bronze rengi, ela gözler için en iyi far renklerinden bir diğeri. Sadece tek bir farla çekici bir göz makyajı yapmak istersen, bu fara mutlaka bir şans vermelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler