loader

Mavi göz makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

 Makyaj trendleri arasında çok popüler olan "Mavi göz makyajı" nasıl yapılır, anlatıyoruz!


Dua Lipa'nın 2020 Grammy Ödül töreninde yaptığı mavi göz makyajını gördüğümüzden beri başka bir şey düşünemez olduk! Bu sezonun popüler makyaj trendlerinden biri olan mavi göz makyajını nasıl yapabileceğini merak ediyorsan, doğru yerdesin! İşte ışıltılı mavi göz makyajı hakkında bilmen gereken tüm makyaj tüyoları...

Mavi göz makyajı nasıl yapılır?


dua lipa makyajı

Mavi dumanlı göz makyajı yaparken önemli olan hangi renkleri seçtiğindir. Maviye en çok yakışan renklerin başında füme geliyor. Yumuşak bir geçiş elde etmek ve gölgelendirmek için mavi göz makyajında füme ve gri tonlarından yardım alabilirsin.

Dua Lipa'nın mavi göz makyajında kullandığı ışıltılı mavi tonları ve füme mat tonlar, dumanlı göz makyajını bir adım öteye taşımış. Bu mavi göz makyajını elde etmek için YSL Beauty'nin Sequin Crush tekli farlarını kullanabilirsin. Yine YSL Beauty Black Opium Parfum De Nuit far paleti de mavi tonlarıyla bu göz makyajı için birebir.

Mavi göz makyajı nasıl yapılır?_1

Dumanlı mavi göz makyajı için seçeceğin ama mavi far, metalik ve canlı bir tonda olmalı. YSL Beauty Black Opium Parfum De Nuit far paletinin tam ortasındaki canlı elektrik mavi farı tüm göz kapağına uygulayabilirsin. Eğer daha yoğun bir görünüm elde etmek istersen, ışıltılı farları ıslatarak uygulamak her zaman iyi bir sonuç veriyor.

Mavi göz makyajı nasıl yapılır?_2

Daha sonra, mavi göz makyajına dumanlı bir etki vermek için mat füme tonlarında bir farla katlanma bölgesine ve dış köşelere uygulayarak iyice karıştırabilirsin. Gözün dış köşesindeki gölgeleri yoğunlaştırmak için lacivert metalik bir fardan yardım alabilirsin. YSL Beauty Sequin Crush farlardan 8 Louder Blue rengi bunun için son derece kullanışlı bir renk. Yoğun ışıltılı bu far, mavi göz makyajını derinleştirmek için ideal. Bu tonu alt kirpik diplerine uygulayarak buğulu bir etki elde edebilirsin. Son adımda göz pınarlarına da açık mavi tonlarda ışıltılı bir far uygulayarak gözlerini boyutlandırabilirsin.

Editörün Önerisi: Işıltılı mavi tonlar, göz makyajında yeterince iddialı, o yüzden bu iddiayı bir adım öteye taşımak için kirpiklerine takma kirpik etkisi verecek bir maskara kullanmalısın. YSL Beauty'nin Mascara Volume Effet Faux Cils maskarası, kirpiklere hacim verme bakımından, takma kirpik etkisiyle yarışır!

Ten makyajın nasıl olmalı?

Mavi göz makyajı nasıl yapılır?_1

Işıltılı mavi göz makyajı yaptığında, cildinin de taze ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin. Cildindeki kusurları doğal bir şekilde gizleyecek ve aydınlık bir etki verecek bir fondöten tercih edebilirsin. Bizim fondöten önerimiz YSL Beauty'nin Touche Eclat fondöteni. Islak bitişli bu fondöten, ciltteki kusurları gizlerken, çok taze ve aydınlık bir etki veriyor. Daha yoğun kapatıcılık istediğin bölgelerde YSL Beauty Touche Eclat High Cover kapatıcıyı kullanabilirsin. Doğallıktan ödün vermeden yüksek kapatıcılık elde etmek için bu kapatıcı favorimiz.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

 Mavi göz makyajı ile ne renk ruj kullanılır?

Mavi göz makyajı nasıl yapılır?_3

Mavi göz makyajı yaptığında, gözlerin başlı başına iddialı olacağı için dudaklarında nude mat bir ruj tercih edebilirsin. Bizim önerimiz YSL Beauty The Slim Matte rujlardan 17 numaralı Nude Antonym rengini kullanabilirsin. Bu rujların ikinci ten gibi mat bitişleri, ışıltılı mavi makyajına çok yakışacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön