loader

1 dakikadan kısa sürede makyaj nasıl çıkartılır?

Favoriye Ekle

Makyaj yapmaktan ne kadar keyif alıyorsak, sıra çıkarmaya geldiğinde de o kadar üşeniyoruz değil mi? Dakikalarca yüzü ovuşturmak, yıkamak, kat kat özenle uyguladığımız maskarayı temizlemeye uğraşmak yeterince enerjimizi tüketiyor.

Durum böyle olunca da, her zaman makyajımızı hızlı ve kolayca çıkaracak ürünlerin peşine düşüyoruz. Son zamanlarda denediğimiz 3 ürün bu konuda bizi oldukça tatmin edince, bu yazıyı yazmadan edemedik. Eğer sen de makyajını bizim gibi 1 dakikanın altında bir sürede çıkarmak istiyorsan, önerilerimize kulak ver!

 

Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Jeli

1 dakikadan kısa sürede makyaj nasıl çıkartılır?_1

Micellar sular hayatımıza gireli çok uzun bir süre olmamasına rağmen artık makyaj temizliğinde vazgeçilmezimiz oldular. Micellar suları bu kadar seviyorken, jel versiyonunu denememek olmazdı tabii ki. Daha ilk kullanımda Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Jeli’nin makyajı böyle hızlı bir şekilde çıkarmasına resmen hayran kaldık.

İçerisindeki misel tanecikler, ciltteki makyaja mıknatıs gibi yapışıyor ve yüzünüzü duruladığınızda ise gerçekten temizlendiğini hissediyorsunuz. Köpüren ve su ile yıkanan temizleyicilerden böyle yüksek bir performans görmek gerçekten şaşırtıcı. Üstelik her cilt tipine uygun olduğu için, kuru veya yağlı bir cilde sahip olmak fark etmiyor. Sonrasında herhangi bir kuruluk veya yağlanma ile karşılaşılmıyor. Hassas ciltlere de uygun olduğu için gönül rahatlığıyla bu temizleme jelini, makyajını 1 dakikadan kısa sürede çıkarmak isteyen herkes kullanabilir!

 

L’Oréal Paris Değerli Çiçekler Makyaj Temizleme Serisi

1 dakikadan kısa sürede makyaj nasıl çıkartılır?_2

Bu seri epeydir favori makyaj temizleme listemizin üst sıralarında. Lotus ve gül özleri içeren seri normal ve karma ciltlere, gül ve yasemin özleri içeren seri ise kuru ve hassas ciltlere yönelik.

Micellar su, temizleme jeli, temizleme sütü ve makyaj mendillerinden oluşan Değerli Çiçekler serisi içeriğindeki çiçek özeleriyle cildi temizlerken aynı zamanda bakım yapıyor. Gül özeleri ile cildi yumuşatırken yasemin ile güzelleştiriyor, lotus özeleri ile dengeleyip koruyor. Sonuç olarak bu seri ile makyajımızı temizlediğimizde cildimiz hem yumuşacık oluyor, hem de harika kokuyor.

Temizleme jeli ile yıkayarak temizleyebilir, temizleme sütünü pamuğa dökerek yüzünü silebilir, micellar su ile son dokunuşu yapabilirsin ama bizim favorimiz üşengeç zamanlarımızda makyaj temizleme mendillerinden yana. Bu serinin hangi ürününü kullanırsak kullanalım, ertesi güne kalıntı kalmayacak şekilde makyajımızı temizledik ve cildimize verdiği yumuşaklık bizden geçer not aldı.

 

Kiehl’s Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil

1 dakikadan kısa sürede makyaj nasıl çıkartılır?_3

Makyaj ve kozmetik dünyasında her gün bir yenilik ile karşılaşıyoruz ve bu bizi hep heyecanlandırıyor. Son zamanlarda Kiehls’ın Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil’i gibi yağ bazlı makyaj temizleyiciler de radarımızda. Özellikle sen de bizim gibi Midnight Recovery Concentrate aşığıysan bu ürüne daha şimdiden bayıldın demektir :)

Makyajı hızlı çıkarmaya gelince, Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil de listeye ekleniyor çünkü sadece yıkayarak makyajı çıkarmak gerçekten bir lüks. Suyla temas ettiğinde temizleme sütüne dönüşen bu sihirli yağı kullanması çok keyifli. Skualan, akşam sefası ve lavanta yağı içerdiği için cildi muhteşem bir şekilde yatıştırıp arkasında yumuşacık bir his bırakıyor. Eğer suya dayanıklı bir makyaj yaptıysan, öncesinde pamuğa birkaç pompa sıkarak göz makyajını yumuşatabilirsin.

Tavsiyelerimize uyup, makyaj temizliğinde bu ürünleri denediğinde bize teşekkür edeceğine eminiz. Artık dakikalarca yüzünü ovuşturup yormak, canını acıtmak ve yine sabah uyandığında makyaj kalıntıları ile karşılaşmak tarihe karıştı!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler