loader

10 dakikada aydınlık ten makyajı!

Favoriye Ekle
10 dakikada aydınlık ten makyajı!_1

Kış mevsiminin etkileri yavaş yavaş azalmaya başlıyor ama cildimizdeki etkileri ne yazık ki hala sürüyor. Aydınlık bir cilt görünümünü strobing gibi makyaj teknikleri ile oluşturabilsek de bu teknikleri kullanmak için ne yazık ki hepimizin fazla vakti yok. Ancak kış ayları boyunca cildimiz daha kuru, daha soluk bir hale gelmiş olsa da bahar ve yaz aylarına girerken aydınlık bir görünüme çabucak kavuşmak mümkün! Nasıl mı? İpuçlarımız aşağıda!

Hazırlık aşaması

Makyaja başlamadan önce hazırlık yapmak şart! Özellikle de aydınlık bir ten makyajı yapacağın zaman hazırlık yapman çok önemlidir. Kusursuz bir cilt görünümü için bir gece önceden makyajını temizlemen gerekir. Sabah uyandığında da temiz cildini ölü deriden arındırmak için peeling yapmayı deneyebilirsin. Ardında da cildini nemlendirici krem ile besleyip nemlendirebilirsin.

Adım adım aydınlık ten makyajı

İlk adım:

Cilt görünümünü düzgünleştirmek için, tüm yüzüne ve boynuna fondöten uygula. Daha aydınlık bir görünüm için pembe alt tonlu bir fondötenden yararlanabilirsin.

İkinci adım:

Gözaltındaki koyu halkaları gizlemek için kapatıcıdan yararlanabilirsin. Kapatıcını sabitlemek için ise transparan pudra kullanabilirsin.

Üçüncü adım:

Son adımda da pembe tonlardaki allığını elmacık kemiklerine uygulayıp makyajını sonlandır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön