loader

10 dakikada aydınlık ten makyajı!

Favoriye Ekle

10 dakikada, aydınlık ve ışıl ışıl görünen bir ten makyajı için bildiğimiz tüm makyaj tekniklerini paylaşıyoruz!

Aydınlık ten makyajını birçok makyaj malzemesi ve uzun adımlarla elde etmek mümkün, peki yalnızca 10 dakika vaktin varsa? Son zamanların en popüler makyaj trendlerinden biri olan aydınlık ve ışıltılı görünümü elde etmek için minimum ürün ve maksimum etkiyi elde etmek için bildiğimiz makyaj tekniklerini seninle paylaşmaya geldik! İşte karşında sadece 10 dakikada aydınlık makyaj yapmanın tüyoları!

Cildini nemli gösterecek bir makyaj bazı kullan

hazırlık aşaması

Makyaja başlamadan önce hazırlık yapmak şart! Özellikle de aydınlık bir ten makyajı yapacağın zaman hazırlık yapman çok önemlidir. Kusursuz bir cilt görünümü için cildinin mümkün olduğunca nemli görünmesini sağlamalısın.

Aydınlık ve nemli ten makyajı için Maybelline Fit Me makyaj bazlarını tavsiye ediyoruz. Maybelline New York Fit Me Makyaj Bazı Luminous and Smooth formülündeki E vitamini sayesinde cildini besliyor ve daha aydınlık, nemli ve pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. Makyajın kalıcılığını arttıran Fit Me makyaj bazını uyguladıktan sonra 12 saat boyunca ışıl ışıl görüneceksin.

Aydınlık ten makyajı için fondöten seçimi

10 dakikada aydınlık ten makyajı!

Cilt görünümünü daha pürüzsüz ve aydınlık göstermek için saten bitişli fondötenleri tercih etmelisin. Bizim ışıl ışıl görünmek istediğimiz günlerde elimiz hep Maybelline Affinitone Fondöten'e gidiyor. Tamamen kusursuz ve inanılmaz doğal görünümler yaratan Affinitone fondöten, cilt ile bütünleşerek pürüzsüz sonuçlar çıkarıyor. E vitamini ve hyaluronik asit içeren formülü cildi nemlendiriyor, nefes almasına izin veriyor ve gün boyu cildin doğal görünümü koruyor.

Eğer fondöteninin daha ıslak bitişli görünmesini istersen makyaj süngerini biraz nemlendirmeni öneririz. Islak makyaj süngeriyle fondöten uygulamak cildini her zaman daha ıslak ve ultra aydınlık gösterir. Merak etme, yağlı cildi olanlar için de bu makyaj ipucu geçerli!

Hangi kapatıcıyı seçmeli?

Hangi kapatıcıyı seçmeli?

Aydınlık makyajını tamamlamak için gözenekleri tıkamayan kapatıcıları tercih etmelisin. Gözaltındaki koyu halkaları gizlemek için en sevdiğimiz kapatıcılardan olan Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'dan yararlanmalısın. İkonik sünger ucuyla yüksek kapatıcılık sağlayan Maybelline Instant Anti Age Eraser, çizgilere dolmuyor ve 10 farklı renk seçeneği sayesinde göz çevresinde doğal bir sonuç ortaya çıkarıyor.

 Aydınlık ten makyajı için kapatıcını göz altına, kenarlarına ve göz kapaklarına uygula. Kapatıcının sünger başlığı ile ürünü yayabilirsin. Pudra ile sabitlemene gerek kalmadan gün boyu göz çevresinde nemli ve hafif ıslak bir görünüm yakalayacaksın.

Likit aydınlatıcı kullan

Likit aydınlatıcı kullan

Aydınlık ten makyajını aydınlatıcı kullanmadan bitireceğimizi düşünmedin, değil mi? Aydınlatıcının daha ıslak görünümlü ve kalıcı olması için likit formda olanlarını tercih edebilirsin. Biz pratik aydınlık makyaj için Maybelline New York Master Strobing Liquid'i kullanıyoruz. İnci parlaklığına sahip formülüyle cildi aydınlatan ve daha belirgin yüz hatlarına sahip olmanı sağlayan bu aydınlatıcıyı yüzünün yüksek bölgelerine sürebilirsin.

Işıl ışıl bir görünüm için burun kemiğine, dudak üzerine, elmacık kemiklerine ve çene ucuna likit aydınlatıcını uygula. Parmaklarının ısısıyla aydınlatıcıyı yaymak çok daha kolay olacak. Tampon hareketlerle aydınlatıcıyı cildine uygula. Sabitleme gerektirmeyen Maybelline aydınlatıcı gün boyu seni enerjik ve aydınlık gösterecek.

Parlatıcıyla aydınlık makyajını tamamla

Parlatıcıyla aydınlık makyajını tamamla

Aydınlık ten makyajına en çok dudak parlatıcısını yakıştırıyoruz. Parlatıcıların dudağında sadece birkaç dakika kaldığından ve sonrasında silinip gittiğinden şikayetçiysen seni Maybelline New York Lifter Lip Gloss ile tanıştırmak isteriz.

Hyaluronik asit içeren formülüyle dudakları nemlendiren, daha kalkık ve dolgun gösteren Maybelline parlatıcıyı ilk kullanımdan itibaren çok seveceğine eminiz. Gözle görülür şekilde dudakları pürüzsüzleştiren ve parlatan bu kapatıcı, aydınlık ten makyajına çok yakışacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/