loader

10 Dakikada Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Acelesi olanlara özel: 10 dakikada günlük makyaj yapmanın tüm ipuçları bu yazımızda!

Bazı sabahlar yataktan çıkmak çok zor olur, durum böyle olunca da makyaja ayrılan süreler gittikçe kısalır. Nasılsa maske takacağın için yoğun makyaj yapmana gerek yok. İşte böyle sabahlar için, 10 dakikada pratik bir makyaj yapmanı sağlayacak, seni harika gösterecek son derece kullanışlı ürün önerilerimizle karşındayız!

3 dakikada mükemmel ten görünümü

maybelline fit me fondöten

Çok acelen var ama şöyle insan arasına karışabilecek ve maskenin üzerinden seni iyi gösterecek bir makyaj yapmak istiyorsan doğru yerdesin. Ten makyajı adımı, aceleyle yapılan makyajın en uzun adımı olabilir ama bu gözünü korkutmasın. Doğal bitişli ve cilde kolay dağılan bir fondöten seçerek bu süreyi 3 dakikaya kadar indirebilirsin. Bizim hızlı makyaj için önerimiz Maybelline New York’un Fit Me! Matte + Poreless fondöteni. Ciltle iyi bir uyum yakalayan bu fondöten, hem cilt kusurlarını gizliyor hem de kil içeren formülüyle gözenek görünümünü azaltıyor. İnce yapısıyla da cilde çok kolay dağıldığı için, biz acele makyajlarda bu fondöteni nemli makyaj süngeri ile uygulamayı çok seviyoruz, hızlı ve iyi bir sonuç veriyor.


Tek adımda göz altı morluklarına elveda

Tek adımda göz altı morluklarına elveda

Gelelim göz altındaki morluklarımızı kapatmaya: İnce yapılı, göz altlarına kolay dağılan ama kapatıcılığı iyi olan bir kapatıcı ile sadece 30 saniyede ten makyajımızı bitirebiliriz. Bunun için de Maybelline New York’un Insant Age Rewind Eraser Kapatıcı'dan daha iyi bir seçenek olamaz. Hem çizgilere dolmuyor, hem de kolay uygulanarak cilde aydınlık bir etki veriyor. Maskenin üzerinden gözlerini pürüzsüz göstermek için Maybelline kapatıcı kullanarak göz altı morluklarını başarılı bir şekilde yok edebilirsin.

Belirgin ve doğal kaş makyajı

Belirgin ve doğal kaş makyajı

Maskenin üzerinden kaşların ilk dikkat çeken bölgelerden olacak. Kaş makyajı yapmak için ince uçlu doğal kaş kalemine ihtiyacın olacak. Hem belirgin hem de doğal görünen kaşlar için bizim her zamanki tercihimiz ise Maybelline New York’un Brow Ultra Kaş Kalemi. Bu maskara bir taşla tam 3 kuş vuruyor: İncecik ucu sayesinde kaşlarını dolduruyor, belirginleştiriyor ve sabitliyor. Tam 30 saniyede belirgin ve doğal kaşlar elde etmek için birebir.

3 dakikada doğal göz makyajı

3 dakikada doğal göz makyajı

Evet yanlış duymadın, tam 3 dakikada doğal göz makyajı yapmak mümkün. Yazın dışarı çıkarken, arkadaşlarınla buluşurken hafif göz makyajı yaparak fresh bir görünüme kavuşmalısın. Maybelline New York Color Tattoo Krem Far Dusk Doll rengi tam bu taze makyaj için ideal. Parmağınla krem farını uygula ve temiz far dağıtma fırçasıyla gözlerinin dış köşelerine doğru farını dağıt. Üstelik dövme etkili kalıcılığı ile göz makyajın tüm gün bozulmadan kalacak.

Yelpaze etkili, hacimli kirpikler

Tüy gibi hafif ve hacimli kirpikler

Maskara aşaması, özellikle acelemiz varken biraz zorlayıcı olabiliyor. Bunun için yumuşak yapılı, hata yapma oranını en aza indiren ve ne kadar üst üste sürersen sür kirpikleri birbiriyle yapıştırmayan bir maskara bu anlar için tam bir kurtarıcı. Tüm bu özellikleri taşıyan o maskara ise Maybelline New York’un Lash Sensational maskarası! Maskenin üzerinden kirpiklerini belirginleştirmek ve adeta gözlerinle konuşmak için Lash Sensational maskaranı yanından ayırma. Kirpikleri tek tek ayırma ve yelpaze etkisi verme konusunda, bu maskaranın üzerine yok!

Tek seferde allık uygula

Tek seferde allık uygula

Ne kadar acelemiz olursa olsun, allık sürmeden sokağa adım atmamız mümkün değil! Sen de eğer bizim gibiysen, yaz aylarına uygun canlı krem allık önerimizi mutlaka denemelisin. Maybelline New York’un Cheek krem allığı, doğal görünüm için harika bir seçenek. Bu krem allıkların pembe tonunu yanaklarımıza uyguladıktan sonra yanaklarımız çok canlı ve enerjik görünüyor. Maskene bulaşmayacak, hızlıca sabitlenecek ve yüzüne dinamik bir görünüm verecek bu krem allığı denemeni öneririz.

Pudramsı mat dudaklar

Pudramsı mat dudaklar

E tabii, ruj sürmeden makyajımızı bitireceğimizi düşünmedin değil mi? Maybelline New York’un Matte Ink serisindeki nude tonlar yaz için harika bir ruj! Hem pudramsı mat bitişi ile harika görünüyor hem de yumuşak yapısı ile çok kolay sürülüyor. Maskene bulaşmayacak, yaz makyajıyla uyumlu ve gün boyu kalıcı olan bu mat ruju 2020 yazında mutlaka kullan. Gözün kapalı bile sürebileceğin bu rujun, soğuk alt tonlu nude pembe rengi de ayrı güzel!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/