loader

2017 makyaj trendlerinde en çok dikkat çeken 5 öneri

Favoriye Ekle
2017 makyaj trendlerinde en çok dikkat çeken 5 öneri

2017 yılı makyaj trendleri açısından oldukça parlak ve ışıltılı bir yıl oluyor. Özellikle dudaklarda, gözlerde ışıl ışıl makyaj görünümleri bizim şimdiden kalbimizi fethetti bile! Yaklaşan yaz mevsimi ile birlikte yeni makyaj trendlerini daha sık denemek istiyorsan bu rehbere göz atmanı öneririz.

Glitter dudaklar

 

null

Glitter dudaklar 2016 yılının sonlarında popüler olmaya başladı ve 2017 yılında da altın çağına giriş yaptı. Eğer sen de bu trendi uygulamak istiyorsan lip glossuna ışıltılı pigmentler ekleyerek işe başlayabilirsin. Gümüş, bronz hatta altın renkli pigmentleri dudak parlatıcına ekleyerek arkadaşlarının dikkatini çekebilirsin. Özellikle göz makyajını sade tuttuğun günlerde dudaklarınla ön plana çıkmak istiyorsan, bu trendi kaçırmamalısın.

Allık-kontür

 

null

Moda haftalarında gördüğümüz bu makyaj trendi günden güne daha da popüler oluyor. Bildiğimiz kontür tekniğini bronz bir fondöten veya bronzer ile yapmak yerine allığını kullanmaya ne dersin? Pembe, kırmızı tonlarda allık ile yapılan bu kontür tekniği cildini olduğundan daha taze ve enerjik gösterecektir. Yaklaşan bahar mevsiminde bu trendi sık sık göreceksin, şimdiden söyleyelim!

Parlak gözler

 

null

Göz makyajında mat görünümler yerine ıslak bitişli farlar daha çok tercih ediliyor. Bloggerların da çok sevdiği bu trend sayesinde bütün ilgiyi gözlerinde toplayabilirsin. Bu makyaj trendinin en sevdiğimiz yanı ise; göz kapağına sadece tek bir renk uygulasan dahi göz makyajın kusursuz görünüyor. Özellikle acelen olduğu günlerde bu makyajı mutlaka denemelisin. Islak bitişli krem farları kullanarak bu görünümü elde edebilirsin.

Editörün önerisi: Farını uygulamadan önce fırçanı ıslatırsan daha kalıcı ve ıslak bir görünüm elde edebilirsin.

Mavi eyeliner

 

null

Renkli göz makyajları bu sene çok popüler! Özellikle mavi eyeliner ve mavi maskara bu senenin en sevdiğimiz trendlerinden oldular. Sen de bu ikisini birlikte kullanarak çılgın ve enerjik bir görünüm elde edebilirsin. İşe veya okula giderken klasikten uzaklaşıp bu trend sayesinde çok daha havalı görünmek mümkün!

Ombre dudaklar

 

null

Dudaklarını olduğundan dolgun göstermek istiyorsan bu makyaj trendini çok seveceksin. Bu trendi elde etmek için; dudaklarının çevresini daha koyu renge, iç kısmını ise daha açık tonlarda boyamanı öneriyoruz. Dudaklarını bir tık dışardan çerçeveleyerek dudaklarını daha iri gösterebilirsin. Son olarak dudaklarının daha parlak görünmesini istiyorsan dudak parlatıcını sürebilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön