loader

2020 Makyaj Trendlerini İnceliyoruz!

Favoriye Ekle

2020 makyaj trendlerini mercek altına alıyoruz, bakalım bu yıl en çok hangi makyaj modelleri karşımıza çıkacak!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da, yepyeni makyaj trendleri ile karşı karşıyayız. Dünyayı etkisi altına alan salgın yüzünden birçok moda haftası iptal oldu, ve haliyle bu da güzellik ve moda trendlerinin akışını tamamen değiştirdi. Artık trendler podyumlardan değil, sosyal medyadan ses getirmeye başladı. Biz de araştırmalarımızı yaptık ve hemen soluğu burada aldık, işte karşında 2020 makyaj trendleri!

“Less is More”

less is more

2020 makyaj trendleri arasında en çok dikkat çeken, cilt görünümünün gittikçe doğala kayıyor olması. Uzun süredir hayatımızın her alanına etki eden “Less is More” mottosu, artık makyaj trendleri arasında da yerini aldı. Öyle kat kat ten ürünü uygulamak yerine mümkün olduğunca az ürünle en doğal görünümü elde etmek yükselen bir trend. Bunun başında da cilt bakımına ağırlık vermek geliyor. Cildin görünümünü pürüzsüzleştirmek ve kusursuzlaştırmak için cilde bakım yapan fondötenler de ön planda.

Cilde bakım yapan fondöten önerisi: L’Oréal Paris True Match Fondöten

Tüy gibi kaşlar

tüy gibi kaşlar

Kaşların kalkık, gözlerin de çekik göründüğü görünümler, 2020 makyaj trendleri arasında en çok dikkatimizi çekenlerden bir diğeri. Kaş maskaraları ile kaşları tamamen yukarı doğru tarayıp tüy gibi bir görünüm elde edilen bu makyaj trendinde, gözler olduğundan çok daha çekik ve açık görünüyor.

Şeffaf kaş maskarası önerisi: Maybelline Brow fast Sculpt Kaş Maskarası.

Punk eyeliner

punk eyeliner

Klasik eyeliner görünümleri yine bu sene de kendini yeniliyor. Anlaşılan göz makyajında hep bir hareket istiyoruz! 2020 makyaj trendleri arasında, “punk eyeliner” görünümü ise klasik eyeliner görünümünü biraz daha farklılaştırıyor. Göz kapağına doğru uzanan ekstra çizgiler, kuyrukların ucuna eklenen küçük noktalar veya gelişi güzel fırça izleri. Bu yıl eyelinerına ekleyeceğin herhangi bir hareketle bu makyaj trendini takip edebilirsin.

Kolay uygulanan eyeliner önerisi: Maybelline Hyper Easy Eyeliner

Doğal, kızarık dudaklar

Doğal, kızarık dudaklar

2020 makyaj trendleri arasında en sevdiklerimizden biri de doğal, kendi rengiymiş gibi görünen dudak makyajı trendi. Ruju yoğun bir şekilde uygulamak yerine, hafif ıslak bitişli ve tamamen opak olmayan bir ruj tercih ederek sen de bu trendi deneyebilirsin. Bu sayede dudaklar nemli ve çok doğal görünüyorlar.

Islak bitişli ruj önerisi: YSL Beauty Water Stain Likit Rujlar

Parlak cilt

Parlak cilt

Parlak, canlı ve sağlıklı ten makyajları 2020’nın en popüler görünümlerinden. Mat bitişli fondötenleri bir süreliğine geri plana atacağız gibi görünüyor. Cildin kendi ışıltısını ön plana çıkaran, kusurları gizleyen ama ağırlık da yaratmayan fondötenler, bu yıl her zamankinden daha popüler. Bu görünümü likit aydınlatıcılarla tamamlayabilirsin.

Işıltılı fondöten önerisi: NYX Professional Makeup Born To Glow Fondöten 

Pastel göz makyajı

Pastel göz makyajı

2020’de göz makyajında pastel tonlar kullanmak son derece moda. İnsanın içini ısıtan ve taze bir görünüm veren bu makyaj trendini denemek için sabırsızlanıyoruz! Göz makyajında lila, şeftali, mint ve toz pembe gibi far renklerini kullanmak bu yıla damgasını vuracak gibi görünüyor.

Pastel tonlarda far paleti önerisi: NYX Professional Makeup Matchy Matchy Far Paleti

Gül tonlarında dudaklar

Gül tonlarında dudaklar

2020 makyaj trendleri arasında gül tonlarında pembe rujlar da oldukça dikkat çekiyor. Anında canlı ve enerjik bir etki veren pembe rujlar, hem gündüz hem de gece makyajlarında oldukça popüler olacağa benziyor. Bu trendi takip etmek için şimdiden pembe rujları radarına almalısın!

Pembe ruj önerisi: Maybelline Super Stay Matte Ink Pink Edition 15 Savant

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön