0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

3 adımda dolgun dudak görünümü

Favoriye Ekle
3 adımda dolgun dudak görünümü

Doğal güzelliğimizi vurgulamak veya en sevdiğimiz özelliklerimizi ön plana çıkarmak istediğimiz zamanlarda makyaj dokunuşlarından yardım alıyoruz. Makyajla gözlerimizi daha iri, kirpiklerimizi daha hacimli, yüzümüzü daha ince gösterebiliyoruz ve tabii dudaklarımızı da daha dolgun! Eminim ki senin de dudaklarını daha dolgun göstermek için bildiğin birkaç makyaj hilesi var: Dudak kalemini taşırarak uygulamak, lip gloss kullanmak… Peki, bir de bizim yöntemimizi denemek ister misin?

Birinci adım: Nemlendir

null

Dudaklarını makyaja hazırlamak için önce ölü deriden arındır. Kullanmadığın bir diş fırçasıyla dudaklarını fırçalayabilir ya da esmer şeker ve bal yardımıyla dudaklarına doğal yollardan peeling yapabilirsin. Uygulamanın ardından dudaklarını ılık su ile durula ve dudak balmın yardımıyla nemlendir. Şimdiden hem dolgun hem pürüzsüz bir görünüme kavuştun bile.

İkinci adım: Çerçevele

null

Dolgun dudaklar elde etmenin bir diğer yolu da birçoğumuzun bildiği gibi dudak kalemi uygulaması! Dudak makyajında kullanacağın ruj rengine karar verdiysen, bu ruj rengine uygun bir dudak kalemi edin. Dudak kalemin yardımıyla dudaklarını çerçeve ve yalnızca dudak çukurunda dudak kalemini hafifçe taşır. Böylece daha belirgin bir dudak görünümü elde edeceksin. Rujunun da daha kalıcı olmasını sağlamak için çerçevenin içini dudak kalemin yardımıyla doldur.

Üçüncü adım: Konturla

null

Dudaklarını dudak kalemiyle çerçeveledikten sonra, aynı rengin iki farklı tonunu kullanarak dudaklarında kontur efekti yarat. Eğer kırmızı ruj tercih edeceksen, açık ve koyu tonlarda iki farklı kırmızı rujunu kullan. Koyu kırmızıyı dudakların dış kısımlarına, açık tonu ise orta kısmına uygula. Böylece dudaklarına derinlik ve boyut kazandıracaksın ve dudakların çok daha dolgun görünecek! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön