loader

3 adımda gözlerini nasıl kalkık gösterebilirsin?

Favoriye Ekle

Göz makyajı belki de yaparken en çok zorlandığımız alandır. Eyelinerı çekerken yaptığımız birkaç küçük hareket ile baştan aşağı farklı görünebiliriz. Özellikle düşük göz kapağına sahip olan kadınlar, göz makyajı yaparken oldukça zorlanırlar. Kuyruklu eyeliner uygulamak ve gözleri kalkık göstermek için birkaç ipucu öğrendik, şimdi sıra denemeye geldi!

1. Adım: Gözlerini aydınlat

Düşük gözlerini daha aydınlık göstermek için ışıltılı farından yardım alabilirsin. Bunun için göz kapağına açık pembe veya sedef renginde farını uygula ve iyice dağıt. Kaş altının da aydınlık görünmesi gözlerini daha büyük gösterecektir.

2. Adım: Eyeliner

Eyelinerını çekmeye kirpik dibinin ortasından başlamanı tavsiye ediyoruz. İnceden kalına doğru çektiğin eyelinerının ucunu hafifçe yukarı doğru uzatmalısın. Düşük göz kapağına sahip olan kişiler uzun kuyruklu eyeliner stilinden kaçınmalıdırlar. Daha sonra kirpik dibinin başlangıç kısmın ortaya doğru ince bir çizgi ile birleştir.

Alt kirpik dibine ise göz kalemi ile ince bir çizgi çek. Göz kaleminin arkasındaki sünger yardımıyla çektiğin çizginin sonunu iyice dağıt.

3. Adım: Yoğun kirpikler

Şimdi gözlerin badem şeklini aldı sayılır. Bu görünümü

hacimli kirpikler

ile tamamlamalısın. Önce kirpiklerini kıvır, daha sonra iki kat maskara uygula. Gözlerini büyük ve kalkık göstermek çok zor değilmiş, ne dersin?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler