loader

3 Kolay Teknikle Eyeliner Nasıl Sürülür?

Favoriye Ekle
3 Kolay Teknikle Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyelinera olan tutkumuzun, biz kadınların zor şeylere olan düşkünlüğü ile bir bağlantısı olabilir mi? Gerçek şu ki, kusursuz eyeliner çekebilmek için, el yatkınlığına, pratiğe, doğru tekniklere ihtiyacımız var. Eyeliner nasıl sürülür? Evet, kabul ediyoruz: Gördüğümüz zaman bayıldığımız o kolay eyeliner stillerini elde etmek çok kolay değil ama doğru ürün ve tekniklerle sen de arzuladığın kedi gözü makyajınlarını elde edebilirsin. Eğer bir türlü istediğin gibi eyeliner çekemiyorsan, bir de bizim yöntemlerimizi dene. Senin için hazırladığımız 'eyeliner nasıl çekilir?' ve en iyi eyeliner önerilerimizi aşağıda bulabilirsin. 

Kolay Eyeliner Nasıl Sürülür?

maybelline color tattoo creme de nude

Kusursuz göz makyajı için saatler harcamana gerek yok, göz kapağına nude göz farını sür, eyelinerını çek ve maskara sür. İşte hazırsın. Şimdi senin için kusursuz göz makyajının adımlarını inceliyoruz.

Göz makyajına başlarken göz kapağını eyelinera hazırlamalısın. Makyajdan önce süreceğin nude krem far hem makyajının uzun süre bozulmasını önler hem de göz kapağındaki renk eşitsizliğini dengeler. Bizim favori krem farımız; Maybelline New York Color Tattoo. Yumuşacık yapısı ve yoğun pigmentiyle Créme de Nude rengi bizim için adeta bir far bazı görevi görüyor. Bu farı uygulamanın en güzel yolu parmaklardan geçiyor. Parmağına biraz ürün al ve tüm göz kapağına dağıt. 24 saat kalıcılık sağlayan Color Tattoo krem farlarla tanıştıktan sonra bir daha bırakmak istemeyebilirsin.

maybelline hyper easy eyeliner

Eyeliner çekerken hangi eyelinerı seçmeli diye sorduğunu duyar gibiyiz. Biz eyeliner sürerken ince uçlu eyeliner kullanıyoruz. Böylece hem daha pratik hem de daha doğal sonuçlar elde edebiliyoruz. Eğer eyeliner çekme konusunda kendine çok güvenmiyor ve işini kolaylaştıracak bir eyeliner arıyorsan, Maybelline New York'un Hyper Easy Eyeliner'ını mutlaka denemelsin.

Ultra ince ucu ile eyeliner çekme işini inanılmaz bir şekilde kolaylaştırıyor. Yoğun pigmenti ile tek seferde istediğin çizgiyi kusursuz bir şekilde çekebilirsin. İşin güzel tarafı Hyper Easy eyeliner o kadar kalıcı ki, gün boyu akmıyor, dağılmıyor ve bulaşmıyor. Elin hızına uyum sağlayan esnek ucu, boşluk bırakmadan tek seferde çizgi çekme özelliği ve hata yapmaya izin vermemesi sayesinde, Maybelline eyelinerlar arasındaki yeni favorimizi sana da şiddetle öneriyoruz!

Sana en uygun eyelinerı bulduğuna göre uygulamaya başlıyoruz. Kolay eyeliner nasıl çekilir?: Eyeliner çekmeye her zaman kuyruk bölümünden başlamalısın. Öncelikle eyelinerının kuyruğunu çek daha sonra kirpik dibinden ince bir çizgi çek ve bunu kuyruğunla birleştir.

Eyeliner uygulamasına yeni başlayanlar, eyeliner çekerken önce ince bir çizgi çekip daha sonra isterlerse kalınlaştırabilirler. İlk olarak kalın bir çizgi uyguladığında hata yapma olasılığın daha yüksek olacaktır. Son olarak göz pınarından tek bir hareketle kuyruk ucuna kadar tekrar bir çizgi çiz ve işte bu kadar! Eyeliner çekme yöntemleri düşündüğünden de kolaymış, değil mi?

Editörün önerisi: Bazen iki gözüne uyguladığın eyeliner eşit olmayabilir. Bu durumda eyelinerını bir tık kalınlaştırarak ikisini eşitleyebilirsin.

Doğal Eyeliner görünümünü hemen canlı denemek için aşağıdaki butona basabilirsin!

Kalem Eyeliner Nasıl Sürülür?

Likit eyeliner çekerken hata yapmaktan korkuyorsan öncelikle göz kalemin yardımıyla eyeliner stilinin taslağını oluştur. Göz kaleminle istediğin görünümü elde ettikten sonra likit eyelinerınla bu taslağın üzerinden geç. Eğer eyeliner kalemi ile buğulu bir görünüm yaratmak istersen, kalem eyelinerı kirpiklerinin dibine uygula ve doğal görünmesi için dağıtarak buğulu bir görünüm ver.

Göz kalemi ile eyeliner sürmek daha kolay olduğu için eyeliner çekme teknikleri arasında en sevilenlerden biri oluyor. 

Editörün önerisi: Göz kalemiyle eyeliner çekmeden önce kalemin ucunu saç kurutma makinanla ısıtarak kaleminin ucunu yumuşat, böylece uygulama çok daha kolay olacak. Kalemini ısının altında çok fazla tutmana da gerek yok. İki üç saniye tutmak kaleminin yumuşaması ve kolay bir uygulama elde etmen için yeterli olacak.

Likit Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyelinerını gözlerinin iç kısmından başlayarak çekmekten vazgeçmelisin. Likit eyeliner nasıl sürülür hemen açıklayalım: Eyeliner ile sadece kuyruk oluşturmamalı aynı zaman da eyelinerın gideceği yönün şeklini yaratmalısın. Önce kuyruktan başla, sonra likit eyeliner ile göz pınarına doğru ilerle. Bu yöntemle, ilk adımda eyelinerının nasıl sonuçlanacağını gözünde canlandırabilirsin: kalın veya çok ince! Artık likit nasıl çekilir çok iyi biliyorsun.

Editörün önerisi: Göz şekline göre eyeliner çekmek önemlidir. Düşük ve aşağı doğru duran gözlere sahip olanlar için eyeliner çekmek çok zor olabiliyor. Düşük gözlüler için eyeliner çekmenin püf noktaları; üst kirpik diplerinin dış kısımlarına bir kuyruk ekleyerek daha kalkık gözlere ve canlı bakışlara sahip olabilirler. Alt kirpik dibinin ise dış kısmına yukarı doğru uzanan bir kuyruk çizmeyi tercih etmeliler. Üst ve alt kirpik diplerinin ortalarından eyelinerı çekmeye başlayarak yukarı doğru uzatmak, işin püf noktası. Bu sürme tekniğini, kahverengi ve lacivert eyelinerla uygulayıp maskarayla birleştirerek mükemmel bir günlük göz makyajı elde edebilirler.

Jel Eyeliner Nasıl Sürülür? 

Jel eyelinerını mutlaka eyeliner fırçası ile uygulamalısın. Fırçana eyelinerını al ve yassı bir şekilde fırçayı tutarak önce kuyruk bölümünü oluştur. Jel eyeliner, eyeliner çekme teknikleri arasında en zorudur. Bu nedenle dikkatli olmalısın. Daha sonra göz pınarına gelerek buradan başladığın ince bir çizgiyle eyelinerını kuyruk bölümü ile birleştir. 

Eyeliner çekme aparatları ile de jel eyelinerını çekebilir, daha kusursuz bakışlara ulaşabilirsin. 

Editörün önerisi: Kusursuz eyelinerın en yakın arkadaşı hacimli kirpiklerdir. Cılız kirpiklerin varsa doğru maskarayı seçerek kirpiklerini daha dolgun gösterebilirsin. L’Oréal Paris Paradise maskara bizim en sevdiğimiz maskaralardan biri! Kirpkileri tek tek ayıran ve harika bir dolgunluk kazandıran bu maskarayı her makyajda mutlaka uyguluyoruz. Bu maskaranın en sevdiğimiz özelliği eğik ucu! Böylece kirpiklerimizi dipten uca doğru kıvırarak dolgunluk kazandırıyor. Kirpkilerine maskara sürmeden önce kıvırmanı öneriyoruz. Daha sonra zigzag hareketlerle maskaranı dipten uca doğru uygula. 

Eyeliner Modelleri 

Kaşık kullanarak eyeliner çekmek

Kusursuz bir eyeliner stili için ihtiyacın olan şey şu anda mutfağında duruyor. Kaşıklar bu sefer sana işleri karıştırmamak için yardım edecek! Eyeliner kuyruğunun alt kısmını bir çorba kaşığının sapı yardımıyla çek. Kuyruğun üst kısmı içinse, tıpkı yukardaki görselde olduğu gibi kaşığın ağız kısmını ters çevirerek kullan. 

Kredi kartından yardım al

Hayır, yeni bir eyeliner almak için değil. Kuyruk çekerken işleri kolaylaştırmak için sana rehber olacak kredi kartı veya kartvizit gibi sert ve düz cisimlerdan faydalan. Kredi kartını gözlerinin dış köşelerinden, kaşlarının bitimine doğru hizala ve bu sınırdan rehber alarak eyelinerının kuyruğunu oluştur.

Rocker eyeliner

“Rocker” bir tarzın varsa, rock konserlerine giderken bu tarz bir eyeliner deneyebilirsin! Bakışlarına bambaşka bir hava verecek bu eyeliner görünümünü, kaşlarının bitme noktasını hizalayıp, uzunluğuna karar verebilirsin. Rocker eyelinerı göz kalemiyle veya kalın uçlu eyeliner ile çekebilirsin. Bu modeli, müzik festivallerinde mutlaka denemelisin.

Gözlerini büyük göster

Gözlerini daha büyük göstermek için alt ve üst kirpik diplerine göz kalemi uygulayıp dağıtarak dumanlı bir görünüm elde etmeyi tercih edebilirsin. Bu sayede göz şekli daha belirgin hale gelecektir. Siyah göz kalemi iyi bir seçim. Günlük makyajda ise kahverengi göz kalemi, daha sofistike ve yumuşak duracaktır. Hem iç hem dış kirpik dibini çizmek en etkili sonucu verecektir.

Eyeliner bittiyse ne olacak?

Aceleyle bir yere hazırlanıyorsun ve eyelinerını bulamadın mı? Maskaranı kullan. Endişelenme, yapabilirsin! Maskaranı kirpik çizgine olabildiğince yakın bir şekilde uygula. Eğer zor geliyorsa eyeliner fırçanı kullan ve maskaranı jel eyeliner gibi göz kapaklarının üzerine çek. Ama unutma, maskaranı gözlerinin iç kısmında asla kullanmamalısın!

Çift eyeliner

Gözlerini olduğundan daha açık göstermenin başka bir yolu ise ikili eyeliner modelidir. Double eyeliner olarak da geçen bu teknik, gözlerini daha büyük gösterecektir. Önce üst kirpik diplerine kalın özel kuyruklu eyeliner uygula. Daha sonra alt kirpik dibine ince ve uzun bir eyeliner çiz. Bu iki eyeliner çizgisinin kuyruklarını birleştirmene gerek yok, ayrık kaldığında gözlerin daha açık görünecektir.

Metalik eyeliner

Parlak ve iddialı göz makyajları gözlerini her daim büyük gösterecektir. Özellikle bu sene popüler olan metalik eyeliner trendini göz makyajında atlamamanı öneriyoruz. Parti ve gece makyajlarında ışıldamanı sağlayacak bu eyeliner modelini çok seveceksin!

Photo Credit: Pinterest, Google

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön