loader

30'lu yaşlar özel: Nasıl makyaj yapmalı?

Favoriye Ekle

Güzellik kalıcıdır! Her dönemin kendine has izleri vardır. 30'lu yaşlardaki kendini bulmuş stilini, uygun makyaj tarzıyla bütünlemek ister misin?

Sıra sende

30'lu yaşların özgüvenli havasını tamamlamana yardımcı olacak ipuçları burada!

Doğal güzelliğini öne çıkar

Geç ergenlik döneminin tamamen bitmesiyle, artık sen de bir kadınsın. Oturmuş yüz hatlarını öne çıkarmak ideal bir seçim. Ufak yorgunluk izlerini gizleyerek doğal güzelliğinden bir şey kaybetmeden makyaj uygulaması yapabilirsin.

Ten makyajı

Nemini kaybetmeye başlayan cildinde artık yorgunluk izleri daha görünür olduğundan, sıvı yapılı fondöten ve makyaj bazı kullanabilirsin. Allıkla da elmacık kemiklerini ve yüz ovalini belirginleştirerek, dikkati bu kısımlara çekebilirsin.

Vurguyla kamuflaj

Bakışlarını aydınlatmak ve yorgunluk izlerini kamufle etmek için göz makyajına ağırlık vermek, iyi bir tercih olacaktır. Göz kalemini küçük dokunuşlar haline uygulayıp daha sonra aplikatör yardımıyla dağıtabilirsin. Natürel renkler tercih etmelisin. Gece makyajında ise kırmızı ruj, iyi bir seçim.

Kilit nokta: Nemlendirme. Cildinin yavaş yavaş esnekliğini yitirmeye başladığı bu yaşta, nemlendirme hayati önem taşıyor. Düzenli nemlendirmeyle yaşlanma sürecini yavaşlatabilirsin. Göz çevresinin ve boynun ekstra özen istediğini de hatırlatalım.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön