loader

4 Adımda Kaş Gürleştirme Yöntemleri

Favoriye Ekle

Son yıllardaki kaş modası hepimizi daha kalın ve gür kaşlara doğru yönlendiriyor. Karakteristik kalın kaşlar, son yılların en büyük trend akımlarından biri! Peki, ince kaşlılar bu modayı nasıl takip edecek? İnce kaşları kalınlaştırmak ve daha gür göstermek aslında mümkün. Doğru kaş makyajıyla kaşlarını en doğal şekilde daha gür gösterebilirsin. Nasıl mı? Aşağıdaki adımları takip et ve kaş gürleştirmenin tüm inceliklerini öğren!

Doğal kaş kılı tekniğini uygula

Doğal kaş kılı tekniğini uygula

Evde kaş gürleştirme yöntemlerinde profesyonel tekniklerden ilham almayı çok seviyoruz. Kaş gürleştirmek için yapılan microblading 3D kıl tekniğini en sevdiğimiz makyaj malzemesi ile evde denedik ve inanılmaz bir sonuç elde ettik. Doğal görünen gür kaşlara kavuşmak için senin de ince uçlu kaş kalemine ihtiyacın var.

Maybelline Brow Ultra Slim kaş kalemi, evde doğal kıl tekniği için harika bir ürün. İncecik ucu sayesinde kaşlarında oldukça doğal bir sonuç bırakıyor, kendi kaşlarına yakın bir sonuç çıkardığı için kimse kaş kalemi kullandığını anlamıyor. 1.5 mm incelikteki kaş kalemini kaşlarının dibinden uç kısmına doğru uygula. Maybelline kaş kaleminin yumuşacık ucu sayesinde kaşların kırılmaz ve kolay bir uygulama sağlarsın. Kaşlarının sadece boşluk olan bölgelerine değil, tamamına uygulayarak daha gür ve kalın kaşlara kavuş.

2- Kaş dolgunlaştıran maskara kullan

2- Kaş dolgunlaştıran maskara kullan

Kaş maskaraları hayatımıza girdiğinden beri daha kusursuz ve kalın görünen kaş makyajları yapabiliyoruz. Gün boyu kaşları sabitleyen kaş maskaralarına bir de dolgunlaştırma etkisi eklenince bizden mutlusu olamaz! Evet, L’Oréal Paris Brow Artist Plump & Set Kaş Serumu'ndan bahsediyoruz. Kaşları sabitlerken aynı zamanda kaşları tek tek dolgunlaştıran bu kaş maskarasından çok memnunuz.

Loreal kaş maskarasının özel tasarımlı çok kıllı fiber fırçası, kaşları tek tek ayırma ve dolgunlaştırma özelliğine sahip. Suya, terlemeye ve her türlü çevresel etkiye karşı kalıcılığını ispatlayan bu maskaranın kaşlarını ne kadar gür gösterdiğine inanamayacaksın. Yapman gereken tek şey, kaşlarını dipten uca doğru kaş maskarasıyla taramak. Renkli kaş maskarası kaşlarının daha gür ve kalın görünmesini sağlarken, jel formülü de gün boyu sabit görünmesine yardımcı olacak.

3- Kaş dövmelerinden yararlan

3- Kaş dövmelerinden yararlan

Gerçek kaş dövmesinden bahsetmiyoruz tabii! Yarı kalıcı kaş dövmesi makyaj malzemeleri kaşların daha gür görünmesine yardımcı olur. Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Jeli, kaşlarında 3 güne kadar kalıcı kaş makyajı etkisi yaratarak göz alıcı kaşlara sahip olmanı sağlıyor.

Maybelline kaş jeli, formülündeki aloe vera ve arı sütü sayesinde kaşlarına zarar vermeden daha dolgun, kalın ve gür görünmesine yardımcı olur. Doğal makyaj malzemelerini sevenler, Maybelline kaş dövmesine bayılacak. Bu ürünün en çok kaşlarımızın arasındaki boşlukları doldurmasını ve uzun süre kalıcılık etkisiyle kaşlarımızı daha gür gösterme özelliklerini sevdik. Kaşlarında iki saat boyunca kaş jelini tuttuğunda 3 gün boyunca kalıcı dolgun kaş makyajı elde edebiliyorsun. Gür kaşlara ulaşmanın en pratik yolu bu olsa gerek!

4- Doğal kaş makyajları uygula

doğal kaş makyajı

Evde kaş gürleştirme makyajlarında en çok yapılan hataların başında sahte ve abartılı görünümler geliyor. Kaşlarını kalınlaştırırken ne kadar doğal sonuçlar ortaya çıkarırsan o kadar başarılı makyaj ustası olduğunu ispatlamış olursun. Kaşlarını gürleştirmek için kaş çerçevesini bir tık genişletebilirsin. Bunun için L'Oréal Paris Skinny Definer Kaş Kalemi gibi yumuşak ve ince uçlu bir kaş kalemine ihtiyacın olacak.

Kaşlarını kalınlaştırırken dikkat etmen gereken noktalardan biri kaş şekline uygun olarak ilerlemek. Kaşların kavisliyle kaş çerçevesini kavisli veya düz ise kaşlarını düz stilde kalınlaştırman gerekiyor. Kaşlarının çerçevesini çiz daha sonra içini Loreal kaş kalemi ile doldurmaya başla. Doğal kaş makyajı için kaşlarının tamamını doldurduktan sonra kaş kaleminin arkasındaki kaş tarağıyla kaşlarını aşağıdan yukarı doğru tara. İşte doğal ve gür kaşlara sahip olmak bu kadar basit.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön