loader

5 adımda aydınlık göz çevresi isteyenler buraya!

Favoriye Ekle

Aydınlık göz çevresi için bilmen gereken tüm makyaj tüyolarını bir araya getirdik!

Yorgun ve donuk görünen bir göz çevresine mi sahipsin? Ne yaparsan yap bir türlü göz altlarının aydınlık görünmesini sağlayamıyor olabilirsin. Son zamanlarda artan aydınlık bitişli makyaj görünümü göz çevrene taşımak ister misin? Daha aydınlık ve fresh bakışlar, enerjik bir görünüm? Kulağa fena gelmiyor...

Sen de aşağıda anlatacağımız aydınlık makyaj tüyolarını uygulayarak daha enerjik, canlı ve dinlenmiş bakışlara sahip olabilirsin. Bizce denemeye değer!

Göz altı morluklarını gizle

Göz altı morluklarını gizle

Göz çevreni aydınlık, canlı ve dinlenmiş göstermek, yorgun görünümün izlerini silmek için yapman gereken en önemli şey, göz altı morluklarını iyi bir şekilde gizlemek. Eğer göz altındaki koyu halkalar yoğunsa, önce nötrleyebilirsin. Pembe tonlu bir kapatıcı kullanarak, morlukların en belirgin olduğu noktalara aygulayabilirsin. Daha sonra üzerine her zaman kullandığın kapatıcıyı uyguladığında, koyu göz altı morluklarının silindiğini göreceksin.

Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, göz çevresindeki yorgunluk izlerini kapatma ve aydınlık bir etki verme konusunda en başarılı kapatıcılardan biri. Yoğun kapatıcılık verirken aynı zamanda ince yapısıyla asla ağırlık yaratmıyor. Üstelik sünger aplikatörü ile de çok pratik bir şekilde uygulanabiliyor. Eğer bir türlü gizleyemediğin yorgun bir göz çevresine sahipsen, Instant Anti Age Eraser tam sana göre!

Işıltılı göz makyajı

ışıltılı göz makyajı

Aydınlık göz makyajı için denemen gereken diğer bir makyaj tüyosu da, göz makyajında ışıltılı farlar kullanmak. Işıltılı, metalik farlar göz kapaklarında göz alıcı bir yansıma yaratacak ve gözlerinin çok daha aydınlık görünmesini sağlayacak. Özellikle göz pınarlarına şampanya tonlarında bir far uygularsan, anında aydınlık bir etki elde edebilirsin.

Maybelline Color Strike kalem farlar, tek sürüşte yoğun bir renk veriyor ve gün boyu kalıcılık sağlıyor. Color Strike farlardan şampanya tonlu Spark rengini ve bakır tonlu Rally rengini göz makyajında kullanarak gün boyu kalıcı, aydınlık bir görünüm elde edebilirsin. Üstelik sünger aplikatörü ile çok kolay uygulanıyor ve far fırçasına da gerek kalmıyor.

Göz kalemi

aydınlatıcı göz kalemi

 Göz çevresini daha aydınlık, bakışlarını daha canlı göstermek için aydınlık etkili göz kalemlerini alt kirpik diplerine uygulaybilirsin. Böylece gözlerin daha büyük görünecek ve metalik göz kalemi de yansımasıyla bakışlarına aydınlık bir etki verecek.

Aydınlatıcı tüyosu

Aydınlatıcı tüyosu

Aydınlık bir göz çevresi için aydınlatıcı hilelerinden de yardım alabilirsin. Örneğin aydınlatıcını sadece elmacık kemiklerinin üzerine bir hat şeklinde uygulamak yerine, şakaklarına ve göz kenarlarına kadar doğal bir şekilde dağıttığında, çok doğal bir ışıltı elde edebilirsin. Böylece göz çevrende de aydınlık bir etki elde edebilir, daha canlı görünen bir makyaj yapabilirsin.

Maybelline Chrome Extreme Aydınlatıcılardan 200 Diamond Glow rengi, yoğun metalik yansıması ile aydınlık bir makyaj için kullanabileceğin en iyi aydınlatıcılardan biri. Asla simli durmuyor ve cilde göz alıcı bir aydınlık veriyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler