loader

5 adımda göz çevreni daha genç göster

Favoriye Ekle

Tamam, kabul... Yaşlanmak hayatın bir parçası ve maalesef henüz zamanı durduracak bir çözüm bulunamadı. Zamanı durduramasak da, zamanın yüzümüzdeki etkilerini azaltacak bazı çözümler var. Sözkonusu yaşlanma etkileri olunca, en önemli nokta da göz çevremiz. Göz çevremizin hassas dokusu, kırışıklık ve sarkmaya çok uygun hale getiriyor. Ancak cerrahi yöntemlere başvurmadan da alabileceğimiz önlemler var. Gençleşmenin formülüne hazır mısın?

1. Göz kremine yatırım yap

Makyajdan önce, göz çevremizdeki yaşlanma ve kırışıklık etkilerini önlemek ve tedavi etmek için etkili bir ürün seçimi en önemli anahtar. Göz çevresindeki elastikiyet ve hücre yenilemesini artırmak ilk hedefimiz. Doğru bir ürünle, bu hedefe ulaşmak ve bu bölgeyi sıkılaştırmak hiç de zor değil.

2. Kaşlarını vurgula

Şekillendirilmiş, muntazam bir kaş dikkatleri yukarı çeken ve genç bir görünüm sağlayan önemli araçlardan biri. Doğru bir kaş kalemini ihmal etme.

3. Göz kontürü

Şampanya veya inci tonlarıyla kirpik dipleri ve kırışıklık çizgini gölgelendir. Kırışıklık çizginde daha derin bir gölge yarat ve iyice karıştırmayı ihmal etme.

4. Aydınlatıcı

Gözlerde çok az aydınlatıcı kullanmak genç görünümün sırlarından biri. Kaş kemeri boyunca uyguladığın ve karıştırdığın aydınlatıcı, yüzüne ışıltı vermekle kalmayacak, göz kaldırma efekti verecek. Bu küçücük hareketin yarattığı değişim büyük sürpriz olacak.

5. Uzun ve dolgun kirpikler

Uzun ve sağlıklı kirpikler, gözlerini geniş ve aydınlık gösterir ve dolayısıyla daha enerjik ve genç görünüm sağlar. Kirpik uzatıcı ve hacimlendirici bir maskara ile harika kirpikler ve ifadeye kavuşabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön