loader

6 Adımda Cildini Bir Profesyonel Gibi Mükemmel Makyaja Hazırla!

Favoriye Ekle

Cildini 6 adımda tıpkı bir profesyonel makyaj artisti gibi mükemmel bir makyaja hazırlamanın tüm ipuçlarını anlatıyoruz!

Cilt bakımının, mükemmel ve pürüzsüz bir makyaja giden yolda ne kadar önemli olduğunu biliyorsun. Bu yazımızda sana önerceğimiz 6 bakım adımını, bakım ve makyaj rutinine dahil ettiğinde, hem kusursuz bir cilde sahip olacak hem de mükemmel görünen bir makyaj elde etmiş olacaksın. Profesyonel makyaj artistlerinin atlamadan uyguladığı bu bakım ipuçları sayesinde göz alıcı görünmek hiç de zor değil, hazırsan anlatmaya başlıyoruz!

1. Maske ile cildini hazırla!

6 Adımda Cildini Bir Profesyonel Gibi Mükemmel Makyaja Hazırla!_1

Cilt bakımı rutinimizde maskelerin yeri bir ayrı. Özellikle kağıt maskeler çok pratik oldukları için her zaman tercihimiz. Makyaja başlamadan önce, cilde çok kısa bir sürede nem kazandıran ve pürüzsüz görünmesini sağlayan bir kağıt maske uygulamak yerinde olacak. Kiehl’s’ın Instant Renewal Concentrate maskesi, içerisindeki 3 farklı bitkisel yağ ile cilde anında yepyeni ve nemli bir görünüm veriyor.

Büyük günler öncesi, cildini önceki geceden hazırlamak da iyi bir fikir. Gece yatmadan önce uygulayacağın bir gece maskesi, sabah gözünü açar açmaz mükemmel görünmeni sağlayacak. Kiehl’s’ın Ginger Leaf & Hibiscus Firming maskesi, cilde verdiği kadife etkisi ile bağımlılık yaratacak cinsten!

2. Tonik adımı ile başla

6 Adımda Cildini Bir Profesyonel Gibi Mükemmel Makyaja Hazırla!_2

Temiz, dengelenmiş ve tazelenmiş bir cilt her zaman bakım rutininin ilk adımlarından olmalı. Cildindeki fazla yağı dengeleyecek, kiri ve toksin maddeleri temizleyecek ve tüm kalıntıları yok edecek bir tonik ile başlayabilirsin. Kiehl’s’ın Calendula Herbal Extract toniği, içerisindeki kadife çiçeği yaprağı cildi hem rahatlatıyor, hem de yağını dengeleyerek mükemmel görünmesini sağlıyor. Alkol içermeyen bu tonik, özellikle yağlıya dönük ciltlerin olmazsa olmazlarından.

Editörün Önerisi: Özellikle yüz temizleyicisi ile birlikte kullandığında cildinin sağlıklı görünmesini ve tertemiz olmasını sağlayabilirsin. Kiehl's'ın Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash yüz temizleyisini mutlaka tavsiye ediyoruz!

3. Serumun önemi

6 Adımda Cildini Bir Profesyonel Gibi Mükemmel Makyaja Hazırla!_3

Tertemiz bir cildin üzerine yapılabilecek en iyi şey ise cildinin gün boyu enerjik ve canlı görünmesini sağlayacak bir serum uygulamak. Serumlar cildin en alt katmanlarına nüfuz ettikleri için mutlaka nemlendirici adımından önce uygulamak gerekli. Kiehl’s’ın Daily Reviving Concentrate serumu, içerisindeki ayçiçeği, zencefil kökü ve tamanu gibi doğal yağlar ile güçlü bir bariyer oluşturuyor ve çevresel etkilere karşı cildi güçlendiriyor. Düzenli uyguladığında cildinin canlı görünümüne inanamayacaksın.

Profesyonelden Öneriler: Makyaj artisti Uğur Kıral, makyaja başlamadan önce Kiehl’s Daily Reviving Concentrate serumu cilde tampon hareketlerle uygulamayı öneriyor. Yağı avuç içinde ısıtmadan, cilde sadece tampon hareketlerle uygulamak çok önemli.

4. Nemlendirici olmadan asla!

6 Adımda Cildini Bir Profesyonel Gibi Mükemmel Makyaja Hazırla!_4

Pürüzsüz bir ten ve mükemmel bir makyaj için profesyonel makyaj artistlerinin asla atlamadığı bir adım ise nemlendirici uygulamak. Cildinin ihtiyacına göre uygulayacağın nemlendirici, ten makyajının kusursuz görünmesini sağlayacak. Eğer içerisinde güneş koruma faktörü içeren bir nemlendirici kullanmak istersen Kiehl’s Ultra Facial SPF30 nemlendiriciyi deneyebilirsin. Makyaj öncesi harika bir baz olan bu krem cilt tarafından kolay emildiği için çok kullanışlı.

Son dönemin en popüler makyaj trendlerinden biri olan ışıltılı ten makyajları için de, içerisinde hem ışıltı olan hem de cildine bakım yapan bir nemlendirici önerimiz var: Kiehl’s’ın Glow Formula Skin Hydrator nemlendiricisi, içerisindeki nar özleri ve ışıltılı minerallerle cildi nemlendirirken ışıltı da kazandırıyor. Üzerine nasıl bir fondöten uygularsan uygula, ışıltılı ve glowy bir ten makyajı için bir harika!

5. Göz çevresini unutma

6 Adımda Cildini Bir Profesyonel Gibi Mükemmel Makyaja Hazırla!_5

Gelelim göz bakımı adımına. İnce çizgilerden ve solgun görünümden kurtulmuş, nemlenmiş bir göz çevresi elde etmek için makyaja başlamadan önce iyi bir göz çevresi nemlendiricisi uygulamak şart. Bunun için Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado göz kremi biçilmiş kaftan. Kremi tampon hareketlerle elmacık kemiklerinin üzerine uygulayarak tüm göz çevrenin nemlenmesini sağlayabilir, böylece uygulayacağın kapatıcı ve göz makyajına mükemmel bir zemin hazırlayabilirsin.

Profesyonelden Öneriler: Makyaj artisti Ema Aydın, göz alıcı görünen göz makyajları için, göz çevresi bakımında Kiehl’s’ın Creamy Eye Treatment with Avocado göz kremini öneriyor. Nemlendiriciyi direkt göz altlarına değil, elmacık kemiklerinin üzerine tampon hareketlerle uygulamak gerekiyor, böylece göz çevresi bu bölgeden nemi kolayca alabiliyor.

6. Son adım dudaklar

6 Adımda Cildini Bir Profesyonel Gibi Mükemmel Makyaja Hazırla!_6

Dudak bakımı da en az cilt ve göz çevresi bakımı kadar önemli. Profesyonel makyaj artistlerinin makyaja başlamadan önce tüm bu adımlardan sonra dudaklara da iyi bir nemlendirici uyguladıklarını hep görürüz. Doğal içerikli, dudakları nemlendirip çizgi çizgi görünmesine engel olan lip balmlar, makyaja hazırlıkta en yakın arkadaşlarımız. Sen de rujunun mükemmel görünmesi ve dolgun dudak görünümüne sahip olmak için, hindistan cevizi ve limon yağı içeren Kiehl’s Butterstick Lip Treatment’ları uygulayabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler