loader

7 Adımda Parizyen Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Parizyen makyaj nedir ve nasıl yapılır, sadece 7 kolay adımda anlatıyoruz!

Parizyen makyaj stili, Fransız kadınlarının doğal güzelliklerini ön plana çıkaran, aynı zamanda da son derece feminen ve çekici görünmelerini sağlayan bir makyaj stili. Tamamen doğal olanı ön plana çıkarmak ve vurgulamak üzerine kurulu bu makyaj stili, Parizyen kadınların imzası niteliğinde. Peki, Parizyen makyaj nasıl yapılır? 7 kolay adımda anlatıyoruz!

Cilde bakım yapan, doğal ten makyajı

Cilde bakım yapan, doğal ten makyajı

Parizyen makyajın en önemli adımlarından biri de doğal cilt görünümü. Ağır ve yoğun fondötenler kullanmadan ve cildin doğallığını gizlemeden yapacağın bir ten makyajı ile parizyen makyajın ilk adımını atabilirsin. Bunun için cilt tonunu eşitleyecek, kusurları gizleyerek cildini pürüzsüz gösterecek bir fondötene ihtiyacın olacak. L’Oréal Paris True Match fondöten, doğal bitişi ile ten makyajın için en doğru fondöten seçimlerinden biri. Cildi pürüzsüz ve doğal gösterdiği gibi aynı zamanda formülündeki hyaluronik asit ve antioksidanlarla cildine bakım yapıyor. Bu fondötenle son derece doğal, pürüzsüz ve canlı bir ten makyajı elde edeceksin.

Nude tonlarda göz makyajı

Nude tonlarda göz makyajı

Parizyen makyajda her şey doğal güzelliği vurgulamaktan yana olduğu için, göz makyajında nude tonlar tercih etmelisin. Fazla renk kullanmadan, sadece nude mat tonlarda bir farı tüm göz kapağına uygulayabilirsin. Bunun için önerimiz, L’Oréal Paris Color Queen tekli farlardan Force rengi. Mat bitişli bu açık kahverengi tonu, gözlerini doğal bir şekilde ön plana çıkaracak. Yumuşak ve pigmentli formülü ile bu tekli farlar çok kolay uygulanıyorlar. 

Ceylan gibi etkileyici bakışlar

Ceylan gibi etkileyici bakışlar

Gelelim Parizyen kadınların etkileyici bakışlarına: Ceylan gibi kocaman bakışlar elde etmek için maskara seçimin son derece önemli. Gözlerinin daha büyük ve açık görünmesini sağlamak için ceylan göz etkili L’Oréal Paris Bambi Eye maskarayı kullanabilirsin. Kirpiklere içten dışa doğru hacim veren bu maskara, gözlerinin daha büyük, ceylan gözü gibi görünmesini sağlayacak.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Belirgin ve doğal kaş stili

Belirgin ve doğal kaş stili

Parizyen makyajda, kaşlarını yoğun bir şekilde doldurmaktan kaçınmalı, sadece boşluklara doğru dokunuşlar yaparak doğal ve belirgin bir kaş şekli elde etmelisin. Bunun için ince uçlu kaş kalemleri çok işine yarayacak. L’Oréal Paris Skinny Definer kaş kalemleri, incecik uçları ile kaş kılını taklit etme konusunda çok başarılılar. Bu kaş kalemiyle kaşlarının arasındaki boşlukları doldurabilir, arkasındaki kaş fırçası ile kaşlarını tarayarak doğal bir bitiş elde edebilirsin.

Kendiliğinden kızarmış yanaklar

Kendiliğinden kızarmış yanaklar

Parizyen makyajın kilit noktasının doğallık olduğunu söylemiştik. Ten makyajında doğal bir etki elde etmek için, allık tonunu doğal renklerden seçmelisin. Yanaklarına kendiliğinden kızarmış etkisi vererek hem çekici hem de romantik bir etki yakalayabilirsin. Allık önerimiz, doğal pembe tonu ile L’Oréal Paris Melon Dollar Baby allık, üstelik mis gibi de karpuz kokuyor!

İçten gelen ışıltı

İçten gelen ışıltı

Cildine içten gelen, doğal bir ışıltı vermek için likit aydınlatıcılardan yardım alabilirsin. Böylece hem cildine aydınlık bir etki vermiş olacaksın, hem de doğal görünümden ödün vermeyeceksin. Ayrıca herkes cildinin ne kadar güzel parladığını düşünecek. L’Oréal Paris Glow Mon Amour likit aydınlatıcıları, bu iş için biçilmiş kaftan! Renk önerimiz ise allığınla uyumlu olacak Melon Dollar Baby!

Parizyen imza: Kırmızı mat ruj

Parizyen imza: Kırmızı mat ruj

Parizyen makyajın olmazsa olmazı ise kırmızı mat bir ruj. Fransız kadınlarının imzası haline gelen kırmızı ruj ile parizyen makyajını noktalayabilirsin. Dudaklarında ağırlık yaratmayacak, aynı zamanda mat ve çarpıcı bir renk verecek L’Oréal Paris Rouge Signature Empowereds likit mat rujlardan 137 Red rengi, tam bu makyaja göre. Dudakta yokmuş gibi ince, aynı zamanda yoğun pigmentli ve mat bitişli bu canlı kırmızıya bayılıyoruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön