loader

90'lar Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

90'lı yıllara damgasını vuran aydınlık ve iddialı makyajlara yakından bakıyoruz! Malum, makyaj dünyası vintage görünümleri tekrar moda yapmayı çok seviyor. Sen de 90'lar makyaj görünümlerini öğrenerek gelecek trendlere hazırlıklı olabilirsin.

90'lı yıllardan hatırladığın en belirgin makyaj görünümleri neler? Kahverengi çerçeveli dudaklar mı yoksa siyah belirgin göz makyajları mı? Eski fotoğraflardan ilham alarak hazırladığımız 90'lar makyaj trendlerini seninle paylaşıyoruz. Retro makyaj stillerini dönem partilerinde, konserlerde veya özel organizasyonlarda mutlaka denemelisin.

İddialı ten makyajı

İddialı ten makyajı

90'lı yıllara baktığımızda herkesin cildi kusursuz, pürüzsüz ve lekesiz görünüyor. Biz de 90'lardaki bu cilt görünümünü elde etmek için kapatıcılığına ve kalıcılığına çok güvendiğimiz bir fondöteni tercih ediyoruz: Maybelline New York Super Stay Active Wear 30H Fondöten. Ciltte kalıp gibi gözükmeyen, iyi bir kapatıcılığa sahip olan Super Stay Active Wear fondöten, cildinde 30 saate kadar kalıcı etki gösteriyor. Tüm gün boyunca cildinde konforlu bir his sağlayan bu fondöten, bize göre en iyi fondötenlerden biri!

Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten


90'lar makyajı yaparken fondöteni biraz cesur kullanabilirsin. Normalde kullandığın miktarın birkaç damla üzerine çıkarak tüm yüzünde kusursuz ve porselen gibi bir görünüm yakala. Cildinde yağlı veya parlak bir his bırakmayan Maybelline fondöten, gün boyu kusursuz bir görünüm sunuyor. Fondötenini makyaj süngeriyle yüzüne iyice dağıt, süngerin köşeli ucuyla burun kenarlarına, göz çevresine ve dudak kenarlarına fondöteni iyice uygula.

Kömür siyahı göz makyajı

Kömür siyahı göz makyajı

90'lar filmlerini hatırla... Simsiyah, hatta kömür karası diyebileceğimiz siyahlıktaki göz makyajlarına ne kadar hayran kalırdık. Şimdi o siyah göz makyajlarını yapma sırası sende!

90'lar göz makyajını yaparken göz makyajının simsiyah olmasının yanı sıra akmamasına, kolay dağılmamasına ve seni yarı yolda bırakmamasına da dikkat etmelisin. En iyi göz kalemlerinden olan Maybelline New York’un Tattoo Liner Jel göz kalemleri, 36 saate kadar dağılmaya, terlemeye ve bulaşmaya karşı dayanıklı! Maybelline siyah göz kalemini biz hem eyeliner gibi, hem de dumanlı göz makyajı yapmak için kullanabiliyoruz. 90'lı yıllarda popüler olan siyah buğulu göz makyajı için Tattoo Liner Jel göz kalemini göz kapağına uygula, sonra bir far fırçasıyla göz kalemini dağıt. 90'lar makyajının daha dramatik görünmesi için göz içine de kalem çekebilirsin.

Kalkık ve kıvrık kirpikler

Kalkık ve kıvrık kirpikler

Eski filmlerden aklımızda kalan en belirgin detayların başında dramatik kirpikler geliyor. İddialı ve belirgin kirpikler için Maybelline Falsies Lash Lift maskarayı kullanmanı öneririz. Lifting etkili maskara, en kısa ve cılız kirpiklerini bile kavrıyor ve yukarı doğru kaldırıyor. Profesyonel uygulamalardan ilham alınarak üretilen Falsies Lash Lift maskara adeta profesyonel kirpik lifting etkisi yaratır. Bizim gibi kısa ve düz kirpikleri bile uzun, kıvrık ve kalkık gösteren bu maskarayı biz çok sevdik!

Maskaranı kirpiğinin altına yerleştir ve kirpiklerinin ucuna doğru hafif fırçayı titreterek ilerle. Maskara fırçası kirpiklerinin arasına girerek bütün kirpiklerinin eşit derecede uzun ve kalkık olmasını sağlıyor. Maybelline maskarayı denedikten sonra tıpkı 90'lar film yıldızı gibi görüneceğine eminiz! Eğer ultra siyah bir etki elde etmek istersen de Maybelline Falsies Lash Lift Ultra Siyah Maskara'yı kullanabilirsin.

90'lar dudak makyajı

90'lar dudak makyajı

90'lardan aklımızda kalan en belirgin makyaj akımlarından biri de kahve ruj modası! Kahverengi rujlar, o yılların olmazsa olmaz trendiydi. Dudakları daha belirgin ve dolgun gösteren kahverengi rujları biz de çok seviyoruz.

En iyi kahverengi rujları soracak olursan sana Maybelline New York Super Stay Matte Ink Coffee Edition serisini sana öneririz. Bu serideki Matte Ink 260 Hazelnut Hypnotizer rengi, tam 90'larda popüler olan kahve tonlarından biri. Dayanılmaz kahve kokulu ruj, yeme içmeye dayanıklı bir formüle sahip. Uzun süre kalıcı yapısı sayesinde 16 saate kadar dudaklarında mat kahve görünümünü korursun. Kahve kokusu eşliğinde, uzun saatler dayanıklı kahverengi mat rujunu en kısa sürede denemeni öneriyoruz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler