A'dan Z'ye: Maskara fırçaları hakkında her şey

A'dan Z'ye: Maskara fırçaları hakkında her şey

Maskaralar, farkı yaratanın detaylar olduğunu bilenlerin favori makyaj malzemesi! Eskiden beri daha anlamlı ve vurgulu bakışlar elde etmek için kullanılan bu ürünlerin, her geçen gün yenisi çıkıyor ve çeşitlilik içinde seçim yapmamız zorlaşıyor. Peki bu konuya hakim olmak ister misin? Enine boyuna fırçaları mercek altına alıyoruz!

1)Taraklı:

Taraklı fırçalara sahip maskaraların en sevilen özelliği: topaklanmayı engellemeleri! Plastik yapıları tüm maskarayı kirpiklerine eşit olarak dağıtır ve doğal görünümlü bir uzunluk elde etmeni sağlar. Örümcek kirpiklere bye bye!

Ürün önerileri: L'Oréal Voluminous Butterfly, L'Oréal Telescopic Shocking Extensions

2)Top:

Bu fırçalar fantastik bir filmden çıkmaymış gibi görünse de, kendilerinden çekinmene hiç gerek yok! Benzersiz fırçaları, en uzunundan en kısasına kadar her bir kirpiği tek tek kavramayı sağlıyor. Negatif taraf ise, maalesef bu fırçalarla uygulama yapmanın daha uzun zaman alması.

3)Kalın:

Kalın, dolgun, kocaman... Maskara fırçan bu tanıma uyuyorsa, muhtemelen kirpiklerin de bu tanıma uyuyor! Kalın fırçalar genellikle sentetik kıllardan yapılır ve hacimli bir dokunuş vadeder. Bu tip fırçalar uzun kirpiklere hacim vermek için ideal, ancak kısa kirpiklere bu fırçalarla ulaşmak zor olabilir.

Ürün önerileri: Maybelline Volum' Express The Mega Plush

4)İnce:

Kısa ve aralıklı kıllara sahip uzun fırçalar, uzatmaya, belirginleştirmeye ve tek tek ayırmayı amaçlıyor. Bu tip maskara fırçaları, hali hazırda gür ancak kısa kirpiklere sahip kişiler için ideal. Bu fırçaların birçoğu, kirpikleri olduğundan uzun gösteren ekstra kıllar da içeriyor. Bazı formüller, uzatırken aynı zamanda gürleştiriyor da.

Ürün önerileri: Lancôme Définicils High Definition Mascara, Yves Saint Laurent Mascara Volume Effet Faux Cils

5)Kıvrımlı:

Eğer kirpiklerin çok düz olmasından dolayı aşağı ya da yukarı bakıyorsa, bu maskara fırçaları senin için. Kıvrımlı fırçalar gözün doğal şekli göz önünde bulundurularak üretilmiştir ve bu sayede kirpikleri kavrayarak kıvrıklık verir. Fırçanın kıvrımlı kısmı aşağı bakacak şekilde tutarak, hafifçe oynatarak uygula. Bu sayede kirpik çizgini yukarı almış olacaksın ve daha büyük gözlü görüneceksin.

Ürün önerileri: Maybelline Volum' Express The Falsies


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Volum' Express Maskara Falsies Very Black

Volum' Express Maskara Falsies Very Black

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Volum' Express Maskara Falsies Very Black

Volum' Express Maskara Falsies Very Black