loader

Acemi makyaj tutkunlarının bilmesi gereken 10 makyaj hilesi

Favoriye Ekle

Makyaj konusunda acemiysen, mutlaka bilmen gereken 10 kolay makyaj tüyosunu senin için listeledik!

Makyaj yapmaya yeni başlayan biriysen veya kendini bu konuda yetenekli görmüyorsan sakın bunu dert etme! Birkaç minik dokunuşla süper bir görünüm elde etmek istiyorsan makyaj hileleri emrine amade! Burnunu daha küçük göstermek, dakikalar içerisinde göz alıcı bir göz makyajı elde etmek ve daha fazlası bu hilelerle mümkün. Şimdiden meraklanmaya başladın değil mi? İşte acemiler için en kolay makyaj tüyoları karşında!

1.En kolay kapatıcı uygulama yolu

En kolay kapatıcı uygulama yolu

Çok fazla zaman harcamadan, anında daha aydınlık ve yorgunluk izlerinden arınmış bir cilt görünümü için bu kapatıcı hilesi ideal! Göz altlarına, burun kenarlarına, alnının ortasına ve çenene uygulayacağın kapatıcı ile anında dinlenmiş ve aydınlık bir görünüm elde edebilirsin. Bu işte en iyi olan kapatıcı ise Maybelline Instant Anti Age Eraser! Hem göz altı morluklarını süper bir şekilde gizliyor hem de cilde anında aydınlık bir etki veriyor.

2.Pratik göz makyajı

Pratik göz makyajı

Instagram'da gördüğün o harika göz makyajlarını çok beğeniyor ve kendine yapmanın zor olduğunu mu düşünüyorsun? Hiç dert değil! Tek yapman gereken krem farlardan yardım almak. Maybelline Color Tattoo krem farlar hem çok kolay dağılıyorlar hem de çok kalıcılar. Renk olarak önerimiz ise klasik bir bronz rengi olan 35 On and On Bronze. Bu farı hem günlük hem de gece makyajında, sadece parmaklarınla dağıtarak harika ve pratik bir görünüm elde edebilirsin.

3.Kusursuz ve kalıcı mat dudaklar

Kusursuz ve kalıcı mat dudaklar

Mat rujların cazibesine kapılmayan var mı? Öyle gün içinde ruj tazelemeyi unutuyor, bir kere sürüp bir daha da kontrol etmeyeyim diyorsan, hem kalıcı hem de kolay uygulanan kalem rujlar en yakın arkadaşların. Maybelline Super Stay Ink Crayon kalem rujlar, kalem formları ile dudak kalemine ihtiyaç kalmadan kolayca uygulanıyorlar, mat bitişliler ve son derece de kalıcılar!

4.Daha ince bir burun

Daha ince bir burun

Burnunun daha ince görünmesi için burun kontürü mü yapıyorsun? O zaman sana çok pratik bir makyaj tüyomuz var: Biz yüzümüzü boyutlandırmak için en sevdiğimiz kapatıcının koyu rengini kullanıyoruz. Kolay dağılan ve yüze doğal bir kontür etkisi veren Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'nın 149 Deep Bronze rengi, kontür için ideal bir renk! Tek yapman gereken ürünü burun kenarlarına çizgi halinde, burun ucuna da minik bir üçgen şeklinde uygulamak ve dağıtmak. Böylece burnun daha ince ve kalkık görünecek.

5.Kusursuz kuyruklu eyeliner

Kusursuz kuyruklu eyeliner

Kuyruklu eyeliner’ı çok seviyoruz ve bu görünümün herkesi bir anda farklılaştırdığını hepimiz biliyoruz! Bu görünümü elde etmek biraz zor gibi görünse de aslında pratik bir eyeliner tercih edersen aslında çok da kolay! Eğer en kolay uygulanan eylelinerı arıyorsan sana tek bir önerimiz var: Maybelline Hyper Precise eyeliner! İncecik ucu sayesinde en kusursuz eyelinerları kolayca çekebilirsin. Aynı zamanda formülü son derece pigmentli, yani tek bir çizgi yeterli. Gün boyu çok kalıcı olduğunu, akmadan ve bulaşmadan kaldığını da ekleyelim!

6.Belirgin kaşlar

Belirgin kaşlar

Kaşların seyrek veya inceyse ve biraz daha belirgin görünmelerini istiyorsan, ince uçlu ve arkasında da kaş fırçası bulunan kaş kalemlerini tercih edebilirsin. Kaş kaleminin ince ucuyla kaşlarındaki boşlukları doldurabilir, sonrasında fırçasıyla taşıyarak daha doğal görünmelerini sağlayabilirsin. Maybelline Brow Ultra Slim kaş kalemi bu konuda çok çok başarılı!

7.Anında dumanlı gözler

Anında dumanlı gözler

Dumanlı göz makyajı hiç bu kadar kolay olmamıştı! Sadece göz kapağının dış kısmına siyah göz kaleminle birkaç minik çizgi çek ve parmak ucunla dağıtıp maskarayla destekle. Ne kadar kolaymış değil mi? Tabii bunun için kolay dağılan ama sabitlendikten sonra da bir yere kıpırdamayan, akmayan bir göz kalemine ihtiyacın olacak. Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemleri hem çok kalıcılar hem de yumuşak oldukları için çok kolay dağılıyorlar. Fakat dağıtmak için acele etmeni öneririz, sabitlendikten sonra bir yere kıpırdamıyorlar!

8.Doğal kontür uygulaması için

Doğal kontür uygulaması için

Eğer yüzünü boyutlandırmak istiyor ama bunu pratik bir şekilde yapmak istiyorsan, bronzerlardan yardım alabilirsin. Nötr veya soğuk tonlu bir bronzerı kontür için de kullanabilirsin. Maybelline City Bronzer'lar soğuk tonları ile çok doğal bir kontür uygulaması yapmayı sağlıyorlar. Yapıları da yumuşacık olduğu için çok kolay dağılıyorlar.

9.Kapatıcı rengini doğru seç

Kapatıcı rengini doğru seç

Makyaj yaparken en çok dikkat etmen gereken konulardan biri de ten ürünlerinin rengini doğru seçmek. Fondötenin rengini boynunda deneyerek seçebilir, kapatıcının da fondöteninden maksimum 1 ton daha açık olmasına dikkat etmelisin. Eğer göz altlarına fazla açık tonda bir kapatıcı uygularsan, morlukları gizlemek yerine daha belirgin bir hale getirebilirsin.

10.Makyajını sabitle

Makyajını sabitle

Makyajın için uğraştın, emek verdin, öyle hemen bozulmasına izin vermeyeceksin değil mi? İşte bu noktada makyaj sabitleme spreyleri devreye giriyorlar. Sadece birkaç fısla, makyajının tüm gün kalıcı olmasını sağlayabilir, yüzünün gün içinde parlamasına engel olabilirsin. Bu konuda en güvendiğimiz Maybelline Lasting Fix makyaj sabitleme spreyi hem matlaştırıyor, hem de makyajın kalıcılığını 16 saate kadar çıkarıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler