loader

Acemiler için makyaj 101: Makyaj hakkında temel bilgiler

Favoriye Ekle

Eğer makyaj malzemelerinin nasıl kullanıldığını, ne işe yaradıklarını ve çeşitli makyaj tekniklerini bilmiyorsan, makyaj yapmanın zor olduğunu düşünüyor olabilirsin. Ama artık bir profesyonel gibi makyaj yapabilirsin! Nasıl mı? Tabii ki sana özel hazırladığımız rehberimizle!

1.Fondöten

Fondöten

Fondöten, makyajının başlangıç aşaması ve pürüzsüz bir görünüm elde etmenin en iyi yollarından biridir. Hafif ve doğal bir görünüm elde etmek için makyaj süngeri ile uygulayabilirsin. Bu şekilde birkaç saniye içinde cildindeki kusurları gizleyebilirsin

Cildindeki tüm sivilce izlerini, pürüzleri ve kusurları gizleyecek doğal bitişli, aynı zamanda da cildine bakım yapan bir fondöten arıyorsan, L'Oréal Paris True Match Fondöten'i mutlaka denemelisin. True Match fondötenin yenilenen formülündeki hyalüronik asit, aloe vera, antioksidanlar ve E vitamini sayesinde cilde bakım yapıyor, pürüzsüzleştiriyor ve cilt tonunu eşitliyor. 2 haftada cildin daha iyi görünmesini sağlayan bu fondötenin bir de artık 30 rengi var, yani kendi fondöten rengini bulman atık çok daha kolay.

2.Kapatıcı

Kapatıcı

Kapatıcılar çok yönlü olmaları açısından makyajın olmazsa olmazlarından. Göz altındaki koyu halkaları, istenmeyen lekeleri hatta kılcal damar görünümünü bile gizleyebilen kapatıcılar olmasaydı ne yapardık bilmiyoruz!

Cildinde doğal duracak ama aynı zamanda da göz altı morluklarını ve lekeleri, izleri kapatacak bir kapatıcı, makyajda kurtarıcın olacak. Sana önerimiz ise L'Oréal Paris True Match kapatıcı. Ciltle gerçek bir uyum yakalayan bu kapatıcı, favorilerimizden.

3. Maskara

Maskara

Hiç makyaj yapmasan bile özel günlerde en azından maskara sürdüğünü tahimn edebiliyoruz! Sadece maskara ile bile bakışlarına derinlik verebilir, çekici ve bakımlı görünebilirsin.

Eğer yoğun göz makyajları yapmayı henüz tam anlamıyla öğrenemediysen hiç üzülme, kirpiklerine yoğun hacim verecek, kıvıracak ve uzun gösterecek bir maskara ile de sade ama çekici bir göz makyajı elde edebilirsin. Bunun için sana önerimiz kirpik liftingi etkili L'Oréal Paris Unlimited Maskara!

4.Bronzer

Bronzer

Yüzüne sıcaklık vermek ve hafif bronz bir görünüm elde etmek istediğin zamanlarda bronzer'lar sana yardımcı olabilirler! Bronzerlar her cilde sağlıklı bir renk katarak ışıltı verir ve derinlik sağlar. Yanakların ve elmacık kemiklerin gibi tepe noktalarına, çene çizgine uygulayabilirsin. Buna ''3'' kuralı diyebiliriz. Şakaklarından başlayıp çene çizgine kadar ''3'' rakamı çiz ve makyaj fırçanla harmanla. İşte bu kadar!

L'Oréal Paris'in Bronze Please! bronzlaştırıcı pudrası, yüze çok doğal bir sıcaklık veriyor. Aynı zamanda vücuda da uygulanan bu bronzerı denemeni şiddetle öneriyoruz!

5.Allık

Allık

Yanaklarına renk katmak için allıklar birebir! Allık uygulamanın iki farklı yolu var: İlk yolu, elmacık kemiklerinin altına yatay bir çizgi halinde uygulamak, ikinci yolu ise yanaklarının üst kısmına uygulamak. Ancak allık uygularken önemli olan hafif dokunuşlar yapmak çünkü fazla uyguladığında natürel bir görünüm yerine yapay bir görünüm elde etmiş olursun. Yüzüne doğal bir pembelik vermek için karpuz kokulu L'Oréal Paris Melon Dollar Baby allığı kullanabilirsin.

6.Kırmızı ruj

Kırmızı ruj

Klasik ve zamansız biri kırmızı ruj, makyajın olmazsa olmazlarındandır. Yüzünün daha aydınlık görünmesi için ve odak noktası olmak için idealdir! Eğer kırmızı ruj uygulamaya yeni başlayacaksan, kolay uygulayabileceğin bir likit mat ruj tercih edebilirsin. L'Oréal Paris'in Rouge Signature likit mat rujlarının sivri uçlu aplikatörü, kırmızı ruju kusursuz bir şekilde uygulamak için birebir. Hem mat bitişi, hem de dudaktaki yokmuş hissi ile Rouge Signature likit mat rujları denemeni mutlaka öneriyoruz! Renk tavsiyemiz ise mükemmel bir kırmızı olan 115 I Am Worth It!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler