loader

Açık renk kirpiklere özel makyaj önerileri

Favoriye Ekle

Açık renkli kirpiklere sahip olanların sorunlarını en iyi biz anlarız. Göz makyajının en önemli tamamlayıcısı olan hacimli ve yoğun kirpikler, açık renkli kirpiklere sahip olanlar için adeta imkansız(dı). Açık renkli kirpiklere tamamen simsiyah bir etki vermek bazen zorlayıcı olabiliyor. Neyse ki bu günler geride kaldı ve açık renk kirpiklerimizi simsiyah yapacak, aynı zamanda gözlerimizi daha büyük gösterecek bir makyaj tüyosu keşfettik!

Kirpiklerini kıvır 

kirpik kıvırıcı kullan

Göz makyajına başlamadan önce kirpiklerini mutlaka kıvırmanı öneriyoruz. Böylece daha yğoun ve kıvrık kirpikler için en önemli adımı atmış olacaksın. Kıvrık kirpikler sayesinde açık renkli kirpiklerinin tamamını boyamadan daha kolay olacak. Kirpik kıvırıcısını gözünde ortalama 7-10 saniye bekletmeni öneriyoruz. Daha sonra diğer gözüne geçebilirsin.

Ekstra siyah maskaraları kullan

L'Oréal Paris Bambi Eye Extra Black Maskara

 Açık renk kirpikleri daha yoğun ve siyah gösterebilmek için ihtiyacın olan en önemli şey ekstra siyah etkili bir maskara. Böylece, sarı kirpiklerinin tamamına, normale oranla daha koyu bir etki verebilir ve daha yoğun görünebilir. Bunun için önerimiz, L'Oréal Paris Bambi Eye Extra Black maskara, kirpikleri kaldırıp kıvırarak gözlere ceylan göz etkisi verirken, ekstra siyah formülüyle açık renkteki kirpikleri bile simsiyah gösteriyor. Eğer ekstra siyah, tek tek ayrılmış ve hacimli kirpikler, daha büyük ve açık gözler istiyorsan, Bambi extra Black maskarayı mutlaka denemelisin.


Göz makyajı nasıl olmalı?

dağıtılmış göz kalemi

 Açık renk kirpiklerinin daha yoğun görünmesini ve ön plana çıkmasını istiyorsan, göz kalemlerini makyaj rutinine dahil edebilirsin. Göz içine akmayan siyah göz kalemi uygulamak, hem kirpiklerinin daha koyu renkte görünmesini sağlayacak hem de bakışlarını yoğunlaştıracak. Ekstra siyah maskaranı desteklemek için, gözünün içine siyah göz kalemini uygulayabilirsin ama bunu yaparken hem akmayan bir siyah göz kalemi bulmalı, hem de gözlerinin daha küçük görünmemesine dikkat etmelisin. Sadece üst göz kapağının içine siyah kalem uygularsan, kirpiklerini daha yoğunlaştırabilirsin. Alt göz içine siyah kalem gözlerinin daha küçük görünmesine neden olacağı için, bu uygulamadan uzak durmalısın! Akmayan, göz içinde kullanabileceğin bir göz kalemi önerisi istersen, L'Oréal Paris Le Liner Signature 01 Noir Cashmere göz kalemini deneyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler