loader

A’dan Z’ye Kirpik Bakımı:Kirpik Uzatma ve Kirpik Serumu Önerileri

Favoriye Ekle

Evde kirpik uzatma, kirpik bakımı ve daha yoğun kirpikler için kirpik serumu önerilerimizle karşındayız! Dolgun, yoğun ve gür kirpik görünümü hepimizin uğruna pek çok doğal yola baş vurduğumuz bir görünüm. Evde kirpik uzatma ve doğru kirpik bakımı ile bakışlarımızı güçlü kılmak için takıntılı olduğumuz konulardan biri. Peki A’dan Z’ye kirpiklerine iyi bakmak, uzun kirpiklere sahip olmak için ne yapabilirsin? Bu yazımızda kirpiklerin için uygulayabileceğin kolay bakım tüyoları ve kirpik serumu önerilerimizi bir araya getirdik!

Kirpik uzatma yöntemleri

Kirpik uzatma yöntemleri

Bir çoğumuzun hayalini kurduğumuz uzun, gür ve dolgun kirpik görünümünü her ne kadar maskara uygulaması ile elde edebilsek de, evde uygulayabileceğimiz birkaç pratik kirpik uzatma yöntemiyle çok daha hacimli ve uzun kirpiklere sahip olmak mümkün.

B, A ve E vitaminlerinin saçlara dolgunlaştırıcı ve besleyici özelliği, kirpikler için de geçerli. Havuç, muz, badem, ıspanak gibi besinlerde yer alan bu vitaminler, saçları ve kirpikleri daha sağlıklı görünmelerini sağlarken, uzatıyor ve canlandırıyor. Bu vitaminlerle beraber, Hint yağı, keratin, hyalüronik asit, Madecassoside ve Filoxane gibi klinik içeriklerin de kirpiklerin güçlenmesine, dolgunlaşmasına ve dökülmeden uzamasına olan katkısı kanıtlanmış.

Peki bu içeriklerin bir çoğunu besinlerden almakla beraber, daha neler yapabilirsin merak ediyor musun? O zaman evde kirpik uzatma yöntemlerimiz için okumaya devam et!

Kirpik Bakımı Tüyoları

Kirpik Bakımı Tüyoları

Öncelikle, daha uzun ve dolgun kirpikler için yapabileceğin en iyi şey makyajını, özellikle de maskaranı iyi bir şekilde temizlemek. Göz makyajını gelişi güzel bir şekilde temizlediğin zamanlarda, kirpik diplerindeki maskara kalıntıları, kirpik köklerini tıkayarak kirpiklerinin dökülmesine sebep olacak. Daha sağlıklı, uzun ve dolgun kirpiklere ulaşmak isterken, yapabileceğin en kötü şeylerden biri de bu olsa gerek.

Göz makyajını ve maskaranı temizlerken, kirpiklerine son derece nazik davranmalısın. Pamukla veya makyaj temizleme mendilleriyle gözlerini ovalamaktan kesinlikle uzak durmalısın. Bu şekilde kirpiklerinin kırılmasına ve dökülmesine sebep olabilirsin. Makyajını çıkarırken Micellar sulardan, göz makyajında da çift fazlı göz makyajı temizleyicilerini kullanmanı öneriyoruz.

Kirpik Bakımı Tüyoları

Çift fazlı makyaj temizleyiciler, yağlı yapıları sayesinde kirpiklerdeki suya dayanıklı maskaraların bile kısa bir sürede çözülmesini sağlarlar. Yumuşak bir pamuğa makyaj temizleyicini döktükten sonra kısa bir süre gözlerinin üzerinde bekleterek göz makyajını çok kolay bir şekilde kalıntı kalmadan temizleyebilirsin.

Editörün Önerisi: Garnier’in Göz Makyaj Temizleyicisi Express Çift Etki’si, suya dayanıklı makyajı saniyeler içerisinde çıkarırken bir de mükemmel bir özelliği var: İçeriğindeki Arginine ile kirpiklerin kökten güçlenmesini sağlayarak hem dökülmelerini engelliyor, hem de 4 hafta sonunda daha uzun ve dolgun kirpik görünümü veriyor. Bu çift fazla makyaj temizleyicisini mutlaka denemelisin, farkı göreceksin!

"Arginine"in Kirpik Uzatmadaki Etkisi

Arginine aslında vücuda çok faydası bulunan bir aminoasit. Özellikle sporla uğraşanların yakından tanıdığı bu aminoasit, kırmızı et, süt gibi gıdalarda doğal olarak bulunuyor. Arginine'in saç vek kirpik üzerindeki faydaları da son derece önemli. Saçın ve kirpiğin, güçlenmesini sağlayarak kırılmadan, dökülmeden uzamasını kolaylaştırıyor. Güçlenen kıl kökleri sayesinde sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlıyor.

"Pro Vitamin B5"in Kirpik Bakımına Etkisi

Bir B vitamini türevi olan Pro Vitamin B5, özellikle şampuanların içinde çok sık karşımıza çıkan içeriklerden biri. Pro Vitamin B5'in kirpiklere faydası ise saçlara ve kıl teline tutunarak daha dolgun ve sağlıklı görünmesini sağlar. Özellikle kuru olduğu için cılız ve solgun görünen kirpik tellerine tutunarak nem çeker. Böylece de kirpikler çok daha sağlıklı ve dolgun görünür. 

Kirpik Serumlarının Uzatıcı ve Güçlendirici Etkisi

Kirpik Serumlarının Uzatıcı ve Güçlendirici Etkisi

Kirpik serumları, pratik kirpik bakımı için son derece kullanışlılar. Eğer tatlı badem veya hindistan cevizi yağı gibi biraz daha uğraş gerektiren yağlar yerine kirpik bakımında daha pratik bir çözüm arıyorsan, kirpik serumlarını tercih edebilirsin.

Maybelline New York’un Lash Sensational Kirpik Güçlendirici Serumu

son zamanlarda denediğimiz ve uzatıcı etkisini gözlerimizle görüp hayran kaldığımız bir kirpik serumu. Bu serumu sabah ve akşam olmak üzere kirpiklerinize uyguladığınızda, 4 haftada çok belirgin bir sonuç elde edebiliyorsunuz. Diğer kirpik bakım yağlarının aksine, bu serumu uyguladıktan sonra hemen makyaj yapabiliyorsunuz. Yağlı bir yapısı olmadığı için maskaranın akmasına sebep olmuyor. İçeriğindeki Pro Vitamin B5 ve Arginine ile kirpikleri güçlendiriyor, besliyor ve düzenli kullanıldığında da daha uzun ve dolgun görünmelerini sağlıyor.

L'Oréal Paris'in Klinik Onaylı Kirpik Güçlendirici Serumu

Eğer güçsüzleşerek dökülen, bir türlü uzamayan ve günden güne cansızlaşan kirpik görünümünden şikayetçiysen ve bu gidişe bir "Dur!" demek istiyorsan, o zaman seni L'Oréal Paris'in Klinik Onaylı Kirpik Güçlendirici Serumu ile tanıştıralım.

İçeriğindeki Hint yağı, keratin, Vitamin B5, hyalüronik asit, Madecassoside ve Filoxane gibi klinik içeriklerle kirpiklerin güçlenmesini sağlıyor, böylece kirpikler dökülmeden dolgunlaşıyor ve yoğunlaşıyor. 8 haftaya kadar günde iki kez düzenli olarak kullanıldığında da gözle görülür bir fark yaratıyor. Eğer bu kirpik serumu ile ilgili daha detaylı bilgi almak istersen, "

L'Oréal Paris'in Klinik Onaylı Kirpik Güçlendirici Serumu

" deneme makalemize göz atmayı sakın unutma!

Kirpik Maskesi ile Daha Güçlü ve Yumuşak Kirpikler

maybelline falsies lash mask kirpik maskesi

Yoğun, hacimli ve upuzun kirpik görünümü için üst üste, kat kat maskara uygulamak, sık sık takma kirpik kullanmak, kirpiklerinin güçsüzleşmesine neden olabilir. Bunun için kirpik maskesi uygulayarak kirpiklerinin daha güçlü ve yumuşak olmalarını sağlayabilirsin.

Maybelline Falsies Lash Mask Kirpik Maskesi, formülündeki Argan yağı ile kirpiklere bakım yapan, daha güçlü ve yumuşak olmalarını sağlayan bir kirpik maskesi. Gece uyumadan önce uygulayabileceğin bu kirpik bakımı maskesi ile sabah uyandığında daha güçlü, bakımlı ve yumuşak kirpiklere sahip olabilirsin. Üstelik bu maske, maskara uygulamasını pürüzsüzleştiriyor ve kirpiklerinin daha dramatik görünmelerine yardımcı oluyor.

Zarar gören kirpiklerini nasıl onarabilirsin?

Zarar gören kirpiklerini nasıl onarabilirsin?

Çok yoğun maskara uygulamak, düzenli kirpik kıvırıcı kullanmak ve makyajı temizlerken gözleri fazla ovuşturmak, kirpiklerin zarar görmesine neden olabiliyor. Kirpikler de tıpkı saçlar gibi yıpranabiliyor. Bunun önüne geçmek ve kirpiklerin gördüğü zararı gidererek onarmak için, kirpiklerine bakım yapacak bir kirpik serumu da kullanabilirsin.

Lancome Lash Revitalizing Cils Booster Serum

, kirpiklere kökten uca bakım yapan bir serum. Düzenli olarak kullanıldığında 4 hafta sonunda, kirpiklerin daha yoğun, daha kalın ve daga güçlü göründüğünü göreceksin. Eyeliner formundaki bu kirpik serumunu temiz göz çevrene, kirpik diplerine gelecek şekilde uygulayabilirsin. Kremsi formülü yağlı bir his bırakmadığı için bir süre bekledikten sonra üzerine maskara bile uygulayabilirsin.

Uzun kirpikler için maskara önerisi

Uzun kirpikler için maskara önerisi

Kirpiklerinin upuzun görünmesini istiyorsan, sana harika bir maskara önerimiz var: Maybelline Sky High Maskara! Kirpiklerde limitsiz uzunluk ve hacim etkisi yaratan bu maskara, son zamanların en sevilen maskaralarından. Maybelline Sky High Maskara, esnek fırçası ile en kısa kirpiklere bile ulaşabiliyor, kökten uca hacim ve uzunluk veriyor. Bambu özü ve fiberler içeren formülüyle en kısa kirpiklere bile limitsiz uzunluk etkisi verdiği için, bu maskarayı uyguladıktan sonra kirpiklerinin ne kadar uzun göründüğüne sen bile inanamayacaksın. Maybelline Sky High Maskara hakkında daha detaylı bilgi almak için bu makalemize göz atabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön