loader

Adım adım: Okul makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Okullar yavaş yavaş açılmaya başladı! Yazın sonuna gelip yeni ders yılına başlamaya hazırlanırken, okul makyajında ihtiyaç duyacağın tüm makyaj malzemelerini bir araya getirdik.En hızlı ve cildinin harika görünmesini sağlayacak okul makyajı tüyolarımız bu yazımızda!

Cildini hazırla

Cildini hazırla

Makyajın en önemli aşamalarından biri cildini makyaja hazırlamaktır. Tenin aydınlık ve ışıl ışıl görünmesi için mutlaka makyajdan önce cildini temizlemeli ve makyaj bazı uygulamalısın

Cildinin gün boyu nemli kalmasını sağlayacak, aynı zamanda da nemli bitişiyle ıslak makyaj görünümü için NYX Professional Makeup Bare With Me Hydrating Jelly Primer jel makyaj bazını denemelisin. Gözenek ve ince çizgi görünümünü azaltan, jel yapıdaki bu makyaj bazı, cildinin bütün gün nemli ve sağlıklı görünmesini sağlayacak.

Renkli nemlendirici uygula

Renkli nemlendirici uygula

Okul ten makyajında renkli nemlendirici kullanmanı öneriyoruz. Cildindeki renk eşitsizliklerini dengelemek, kusurlarını gizlemek ve doğal bir bitiş elde etmek için NYX Professional Makeup Bare With Me Tinted Skin Veil renkli nemlendirici birebir!

Bare With Me Tinted Skin Veil'in verdiği aydınlık ve nemli etki ile en yorgun olduğun günlerde bile capcanlı görünebilirsin. Az-orta kapatıcılığa sahip bu renkli nemlendirici ile doğal bir ten makyajına sahip olacaksın. 

Uyanık, enerjik bakışlar

Uyanık, enerjik bakışlar

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Okulun ilk günü uyanmak senin için biraz zor olabilir. Hatta diğer sabahlar da zor uyanacağını düşünürsek, sana enerjik bir görünüm gerekecek. Gözlerinin çok daha açık, uyanık ve enerjik görünmesi için iyi bir maskaraya ihtiyacın olacak. NYX Professional Makeup'ın On The Rise Liftscara maskarası, kirpik liftingi etkisiyle tüm kirpilerini kaldıracak ve seni çok daha uyanık, enerjik gösterecek. Okul yoğunluğunda kirpiklerinin tüm gün kıvrık ve hacimli kalacak olması, bir de üstüne akmaması, bulaşmaması ve dökülme yapmaması ile bu maskara, okul makyajı için ideal! İstediğin yoğunluğu elde edene kadar üst üste de uygulayabilirsin!

Parlak dudak makyajı

Parlak dudak makyajı

Okula giderken dudaklarında hafif ve parlak bir görünüm tercih edebilirsin. Bunun için dudak parlatıcıları imdadına yetişecek.

Dudaklarının hem daha dolgun görünmesini sağlayacak hem de parlak bitişiyle çok doğal duracak NYX Professional Makeup Filler Instinct dudak parlatıcılarından mutlaka edinmelisin. Şeffaf veya ışıltılı renkleriyle doğal okul makyajına çok yakışacak bu dudak parlatıcısını çantandan eksik etme!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler