loader

Aklını başından alacak 10 maskara hilesi

Favoriye Ekle

Hacimli ve upuzun kirpikler için bilmen gereken 10 maskara hilesini bir araya getirdik!

Daha kolay maskara uygulamak, kirpiklerinin daha hacimli olması, ok gibi görünen kirpikler ve daha fazlası için bu maskara hilelerini mutlaka öğrenmen gerek! İşte aklını başından alacak maskara hileleri!

1.Hava kadar hafif, hacimli kirpikler için:

loreal paris air volume mega önce sonra

Kirpiklerimizde aradığımız o yoğun hacimli görünümü elde etmek için çoğunlukla maskaramızı birkaç kat uyguluyoruz. Bu durumda da, kirpiklerimiz ağırlaşmaya başlayabiliyor. Bunun önüne geçmek için hem kirpiklere mega hacim veren, hem de özel formülüyle kirpiklerin ağırlaşmasını engelleyen bir maskara tercih edebilirsin.

L'Oréal Paris Air Volume Mega Maskara'nın havayla aktifleşen özel formülü sayesinde, kirpikler mega yoğun hacim kazanırken, aynı zamanda hava kadar hafif kalıyorlar. İşte sana kirpiklerinin ağırlaşmaması için harika bir maskara önerisi!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2.Daha kıvrık kirpikler için:

2.Daha kıvrımlı bir görünüm için:

Kirpiklerinin daha kıvrımlı görünebilmesi için kirpik kıvırıcıdan yardım alabilirsin. Kirpik kıvırıcıyı sabit bir şekilde kirpiklerinde 10-15 saniye kadar tuttuktan sonra maskaranı uygulayabilirsin.

Editörün Önerisi: Eğer tek katta süper kıvrımlı, tek tek ayrılmış, kökten uca dolgun ve yoğun bir kirpik görünümü elde etmek istersen, sana tek bir maskara önerimiz olacak: Lancome Lash Idole maskara! Kirpiklere verdiği lifting etkisi ve hacim o kadar belirgin ve etkili ki, denediğimiz ilk andan beri vazgeçemiyoruz. Eğer hayalindeki kirpikleri tam 12'den vurmak istiyorsan, Lash Idole Maskara'nın kirpiklere verdiği daha kıvrık, daha hacimli ve tek tek ayrılmış görünümü bir an önce denemelisin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


3.Gür ve simsiyah kirpikler için:

Daha gür kirpikler için

İnce ve açık renkte kirpiklere sahipsen, kirpiklerinin daha gür ve simsiyah görünmelerini sağlamak için yoğun siyah formüllü ve hacim etkili bir maskara tercih etmelisin. YSL Beauty Mascara Volume Effet Faux Cils Radical maskara, yoğun siyah formülü ve hacim etkisi sayesinde kirpiklerinde takma kirpik etkisi yaratacak. YSL'nin Ourika Bahçeleri'nden sürdürülebilir şekilde elde edilmiş Argan Yağı içeren formülüyle kirpiklere esneklik de kazandıran bu maskara, verdiği radikal hacim ve siyah etkisiyle en sevdiğimiz maskaralardan.

4.Daha uzun kirpikler için:

4.Daha uzun kirpikler için:

Eğer kısa kirpiklere sahipsen ve kirpiklerinin upuzun görünmesini istiyorsan, sana harika bir maskara önerimiz var: Maybelline Sky High Maskara! Kısa kirpikleri uzun göstermek genellikle zordur. Kirpik uzatan maskaralar genellikle hacim vermez, kirpiklerin birbirlerine yapışmasına neden olabilir. Bunun önüne geçmek için fiber içeren formüllü, aynı zamanda da kirpikleri yapıştırmadan, ayırarak hacimlendiren ve uzatan bir maskara tercih etmelisin.

Maybelline Sky High Maskara'nın fırçası, son derece esnek. Bu sayede en kısa kirpiklere bile ulaşabiliyor ve limitsiz bir uzunluk veriyor. Böylece hacimlenerek uzayan kirpikler neredeyse gökyüzüne uzanıyor. Bu maskarayı uyguladıktan sonra aynaya baktığında gözlerine inanamayacaksın!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


5.Kuruyan maskarayı yumuşatmak için:

Aklını başından alacak 10 maskara hilesi_1

Maskaranı uyguladığında kirpiklerin yapışmaya başladıysa maskaran kurumaya başladığı için olabilir. Maskaranı yumuşatabilmek için sıcak su dolu bir bardağın içine koy. Böylece içerisindeki formül yumuşayacaktır.

6.Maskaranın bulaşmasını önlemek için:

Aklını başından alacak 10 maskara hilesi_2

Maskaranı uygularken göz çevrene bulaşmasını önlemek için bir kaşıktan yardım alabilirsin.

7. 3 Boyutlu etki için

L'Oréal Paris Bambi Oversized Eye Maskara

Kısa düz ve seyrek kirpiklere sahipsen, 3 boyutlu etkisi olan bir maskara ile aradığın tüm etkiyi tek seferde elde edebilirsin. L'Oréal Paris Bambi Oversized Eye Maskara, esnek fırçası ile en kısa ve düz kirpikleri bile kaldırarak kıvırıyor. Kat kat artan hacim için, topaklanmayan bir formüle sahip. Bu sayede tek bir maskara ile ceylan etkili büyük gözlere, evde kirpik liftingi ve uzunluk etkisine sahip olabilirsin. En iyi kirpik görünümü için bu maskaradan önce bir de kirpik kıvırıcı kullanırsan, sonuca sen bile inanamayacaksın!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


8.Maskaranın topaklanmasını önlemek için:

maskaranın topaklanması nasıl önlenir

Eğer maskaranı uyguladıktan sonra kirpiklerinde topaklanmalar oluyorsa, maskaran kurumaya başlamış olabilir. Bunu düzeltmek için daha önceden biten bir maskaranın fırçasını temizleyerek, son adımda düzeltmek için kullanabilirsin. Topaklanmanın tamamen önüne geçmek için de L'Oréal Paris Paradise Maskara'nın kurumaya dayanıklı yeni formülünü deneyebilirsin.

Kirpiklerinin topaklanmasını önlemek için maskara fırçasını kalıntılardan arındırman gerekir. Makyaj fırçasıyla temizleyerek fırçanın temiz kalmasını sağlayabilirsin.

9.Tek tek ayırmak için:

Tek tek ayırmak için

Kirpiklerinin birbirine yapışmasını önlemek için maskara uyguladıktan sonra temiz bir fırçayı kirpiklerine uygulayıp kirpiklerini tara. Bu sayede kirpiklerin tek tek ayrılmış olacak.

Editörün Önerisi: Tek tek ayrılmış, yelpaze etkili kirpikler elde etmek istersen, Maybelline New York'un Lash Sensational maskarası senin için tek önerimiz! En sevilen Maybelline rimeller arasına giren Lash Sensational'ı denediğinde ne demek istediğimizi anlayacaksın!

10.Daha büyük gözler için

L'Oréal Paris Bambi Eye Maskara

Eğer gözlerinin daha büyük görünmelerini sağlamak istersen, buna uygun bir maskara tercih etmelisin. Hepimizin aklına "Büyük Göz" dendiğinde, Disney'in Bambi çizgi filmi gelir, öyle değil mi? İşte Bambi'nin kocaman gözlerinden ilham alan bir maskara var ki, gözleri daha büyük ve ceylan gibi göstermek için ideal!

L'Oréal Paris'in Bambi Eye Ceylan Göz Etkili maskarası,

özel fırçası ile kirpiklere içten dışa doğru bir hacim veriyor, kaldırıyor ve hacim veriyor. Böylece gözler olduklarından çok daha büyük ve açık görünüyorlar. eğer gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayacak bir maskara tüyosuna ihtiyacın varsa, Loreal Bambi Maskara'yı mutlaka denemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler