loader

Ali Rıza Özdemir’den Kış Makyajı Önerileri

Favoriye Ekle

Yaptığı doğal ve etkileyici makyajlarla hepimizi büyüleyen, L’Oréal Paris makyaj artisti Ali Rıza Özdemir ile harika bir röportaj gerçekleştirdik!

En severek kullandığımız makyaj markalarından biri olan L’Oréal Paris’in makyaj artisti Ali Rıza Özdemir’i bir çekim arasında yakaladık ve ona merak ettiğimiz soruları sorduk. Makyaj tüyolarından, kaçırılmaz ürün önerilerine, Ali Rıza Özdemir makyajı hakkında tüm cevaplar bu yazımızda!

Bu kış makyaj trendlerinden en çok hangisini sevdin?

Ali Rıza Özdemir’den Kış Makyajı Önerileri_1

Benim için makyaj trendleri çok önemli, hepsini ilgiyle takip ediyorum ama trendi geçmeyecek en önemli şey ise doğal ten makyajı. Cilde taze, ışıldayan ve sağlıklı bir etki veren ten makyajları vazgeçemediklerimden. Kış aylarında herkese, ciltlerini bol bol nemlendirip, doğal bitişli ten ürünleri tercih etmelerini öneriyorum!

Senin için bir makyajı dikkat çekici hale getiren nedir?

Ali Rıza Özdemir’den Kış Makyajı Önerileri_2

Çok güçlü bir makyaj da olabilir, çok sade bir makyaj da, iki detay benim için çok önemli. Kaşlar, gözlerdeki ifadeyi kat kat artırıyor ve gözlerin asıl karakterini ortaya çıkarıyor. Kontür de aynı şekilde yüz karakterini ortaya çıkaran bir uygulama. Bu ikisi benim için önemli detaylardan ikisi.

Makyajda senin için olmazsa olmaz nedir?

Ali Rıza Özdemir’den Kış Makyajı Önerileri_3

Aslında benim için makyajda olmazsa olmaz dediğim pek çok şey var, kaş ve kontür uygulaması dediğim gibi ilk sırada geliyor ama özellikle söylemem gerekirse, ten makyajının ayrı bir önemi var. Sağlıklı, ışıl ışıl ve canlı görünen bir cilt benim için olmazsa olmaz diyebilirim.

Çekimlerde kendine göre geliştirdiğin formüller, makyaj tüyoları var mı? Bizimle önerilerini paylaşabilir misin?

Ali Rıza Özdemir’den Kış Makyajı Önerileri_4

Fırçalar, fırçaları kullanım şekli gibi kendime göre, alışkanlıklarla geliştirdiğim tüyolarım var ama makyaj uygulaması olarak bir cevap vermem gerekirse, ten makyajı için doğal bir formülüm var. Çok fazla kapatılmış, çok yoğun uygulanmış fondötenleri benim makyajlarımda göremezsiniz. Ben genelde, yüzdeki tonu eşitleyerek yaptığım ten makyajlarını çok daha doğal ve kusursuz buluyorum. Hatta bu noktada ten makyajında fondöten kullanmak yerine kapatıcı kullanmak gibi bir tüyom var. Gerekli noktalara doğru renkte ve miktarda uyguladığımda doğal bir sonuç elde ediyorum.

Yine diğer bir tüyom kontürde doğal bir bitiş ele etmek. Yüzdeki ifadeyi güçlendirmek ve doğal gölgelendirmeler yapmak için kontürde kaş ürünlerini kullanmayı seviyorum. Gri tonlar en büyük favorim.

Yeni L’Oréal Paris x Isabelle Marant koleksiyonunu nasıl buldun?

Ali Rıza Özdemir’den Kış Makyajı Önerileri_5

Çok güzel bir koleksiyon, mükemmel ve şık bir işbirliği bana göre. Özellikle far paletini çok beğendim. Kaş jeli ve rujların renkleri de bir harika. Genel olarak bir tasarımcı elinden çıktığı belli olan, özel bir koleksiyon. İçindeki tüm ürünler birbirini tamamlayan, klas ürünler. L'Oréal Paris x Isabel Marant koleksiyonunu makyajlarımda çok severek ve keyifle kullanıyorum.

Sana göre en büyük makyaj hatası nedir?

Ali Rıza Özdemir’den Kış Makyajı Önerileri_6

Bana göre en büyük makyaj hatası, tekniği ve detayı öğrenmeden, ağır ve yoğun yapılan makyajlar. Yüzdeki ifadeyi silen, abartılı makyajları çok sık görüyorum. Doğallığı ön plana çıkarmak ve vurgulamak yerine yapılan bu abartılı uygulamaları, birer makyaj hatası olarak değerlendiriyorum. Her yüzün farklı ve kendine has güzelliğini ön plana çıkarmak yerine, tek bir yerden çıkmış gibi standart uygulamalar var.

Ağır ve yoğun ten makyajları yüzdeki tüm ifadeyi siliyor. Kişinin yüzüne, ifadesine ve tarzına göre olmayan makyajlar maalesef bir süre sonra yüzü daha da kötü gösterebiliyor.

L’Oréal Paris’in en sevdiğin ürünü hangisi?

Ali Rıza Özdemir’den Kış Makyajı Önerileri_7

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

L’Oréal Paris’in tüm ürünlerini makyajlarımda çok severek kullanıyorum, ayırt etmesi benim için çok zor olacak ama aklıma ilk gelenlerden biri, makyaja başlamadan önce cildi nemlendirmek için kullandığım L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu’nu gerçekten çok beğeniyorum. Her makyajımda işimi çok kolaylaştırıyor.

Onun dışında yenilenen formülüyle Infaillible 24H Fresh Wear fondöten, özellikle setlerde çok severek kullandığım bir fondöten. Çok uzun süre bozulmadan kalıyor, cildi çok pürüzsüz gösteriyor. Maskaralardan, L'Oréal Paris Unlimited maskara muazzam etkili. Kirpiklere verdiği lifting etkisini çok beğeniyorum.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler