loader

Alışkanlık haline getirmen gereken 10 adım

Favoriye Ekle
Alışkanlık haline getirmen gereken 10 adım

Yılın ilk ayı bitti! Eğer sen de hala yeni yıl hedeflerini belirlemediysen, görüntünle ilgili kısmında yardıma ihtiyacın olabileceğini düşünerek bu listeyi hazırladık. Mottomuz; daha pozitif bakış açısı, daha iyi bir hayat!

Sıra sende

Bu adımlarla modunu hep yüksek tutabilirsin!

1. Saçlarını düzenli olarak kestir

Bu biraz korkutucu mu geliyor? Kırık uçları aklına getir ve sağlıklı saçların her zaman daha güzel göründüğünü hatırla. En azından 2 ayda bir saç uçlarından aldırmayı unutma!

2. Her ay yüz maskesi yap

Gereksiz gibi mi geliyor? Hiç değil! Ayda bir kez uygulayacağın yüz maskesi, geleceğe yatırım yapmaktır. Üstelilk, cilt özelliklerine uygun olarak doğal ürünlerden kendi maskeni yapabilirsin!

3. Haftada bir kez peeling yap

Profesyonellerin dediği gibi, peeling cilt güzelliği için çok önemli. Yine doğal ürünlerle kendi peelingini yapabilirsin.

4. Kaşlarına odaklan

İster kaş kozmetikleri kullan, istersen cımbız; bu sene kaşlarına daha fazla özen göster. Sana en iyi gidecek şekli bul ve kaşlarını kendin şekillendirmeyi bilmiyorsan öğren.

5. Gülüşünle yakından ilgilen

Dudaklara bir parlatıcı sürüp evden çıkmak en kolayı. Yine de, işin güzellik kısmı bir kenara, bu sene diş sağlığına daha fazla özen göster. Beyazlatıcı bir diş macunu kullan ve kontrollerine gitmeyi ihmal etme.

6. Makyajında yeni renkler dene

Risk almayı sevmesen de, "sonunu düşünen kahraman olamaz" cümlesini aklına getir! Yüz şeklini, cilt tipini ve renklerini iyi tanıyarak yeni alternatifler denemekten korkma. Örneğin, yeni far paletleri keşfet.

7. Dudaklarına özen göster

Dudaklar, en az gözler kadar önemli. Haftada bir gün dudak peelingi yapmayı alışkanlık haline getir. Kendini çok daha iyi hissedeceksin. Bununla birlikte, dudak kalemi kullanmaktan korkma. Bu kalemleri mat ruj yerine bile kullanabilirsin!

8. Tırnaklarını önemse

Kendin manikür yapmayı bilmiyorsan, kesinlikle öğrenmeni tavsiye ederiz. Tırnak etlerini kesmek yerine geri itmeyi dene ve farklı oje renkleri keşfetmekten de çekinme.

9. Kusurları sil

Yeni seneyle birlikte yeni cilt kusurlarına sahip olduysan, hazır yolun başındayken müdahale et. Cilt tipine uygun bakım ve makyaj ürünleri kullan. Doğal maskelerden yararlan ve göz kremi kullanmayı ihmal etme.

10. İdeal fondötenini bul

Cilt ihtiyaçlarını iyi tanı ve fondötenini buna göre seç. Doğal görünümlü ve hafif yapılı fondötenler bu sezon çok moda! Ayrıca, en iyi sonuç için fırça kullanmayı unutma.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön