loader

Allık, Aydınlatıcı, Bronzer: En Doğru Şekilde Nasıl Kullanılır?

Favoriye Ekle

Allık, bronzer ve aydınlatıcı nasıl uygulanır? Doğru boyutlandırılmış, kusursuz bir makyaj için bilmen gerekenleri anlatıyoruz!

Ten makyajını yaparken kafamıza takılan sorulardan biri de 'makyaj sıralaması nasıl olmalı?' Cildini ve yüz şeklini geliştirmek ve görünümüne ışıltı katıp doğal güzelliğini vurgulamak için allık, bronzer ve aydınlatıcı kullanabilirsin. Bu ürünleri doğru şekilde nasıl kullanacağını öğrenirsen makyajda artık ustalaşma konumuna yükselebilirsin!

Allık nasıl sürülür? Aydınlatıcı nasıl kullanılır? Bronzer nedir? Bu soruların sana da tanıdık geldiğine eminiz. O zaman aşağıdaki ipuçlarımızla bu 3 makyaj malzemesini kullanmakta ustalaşabilirsin! En iyi allık ve bronzer önerileri sayesinde makyajına farklı bir dokunuş gelecek.

Allık Nereye Sürülür?

Allık Nasıl Sürülür?

Allık nereye sürülür? son zamanlarda sıkça duyduğumuz sorulardan biri.

Daha yukarı doğru, lifting etkili bir görünüm için allığı elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru uygulamalısın.

Eğer daha masum ve romantik bir görünüm istiyorsan, allığını yanaklarının en üst noktasına uygulayabilirsin.

Yüzüne uygun en doğru allık sürme yerini bulmak için de sol elinin işaret ve baş parmaklarını L şeklinde açıp elmacık kemiğine oturt. Elinin boş köşesi, allığını sürmen için en doğru nokta olacaktır.

Ten rengine uygun allık önerileri de makyajının kusursuz görünmesine yardımcı olacak. Fırçada çok fazla allık birikmemesi ve yanağında koyu bir görüntü oluşturmaması için allığını fırçaya uyguladıktan sonra hafifçe üfleyebilirsin.

Nerelere sürülür?: Yanaklara ve hafifçe burun ucuna allık sürebilirsin. 
Editörün önerisi: Kendiliğinden kızarmış, içten gelen sağlıklı bir renk elde etmek istersen, L'Oréal Paris Blush of Paradise allıklardan Melon Dollar Baby'yi tercih edebilirsin. Her cilt rengine yakışacak pembe tonu, cilde anında canlı ve sağlıklı bir etki veriyor. Ayrıca formülündeki doğal kaynaklı hindistan cevizi ve mango çekirdeği yağı ile kalbimizi fetheden bu allık çok yumuşak bir yapıya sahip.

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Aydınlatıcı nereye sürülür? sorusunun yanıtı:

  • Elmacık kemikleri
  • Burun kemiği ve ucu
  • Kaş altları
  • Göz pınarı
  • Dudak üstü
  • Çene ucu

Aydınlatıcıyı öncelikle yelpaze şeklindeki aydınlatıcı fırçana al. Elmacık kemiklerinden başlayarak C harfi çizerek aydınlatıcını kaş altına kadar dağıt. Daha kusursuz bir görünüm için aydınlatıcını dudak üzerine, çene ucuna ve kaş üzerine de sürmelisin.

Aydınlatıcı yani highlighter kullanımı, her makyaj görünümünü tamamlamak özellikle ''strobing'' tekniğinden yararlanmak için ideal! Küçük ve eğik bir makyaj fırçası ile likit veya toz aydınlatıcını elmacık kemiklerinin yüksek kısımlarına, kaş kemiğine ve dudak üstünün ortasına uygulayabilirsin. Böylece cildine doğal görünen bir ışıltı katmış olursun. Tabii bu işlemi yapmadan önce doğru makyaj fırçaları ve isimleri hakkında bilgi sahibi olmanı öneriyoruz.

Bronzer Nereye Sürülür ve Ne İşe Yarar?

Bronzer Nedir Ve Nasıl Sürülür?

Bronzer nereye sürülür? diyorsan, yumuşak ve geniş bir makyaj fırçası kullanarak,yüzüne sıcak bir dokunuş sağlayabilirsin. En doğal görünümü elde etmek için yüzüne ışığın düştüğü bölgelere kullanman gerekir. Yani alnına, elmacık kemiklerinin üzerine ve çene çizgine uygulayabilirsin.

Bronzerını fondötenini, kapatıcını ve pudranı uyguladıktan sonra uygulamalısın. Hafif bir kontur tekniği uygulamak için ise daha küçük bir makyaj fırçasından yardım alarak bronzerını sadece yanaklarına uygulayabilirsin. Ayrıca her zaman bronzerını yüzüne iyice dağıttığından ve boynuna da uyguladığından emin olmalısın.

Bronzer Nedir? Ne İşe Yarar?

Bronzer Nedir? Ne İşe Yarar?

Bronzer ten makyajını ısıtmak ve daha sıcak göstermek için kullanılır. Bronz bir tene kavuşmana sağlayan bronzer genellikle yüzün yüksek bölgelerine uygulanır. Kış aylarında sıcak ten makyajı için bronzerı kontür olarak da kullanabilirsin. 

Bronzer alırken içinde ışıltılar olan ürünleri tercih ederek daha aydınlık ve bronz bir makyaja kavuşabailirsin. Bronzer fırçası genellikle yuvarlak, büyük ve yumuşak kıllı oluyor. Bronzerı kontür olarak kullanacaksan bronzer fırçası yerine kontür fırçası kullanmalısın. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler