loader

Allık, Aydınlatıcı, Bronzer: En Doğru Şekilde Nasıl Kullanılır?

Favoriye Ekle

Allık, bronzer, allık ve aydınlatıcı... Bu 3 makyaj malzemesini doğru kullandığında tüm görünümünü tamamen değiştirebilirsin. Ten makyajını yaparken kafamıza takılan sorulardan biri de 'makyaj sıralaması nasıl olmalı?' Cildini ve yüz şeklini geliştirmek ve görünümüne ışıltı katıp doğal güzelliğini vurgulamak için allık, bronzer ve aydınlatıcı kullanabilirsin. Ne yazık ki bu ürünler genelde yanlış şekilde kullanılıyor ama doğru şekilde nasıl kullanacağını öğrenirsen makyajda artık ustalaşma konumuna yükselebilirsin! Allık nasıl sürülür? Aydınlatıcı nasıl kullanılır? Bronzer nedir? Bu sorulara sana da tanıdık geldiğine eminiz. O zaman aşağıdaki ipuçlarımızla bu 3 makyaj malzemesini kullanmakta ustalaşabilirsin! En iyi allık ve bronzer önerileri sayesinde makyajına farklı bir dokunuş gelecek.

Allık Nasıl Sürülür?

Allık Nasıl Sürülür?

Allık fırçasıyla allığını tam yanaklarının ortasından saç diplerine doğru uygulamalısın. Daha pratik allık uygulaması için öncelikle kocaman gülümse! Ortaya çıkan yanaklarından başlayarak allığını yukarı doğru dağıtabilirsin.

Yanaklarına sağlıklı bir renk katmak için allıklar birebir ama tabii ki sadece yanaklarına uyguladığından emin olduğunda! Allığı en doğru şekilde uygulamak için; küçük, yumuşak bir fırça yardımıyla nazikçe elmacık kemiklerine ve yanaklarını üzerine doğru uygula.Yüz şekline göre allık uygulamayı da unutmamalısın. Ten rengine uygun allık önerileri de makyajının kusursuz görünmesine yardımcı olacak. Fırçada çok fazla allık birikmemesi ve yanağında koyu bir görüntü oluşturmaması için allığını fırçaya uyguladıktan sonra hafifçe üfleyebilirsin.

Nereye sürülür?: Yanaklara, hafif alın bölgesine ve hafifçe burun ucuna allık sürebilirsin. 
Editörün önerisi: Kendiliğinden kızarmış, içten gelen sağlıklı bir renk elde etmek istersen, L'Oréal Paris Blush of Paradise allıklardan Melon Dollar Baby'yi tercih edebilirsin. Her cilt rengine yakışacak pembe tonu, cilde anında canlı ve sağlıklı bir etki veriyor. Ayrıca formülündeki doğal kaynaklı hindistan cevizi ve mango çekirdeği yağı ile kalbimizi fetheden bu allık çok yumuşak bir yapıya sahip.

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Aydınlatıcıyı öncelikle yelpaze şeklindeki aydınlatıcı fırçana al. Elmacık kemiklerinden başlayarak C harfi çizerek aydınlatıcını kaş altına kadar dağıt. Daha kusursuz bir görünüm için aydınlatıcını dudak üzerine, çene ucuna ve kaş üzerine de sürmelisin.

Aydınlatıcı yani highlighter kullanımı, her makyaj görünümünü tamamlamak özellikle ''strobing'' tekniğinden yararlanmak için ideal! Küçük ve eğik bir makyaj fırçası ile likit veya toz aydınlatıcını elmacık kemiklerinin yüksek kısımlarına, kaş kemiğine ve dudak üstünün ortasına uygulayabilirsin. Böylece cildine doğal görünen bir ışıltı katmış olursun. Tabii bu işlemi yapmadan önce doğru makyaj fırçaları ve isimleri hakkında bilgi sahibi olmanı öneriyoruz.

Bronzer Nedir ve Nasıl Sürülür?

Bronzer Nedir Ve Nasıl Sürülür?

Yumuşak ve geniş bir makyaj fırçası kullanarak,yüzüne sıcak bir dokunuş sağlayabilirsin. En doğal görünümü elde etmek için yüzüne ışığın düştüğü bölgelere kullanman gerekir. Yani alnına, elmacık kemiklerinin üzerine ve çene çizgine uygulayabilirsin.

Bronzerını fondötenini, kapatıcını ve pudranı uyguladıktan sonra uygulamalısın. Hafif bir kontur tekniği uygulamak için ise daha küçük bir makyaj fırçasından yardım alarak bronzerını sadece yanaklarına uygulayabilirsin. Ayrıca her zaman bronzerını yüzüne iyice dağıttığından ve boynuna da uyguladığından emin olmalısın.

Bronzer Nedir? Ne İşe Yarar?

Bronzer Nedir? Ne İşe Yarar?

Bronzer ten makyajını ısıtmak ve daha sıcak göstermek için kullanılır. Bronz bir tene kavuşmana sağlayan bronzer genellikle yüzün yüksek bölgelerine uygulanır. Kış aylarında sıcak ten makyajı için bronzerı kontür olarak da kullanabilirsin. 

Bronzer alırken içinde ışıltılar olan ürünleri tercih ederek daha aydınlık ve bronz bir makyaja kavuşabailirsin. Bronzer fırçası genellikle yuvarlak, büyük ve yumuşak kıllı oluyor. Bronzerı kontür olarak kullanacaksan bronzer fırçası yerine kontür fırçası kullanmalısın. 

Bronzer Kullanımı

Bronzer Kullanımı

Bronzer nasıl sürülür?: Bronzer yanaklarından yukarı doğru sürülür. Yüzünü ısıtmak için bronzer kullanıyorsan yuvarlak ve büyük bronzer fırçası kullan. Fırçanın üzerindeki fazla ürünü üfle ve yanaklarına bronzerı dağıtarak uygula. Bronzerın doğal görünmesi için yuvarlak hareketlerle sürmelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler