loader

Allık ile kontür makyaj tekniği

Favoriye Ekle

Kontür tekniği hayatımıza bir girdi pir girdi! Günlük makyajımızda bile tercih ettiğimiz bu yeni trend, neredeyse elimiz ayağımız oldu. Şimdi seni kontür tekniğinin farklı bir versiyonu ile tanıştıracağız. Bahar aylarında daha canlı ve enerjik görünmek isteyenler bu yeni kontür tekniğini çok sevecekler!

Allık ile uygulanan kontür tekniği

Allık ile kontür makyaj tekniği_1

Klasik kontür tekniğini genellikle koyu renkli bir pudra veya fondöten ile yapıyoruz. Bu yeni kontür trendinde ise allıkları kullanacağız. Pembe, fuşya veya şeftali tonlarındaki allık renkleri sayesinde makyajımız çok daha enerjik ve canlı görünüyor. 60'lı yıllardan esinlenilen bu makyaj tekniği, bahar aylarına şimdiden damgasını vuracak gibi görünüyor. Sen ne dersin?

Bu makyajı nasıl tamamlamalı?

Allık ile kontür makyaj tekniği_2

Bahar makyajında canlı görünmek için yüz hatlarını allık ile ortaya çıkardın, peki ya sonra? Makyajının geri kalanında da soft renkleri ortaya çıkarmalısın. Gözlerinde açık pembe veya açık mavi tonlarında buğulu bir görünüm elde edebilirsin. Elmacık kemiklerine ise şampanya renginde highlighter sürerek daha canlı görünebilirsin. Allık ile kontür yaptığın için tekrar allık uygulamana gerek kalmayacaktır.

Allık ile kontür makyaj tekniği_3

Son olarak makyajını sabitlemek için sabitleyici spreylerden yardım alabilirsin. Özellikle ısınan havalarla birlikte bu spreyler bizim vazgeçilmezimiz haline geldi. Sen de parlayan veya çabuk bozulan makyajlardan şikayetçiysen bu spreyleri mutlaka denemelisin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/