0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Allık mı, bronzlaştırıcı mı? Hangisi ne zaman kullanılır?

Favoriye Ekle

Ten makyajının en büyük dilemması: Allık ve bronzlaştırıcı dosyasını yakından inceliyoruz!

Cildinin daha canlı, sağlıklı ve enerjik görünmek için ten makyajında hem bronzer hem de allığa aynı anda ihtiyaç olabiliyor. Peki bu durumda önce hangisini uygulamamız gerekiyor? Hiç kafanı karıştırma! Makyaj.com imdat sesini duydu ve yardımına yetişti!

Seni allık ve bronzer ikileminden kurtaracağız, "Önce allık mı sürülür, yoksa bronzer mı?" sorusunu cevaplayacağız ve senin için en uygun ten makyajına hep birlikte karar vereceğiz. 

Bronzlaştırıcı sürmeli misin?

Bronzlaştırıcı sürmeli misin

Bronzlaştırıcı her ne kadar yaz makyaj malzemesi gibi görünse de biz yaz-kış elimizden düşürmüyoruz. Kış aylarında ten rengimize doğal bir sıcaklık katan bronzer, yaz aylarında da hafif bronzlaşan rengimizi destekliyor. Şimdi sana bronzerla yapabileceğin en pratik makyaj hilesini açıklayacağız. 

Bronzer ile kontür yapabileceğini biliyor muydun? Biz bronzlaştırıcı kullanarak yüzümüzü kontürlemeyi çok seviyoruz. Bronzer, kontür ürünlerinden daha doğal ve sıcak göründüğü için yaz aylarında doğal bir sonuç veriyor. Pratik kontür uygulaması için bronzerını elmacık kemiğinin üzerine, çene kemiğine, saç çizgine bronzer uygulayarak yüz hatlarını ön plana çıkarabilirsin. Bize, bronzer kullanmalı mıyım? diye soracak olursan, cevabımız evet, her daim! olacaktır.


Allık trendi

allık trendi

Allıklar 90'lardan sonra makyaj modasına geri döndüler! Yoğun allık görünümünü son yıllarda unutmuştuk, genellikle bronzer ve hafif bir aydınlatıcıyla yüz makyajımızı tamamlıyorduk. Fakat son yıllarda hiç sürmediğimiz kadar allık - özellikle pembe tonları- sürmeye başladık.

Peki, senin allıklarla aran nasıl? Çevremizde en sık duyduğumuz sorulardan biri: Allık ve bronzlaştırıcı aynı anda sürülür mü? Cevap veriyoruz, evet sürülür! Biz yüz makyajında hem bronzerın verdiği çekici görünümü hem de allığın kattığı canlılığı çok seviyoruz. Makyaj artistlerinin de allık ve bronzlaştırıcıyı aynı anda sürdüğünü gördükten sonra bu iki ürünü birlikte kullanmaya başladık.

Bronzerını yüzünün daha dış köşelerine doğru uygularken allığını yüzünün daha iç alanına sürmelisin. Heyecanlandığında yüzünün kızaran alanlarına allık sürmeni öneriyoruz. Allığını yanaklarının tam ortasından dış köşelerine doğru sürmelisin. 

Editörün önerisi: Allık sürerken büyük ve yumuşak uçlu makyaj fırçalarını kullanmanı öneriyoruz. Bronzer sürerken de daha ince ve sık kıllı makyaj fırçalarını tercih edersen, ürünü uygularken daha rahat kontrol edebilirsin. 

Hangi allığı veya bronzlaştırıcıyı kullanmalı?

allık ve bronzer önerileri

Şimdi seni öyle ürünlerle tanıştıracağız ki allık ve bronzer arayışını tamamen bitireceksin. En iyi bronzer arayanlara uzun süredir önerdiğimiz bir ürün var. Maybelline New York City Bronzer. Doğal renk tonları sayesinde biz City Bronzerı hem kontür yapmak hem de yüzümüzü ısıtmak için kullanıyoruz. Yumuşacık uygulama kolaylığı, çabuk dağılabilmesi ve içeriğindeki kakao yağının inanılmaz kokusu sayesinde bu bronzer bizi kendine ilk kullanımdan itibaren aşık etti diyebiliriz.

Gelelim bu yazın en hit allığına...Yanaklara uygulandığı anda şeker gibi bir hissiyat veren Maybelline New York Cheek Heat, renk çeşitliliği ve kalıcılığı sayesinde bu yazın olmazsa olmaz makyaj malzemesi ilan edildi. Krem allık kullanmayı sevenler, Cheek Heat allığa bayılacaklar. Renk yoğunluğunu kat kat uygulama kolaylığı sayesinde arttırabilir, yanaklarında şeker pembesi görünümler elde edebilirsin.

Doğal bitişli allıkları seviyor, yanaklarında enerjik bir görünüm istiyorsan seni hemen Maybelline Fit Me allıklarla tanıştıralım. Yüzüne sağlıklı ve dinamik bir renk sağlayan bu allıkları ilk günden itibaren seveceğini tahmin ediyoruz. Dilersen Fit Me allığı, krem allıkların üzerine uygulayarak etkisini arttırabilirsin. Biz yok gibi duran makyaj yaptığımızda mutlaka Fit Me allık kullanarak yüzümüze taze bir canlılık kazandırıyoruz.

Sen de yaz tatillerinde veya şehirde alllık ve bronzlaştırıcını sürekli yanında taşımak istiyorsan bu ürünlere bir şans vermelisin. 

Önce allık mı yoksa bronzlaştırıcı mı uygulanmalı?

Önce allık mı yoksa bronzlaştırıcı mı uygulanmalı?

Şimdi geldik en büyük kafa karışıklığını gidermeye... Yüz makyajında önce brozlaştırıcı daha sonra allık uygulamalısın. Bronzlaştırıcıyla yüz hatlarını şekillendirip ortaya çıkardıktan sonra allığınla cildine sağlıklı bir görünüm verebilirsin. Yanaklarının tam ortasına uyguladığın allığını yüzünün kenarlarına doğru dağıtarak makyajını daha doğal bir hale getirebilirisn. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler