loader

Allıkla Kontür Tekniğini Deniyoruz!

Favoriye Ekle

Yeni bir makyaj trendiyle karşındayız: Allıkla kontür tekniğinin nasıl yapıldığını anlatıyoruz!

Allık sürmek makyajın en kolay adımlarından biri. Allık fırçasını al ve yanaklarına uygula. Pat pat sür ve hafif yüzünün dış kısımlarına doğru dağıt. İşte bu kadar! Bir çoğumuz hangi teknikle allık sürdüğünü bile bilmiyor, otomatik bir şekilde allık sürüp makyaja devam ediyoruz. Bugün allık uygulamasının bambaşka bir yöntemini anlatıyoruz. Yüzünün daha kalkık, dinamik ve kontürlü gibi görünmesini istiyorsan yeni öğrendiğimiz bu allık uygulamasını kaçırmamalısın. 80'lerde popüler olan bu allık uygulama tekniğini yeniden canlandırmak istiyoruz. Merak etme, abartılı bir şey yok, sadece allığı farklı bir şekilde uygulayacağız, hepsi bu!

Allık ile yüz şekillendirme tekniği

Allık ile yüz şekillendirme tekniği

Yeni allık sürme tekniğinde, allığı tam elmacık kemiklerine değil de bir tık üst kısmına sürüyorsun. Böylece yüzün daha yukarı taşınmış gibi görünüyor ve lifting etkisi sağlanıyor. Adeta kontür uygulaması gibi bir sonuç çıkaran bu allık sürme yöntemi, yüzü olduğundan daha ince gösterdiği için çok seviliyor. Te kyapman gereken, burun kenarına iki parmaklık bir mesafe bırakmak ve allığını şakaklarına doğru uygulamak.

Yüzünü daha fit ve ince gösteren bu allık yöntemini uygularken likit allıkları kullanmayı deneyebilirsin. Çünkü likit allıklar daha kolay uygulandığı ve doğal bir sonuç çıkardığı için yeni allık tekniği ile mükemmel uyum sağlıyorlar. Maybelline New York Cheek Heat allıklardan 10 numaralı Pink Scorch rengi, yüzünde genç bir sonuç yaratır. Tam şeker pembesi tonlarında olan bu allığı daha belirgin bir şekilde sürmek için birkaç kat uygulayarak pigmentini arttırabilirsin. Likit allığını dilersen parmaklarınla veya makyaj süngeriyle sürebilirsin.

Krem allığın etkisini arttırmak için üzerine Maybelline New York Fit Me Allık kullanabilirsin. Fit Me allıklardan 30 numaralı Rose rengi, pembe allığınla mükemmel bir uyum sağlayarak yüzüne toz pembesi bir görünüm sağlar. Pudra formdaki allığın, krem allığın sabitlenmesini sağlarken aynı zamanda kontür makyajının daha etkili görünmesine de yardım edecek.

Allıkla nasıl kontür yapılır?

Allıkla nasıl kontür yapılır?

Yeni makyaj stillerini denemeyi seviyorsan makalemizin bu kısmı tam sana göre! Allıkla kontür yapmak için açılı kontür fırçasına ve pembe tonlarında bir allığa ihtiyacın var. Evet, bu makyaj stilini pembe gibi canlı allık renkleriyle yapmalısın yoksa klasik kontür makyajından bir farkı olmaz.

En canlı allık renklerinden olan L'Oréal Paris Melon Dollar Baby Allık, her cilt tonuna uygun allıklardan biri. Allığını açılı kontür fırçasıyla elmacık kemiklerinin üst kısmına uygula ve yüzünün dış kısmına doğru yuvarlak hareketlerle dağıt. Melon Dollar Baby allığın yumuşacık yapısı sayesinde allığını doğal bir şekilde uygulayabilirsin. Allık görünümü çok klasik kontür uygulaması gibi çizgi şeklinde olmamalı, daha doğal ve yumuşak hareketlerle bitirmelisin. Allıkla kontür yaparken ilk başlarda az ürünle ilerlemeli, daha yoğun kontür görünümü için allığını arttırarak uygulayabilirsin.

Likit allıkla kontür yapımı

Likit allıkla kontür yapımı

Likit allıkla kontür yapmak istiyorsan kolay yayılan ve yoğun pigmentli olan allıkları tercih etmelisin. En iyi likit allıklardan olan NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Soft Cheek Likit Allık, formülündeki Shea yağı sayesinde yumuşacık bir bitiş sağlıyor. 6 farklı renk tonuyla cildinde doğal bir etki yaratan bu krem formlu allıkları uygulamak çok basit! Elmacık kemiklerinin biraz üstüne allığını uygula ve NYX allığın sünger ucuyla hafifçe dışarı doğru dağıt. İstersen parmaklarınla da allığını dışarı doğru dağıtarak makyajında uyumlu olmasını sağlayabilirsin Gün boyu kalıcılığını koruyan bu allığı çantandan çıkarmamalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler