loader

Allıktan Far Olur Mu? Yeni Blushadow Trendi Merceğimiz Altında!

Favoriye Ekle

Her geçen gün yepyeni bir makyaj trendiyle tanışıyoruz! Bu yazımızın konusu ise allık sürmenin en modern yolu olan Blushadow trendi.

Kontür ve aydınlatıcıların önlenemez yükselişleriyle allıklar ister istemez biraz geri planda kalmışlardı. Yüze doğal bir sıcaklık ve sağlıklı bir görüntü veren allıklar, bu sefer capcanlı bir makyaj trendi ile yine gündemdeler. Eğer sen de makyaj trendlerini takip etmeyi seviyorsan, “Blushadow” trendini mutlaka denemelisin.

Blushadow nedir?

Blushadow nedir?
Allık uygulamanın en modern tekniklerinden biri olarak hayatımıza giren “Blushadowtrendi, allığı hem yanaklara hem de göze far olarak uygulama yöntemi. İlk olarak moda haftalarının podyumlarında dikkatimizi çeken bu trend, özellikle bahar ve yaz aylarında sık sık uygulayabileceğimiz bir teknik gibi görünüyor.

Blushadow nasıl yapılır?

Blushadow nasıl yapılır?

Blushadow” adı sakın gözünü korkutmasın, bu makyaj trendini uygulamak son derece kolay. Tek ihtiyacın olan cilt tonuna uygun bir allık rengi. Allığını ilk olarak yanaklarına uygula. Fırçayı hafifçe şakaklarına doğru hareket ettirerek dağıtabilirsin.

Daha sonra far fırçanla allığını göz kapaklarına uygula. Eğer yoğun bir göz makyajı yapmayacaksan, bu adımda göz makyajını tamamlayıp maskara adımına geçebilirsin. Başka far tonlarıyla göz makyajı yapacak veya eyeliner çekeceksen, allığını sadece gözünün katlanma bölgesine uygulayabilirsin. Böylece göz kapağında makyajını devam ettirebilir ve çok doğal bir etki elde edebilirsin.

En iyi blushadow önerileri

En iyi blushadow önerileri

Eğer allık olarak pembe tonlarını kullanıyorsan, bu renk gözlerinde de romantik bir etki yaratacak. Yine pembe alt tonlu bir aydınlatıcıyla bu görünüm harika duracak. Kirpiklerinde hacim ve uzunluk veren bir maskara kullanmayı unutma.

Pembe allık önerisi: NYX Professional Makeup’ın Away We Glow allıklarından Crushed Rose rengi.

şeftali tonlu allık önerisi

Şeftali tonlarında allıklar kullanıyorsan, özellikle bronz teninde bu renk çok güzel duracak. Bronzer ile birlikte güzel bir geçiş elde edebilir, altın tonlu bir aydınlatıcı ile yüzüne ışıltı ekleyebilirsin.

Şeftali allık önerisi: L’Oréal Paris Life’s a Peach allığı içindeki hafif altın yansımalar ve şeftali kokusuyla mükemmel!

Allıktan Far Olur Mu? Yeni Blushadow Trendi Merceğimiz Altında!_1

Yaklaşan festival makyajlarında blushadow trendini nasıl uygularım diye düşünüyorsan, sana harika bir önerimiz var: Mercan tonlu allığını yanaklarına ve göz kapaklarına yoğun bir şekilde uyguladıktan sonra, göz pınarlarına konstrast ve parlak bir renk uygulayabilirsin. Mercan ile parlak mavi veya neon yeşil çok uyumlu görünüyorlar!

Mercan allık önerisi: Lancôme’un sünger allıkları Cushion Blush Subtil 032 Splas Corail rengi tam bu makyaja göre ve çok kalıcı!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler