loader

Alp Kavasoğlu Instagram'da Ona En Çok Sorulan Soruları Cevaplıyor!

Favoriye Ekle

Geçtiğimiz günlerde Instagram hikayelerinde, Maybelline New York’un çok sevgili makyaj artisti Alp Kavasoğlu’na en çok sormak istediğin soruları sormanı istemiştik. En çok sorulan soruları bir araya getirdik ve soluğu hemen Alp’in yanında aldık. Alp Kavasoğlu’nun favori makyaj ürünleri ve hazine değerindeki makyaj tüyolarıyla karşındayız!

En sevdiğin makyaj ürünün nedir?

alp kavasoğlu'nun en sevdiği aydınlatıcı

Tüm makyajlarımda bayılarak kullandığım, bu soru bana sorulduğunda aklıma ilk gelen tabii ki Maybelline New York Master Strobing Stick. Doğal bitişini gerçekten çok seviyorum bu aydınlatıcının.

Koyu kahverengi gözlüler en çok hangi renk farlarla ortaya çıkarılabilir?

Koyu kahverengi gözlüler en çok hangi renk farlarla ortaya çıkarılabilir?

Kahverengi gözlüler iki şekilde göz makyajı yapabilirler, ilki tonu açarak kontrast yaratmak, diğeri de tam tersi koyulaştırarak kontrast yaratmak. Açtıkları zaman şeftali tonlarında ve ışıltılı renkler kullanırlarsa, göz renkleriyle kontrast yaparak daha çok ortaya çıkmalarını sağlayabilirler. Koyu tonlarda bir makyaj yaparlarsa da, yine göz renklerini belirginleştirmiş olurlar. Aslında burada olay tamamen göz rengi ile kontrast yaratmak ve ön plana çıkarmak.

Fondötenin ciltte en doğal şekilde durmasını sağlamak için ne önerirsin?

Fondötenin ciltte en doğal şekilde durmasını sağlamak için öneriler

Fondötenin ciltte doğal durması için ilk yapılması gereken şey makyaja başlamadan önce cildi iyice temizlemek ve yağdan ayırmak. Bunun için micellar sulardan yardım alabilirler. Sonra mutlaka ama mutlaka ciltlerini iyi bir şekilde nemlendirmeliler. Fondöteni uygulama adımında da ilk önce doğru renk fondöteni seçmek doğal bitiş için çok önemli, bu da boyuna yakın bir yerde denenerek yapılmalı. Sonrasında da fondöteni güzelce dağıtarak doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Cildinde akne lekeleri ve kılcal damar görünümü olanlar için nasıl bir ten makyajı ve makyaj bazı önerirsin?

Cildinde akne lekeleri ve kılcal damar görünümü olanlar içinten makyajı ve makyaj bazı önerisi

Akne lekeleri ve kılcal damar görünümünü nötrlemek için kırmızının tersi olan yeşil bir makyaj bazı ile nötrlemek gerek. Bunun için Maybelline New York’un yeni çıkan Face Studio makyaj bazlarından yeşil renkli Kızarıklık Önleyici makyaj bazını kullanabilirler. Bu bazlar hem çok hafif yapılı hem de gerçekten güzel sonuç veriyor.

Çok kuru ciltliler için hangi fondöteni önerirsin?

Çok kuru ciltliler için hangi fondöten önerisi

Hem doğal ve kusursuz bir bitiş hem de gün boyu cildin nemli kalmasını sağlayan Maybelline New York Affinitone fondöteni önerebilirim. Bu fondötenin içerisinde E vitamini var ve kısa süre önce formülü de geliştirilerek yenilendi. Kuru ciltlilerin severek kullanacağına eminim.

Şişmiş göz görünümünü ve koyu göz altı halkalarını gidermek için hangi kapatıcıyı nasıl uygulamak gerekir?

Şişmiş göz görünümünü ve koyu göz altı halkalarını gidermek için hangi kapatıcı uygulama önerileri

Şişliği almak için makyajdan önce hafif bir buz uygulaması yapabilirler. Şişliğin inmesini sağladıktan sonra da koyu halkalar için Maybelline New York Instant Anti Age Eraser kapatıcıyı öneriyorum. Bu çok doğal bir kapatıcı, yapısı incecik ama örtücülüğü de bir o kadar iyi. Eğer göz altları çok morsa, kapatıcıdan önce turuncu renkli bir corrector da uygulayabilirler.

Ela gözlüler ne renk far veya göz kalemi kullanmalı?

Ela gözlüler far rengi ve göz kalemi önerisi

Ela gözlüler, gözlerini daha ön plana çıkarmak için kiremit tonlarını kullanmalılar. Gözlerinde kontrast yaratmak ve daha yeşil görünmesini sağlamak için sıcak tonlara yönelmeliler.

Çekik gözlüyüm, gözlerimi biraz daha büyük göstermek için nasıl bir makyaj yapmalıyım?

Çekik gözlerin biraz daha büyük göstermek için makyaj tüyoları

Bu aslında bana göre güzel bir şey, herkes gözü çekik olsun ister :) Biraz daha yuvarlak ve büyük görünmesini sağlamak için farı daha yuvarlak uygulamak gerekir. Göz içlerine de Maybelline New York Master Drama Lightliner aydınlatıcı kalemlerden 40 Mattelight Beige'i uygulayabilirler. Böylece gözleri daha büyük ve yuvarlak görünecektir.

Kısa ve seyrek kirpiklere sahip olanlar hangi maskarayı tercih etmeli ve nasıl uygulamalılar?

Kısa kirpiğe sahip olanlar için kirpik serumu ve maskara önerisi

Öncelikle, kirpiklerinize yoğun ve çarpıcı bir etki veren yeni Maybelline New York Lash Sensational Kirpik Güçlendirici Serum’u kullanmanızı kesinlikle öneriyorum! İçerisinde kiprikleri güçlediren ve besleyen Pro vitamin B5 var, düzenli kullandıklarında farkı görecekler. Üzerine de Total Temptation maskarayı birkaç kat uygulayabilirler.

Eyeliner çekmeye yeni başlayanlar için önerilerin var mı?

Eyeliner çekmeye yeni başlayanlar için öneriler

Kullanım kolaylığı açısından Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyelinerı önerebilirim. Ne kadar bu konuda acemi olurlarsa olsunlar, bu eyeliner işlerini çok kolaylaştıracak. Her zaman da yanlarında pamuklu çubuk ve makyaj temizleyici bulundursunlar, hataları bu şekilde çok kolay düzeltebilirler. İnce ve yukarı doğru kalkık bir eyeliner için bu yöntemleri deneyebilirler.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler