0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Alp Kavasoğlu’ndan Yaz Makyajı Önerileri

Favoriye Ekle
Alp Kavasoğlu’ndan Yaz Makyajı Önerileri

Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu’nun altın değerinde yaz makyajı önerileri ile karşındayız!

Hem kendisini, hem makyajlarını bayılarak takip ettiğimiz, Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu’yu tanımayan yoktur. Bugüne kadar kendisinden makyaj hakkında öğrendiğimiz her şey altın değerinde. Makyajcom editörleri olarak, kusursuz eyeliner çekmenin tüyolarını, göz makyajı için püf noktalarını ve bildiğimiz bir çok makyaj ipucunu kendisine borçluyuz. Bugün de Alp’i bir çekim arasında yakaladık ve ona bu yaz makyajı için önerilerini ve favori ürünlerini sorduk. Sen de bu yaz makyajı trendlerini Alp Kavasoğlu gibi bir profesyonelden öğrenmek istersen, bu röportajımız çok işine yarayacak!

Merhaba Alp, öncelikle makyajlarının büyük bir hayranı olduğumuzu söylemeliyiz! Makyajcom okuyucularımız da senin önerilerini oldukça merak ediyorlar. Yaz aylarında makyaja başlamadan önce ilk olarak ne önerirsin? Ten makyajında senin için neler önemlidir?

Cilt tipi her zaman çok önemli, ten makyajında da buna göre hareket etmek gerekiyor. Eğer yağlı bir ciltse, makyaja başlamadan önce bir makyaj temizleyiciyle cildi iyice temizleyip fazla yağdan arındırmak şart. Yağlı bir cildi temizlemeden, üzerine ne kadar nemlendirici sürersen sür, cilt tertemiz olmuyor. Kuru ciltler için de yağlı ciltler için de nemlendirici adımı benim için ilk adım. Nemlendirici uygulamadan makyaja başlamamak gerek, ten makyajının doğal görünmesi tamamen buna bağlı. Çok kuru ve kabuklu bir ciltse de yoğun bir nemlendirici uygulayıp, sonrasında göz makyajına geçiyorum. Cildin nemlendiriciyi emmesini beklemek de çok önemli. Sürer sürmez ten makyajına geçince cilt her zaman kabul etmeyebiliyor, o yüzden özellikle yaz aylarında nemlendiriciyi atlamamalarını ve sürdükten sonra da bir süre ciltlerini dinlendirmelerini öneriyorum.

Peki yazın, ağırlık yapmaması adına ten makyajında neleri kullanabilirler?

Yazın BB kremlere ağırlık verebilirler, çok daha hafif bir sonuç elde edeceklerdir, tam bir kurtarıcı. Eğer fondöten kullanmak isterlerse, Maybelline New York’un Fit Me! Matte + Poreless fondötenini öneriyorum. Yapısı ince olduğu için ağırlık vermeyecek, aynı zamanda da cilt tonlarını eşitleyecek bir fondöten. Doğal, mat ve pürüzsüz bir görünüm için ideal. Fondöteni geniş, fiber bir fırça ile uygularsa çok daha doğal ve hafif bir sonuç elde edebilirler. Bu aralar aydınlık ten makyajları çok moda, eğer böyle bir görüntü elde etmek isterlerse fondöten içerisine Maybelline New York Master Strobing Liquid’i karıştırabilirler.

Yokmuş gibi, doğal görünen bir kapatıcı yaz ayları için önemli. Senin bu konuda bize önerilerin neler olur?

Kapatıcıyı sünger ile yedirmek çok önemli, en doğal görünüm bu şekilde elde ediliyor bana kalırsa. Benim doğal bitişini en sevdiğim kapatıcılardan biri Maybelline New York Fit Me! kapatıcı. Hemen dağılıyor ve ağırlık da yapmadığı için arttırılabiliyor da. Göz altında çok doğal durduğu gibi, bu kapatıcıyı yüzün yüksek bölgelerine aydınlatıcı olarak da kullanıyorum. Üzerine uyguladığım allık, bronzer ve aydınlatıcı gibi ürünlerin yapısını değiştirmiyor ve rahat çalışmamı sağlıyor. Fit Me! kapatıcıyı göz altlarına ters üçgen olarak, alınlarına, çenelerine aydınlatmak için de uygulayabilirler.

Peki gelelim kritik soruya; Yazın kontür yapılır mı? Veya şöyle diyelim, yazın kontür yapmalı mıyız?

Yapılır tabii, ama bana sorarsan yazın biraz daha bronzerlara ağırlık vermek gerek. Kontür uygulaması aslında bir bozukluğu düzeltmek, yüzü şekillendirmek anlamında. Var olanı ön plana çıkarmak değil de geri plana atmak için yapılıyor. Bu biraz kişisel bir şey ama yaz öyle bir mevsim değil bence. Yaz biraz daha içimizin kıpır kıpır olduğu bir dönem, kontür mantığının tam tersi yani. Bronzer ile sevdiğimiz şeyleri ön plana çıkarmalıyız. Doğayı taklit eder gibi, güneşin ilk değdiği yerlere bronzer uygulamak, yani elmacık kemiklerine, alnına, burnuna, çenene bronzer uyguladığında ışıl ışıl aydınlık bir cilde sahip oluyorsun. Işıltılı bitişiyle Maybelline New York Master Bronze paleti böyle bir makyaja çok uygun. Kendilerine uygun rengi paletten seçebilecekleri gibi, tüm renkleri karıştırarak da uygulayabilirler. Yüzde çok düzeltmek istedikleri bir yer varsa, tabii ki kontür de uygulayabilirler ama hafif tutmalarında fayda var.

Bu yaz göz makyajını nasıl yapmalıyız? Ne renkler ve nasıl görünümleri denememizi önerirsin?

Trendler biraz daha ışıltılara, hafif tonlara doğru gidiyor. Soğuk ve sıcak tonlara doğru bir kayma var. Mesela Maybelline New York’un Total Temptation far paleti geldi, orada iki renk grubunu da düşünmüşler. Sıcak tonlu şeftaliler ve soğuk tonlu morlar var içerisinde. Bu tonlar yaz aylarına zaten çok yakışıyor, hafif ve ışıltılı bir görünüm için deneyebilirler.

Yaz ayları için bize maskara önerilerin ne olur? Maskara uygularken nelere dikkat etmeliyiz?

Benim gördüğüm makyajlarda en çok dikkatimi çeken şey, maskaranın sadece kirpik uçlarına uygulanması oluyor, bu çok yanlış. Trendler tamamen dolgun ve kıvrık kirpik görünümlerini gösteriyor ve bunu elde etmek için de maskarayı kirpik diplerine uygulamak çok önemli. Maskara fırçasını kirpik diplerine oturtup yukarı doğru zig zag hareketlerle çekebilirler. Sonrasında boş bir maskara fırçası ile üzerinden geçebilirler. Bu arada çok sevdiğim Maybelline New York Big Shot maskarasının yoğun siyah etkili Daring Black versiyonu da geldi. Kirpiklerinde hem hacim hem de yoğun siyahlık isteyenler mutlaka denemeli!

Bu haber bizi çok heyecanlandırdı! Doğal ve belirgin kaş modası bu yaz da devam ediyor, senin bu konudaki tavsiyelerin neler?

Benim kaşta en sevdiğim görüntü yukarı doğru taranmış, “bushy” denen, içi kıl tekniği ile doldurulmuş görünüm. Hatta Maybelline New York’un yeni bir ürünü var, adı Tattoo Brow Micro Pen Tint, bana sorarsan bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi kaş ürünlerinden. Aynı microblading yapar gibi, 4’lü ucu sayesinde kaşların arasına çok doğal bir şekilde kıl görünümü veriyor ve çok kalıcı. Artık böyle acılı işlemlere hiç gerek kalmadan, kaşlarını çok doğal bir şekilde doldurabilirler. Bu bahsettiğim “bushy” kaş görünümünü elde etmek için de birebir, mutlaka denemeliler.

Yaz demek biraz da aydınlatıcı demek değil mi? Yaz aylarında aydınlatıcıyı nasıl kullanmalıyız?

“Blinding” denen, neredeyse kör edici bir aydınlatıcı modası var ama bana sorarsan, yazın o kadar yoğun aydınlatıcı görünümü çok da iyi durmuyor. Onun için daha doğal, daha sağlıklı görüntülere yönelmeliler. Benim her makyajda çok severek kullandığım Maybelline New York Master Strobing Stick aydınlatıcılar tam da istediğim etkiyi veriyor. New York moda haftasında da bu aydınlatıcı çok tercih edildi, çünkü çok doğal bir bitişi var.

Senin için bu yaz parlak dudak mı yoksa mat dudak mı? Bizimle favori yaz rujlarını da paylaşır mısın?

Parlak ve nude dudakları çok seviyorum, hatta transparana varan görünümler. Özellikle son dönemde ruj uygulamalarında karıştırma fırçası kullanıyorum. Belli belirsiz, doğal bir görünüm elde etmek için bir harika. Çok belirgin, jilet gibi dudaklar benim için biraz geride kaldı. Yaz kış farketmeden şöyle bir öneri verebilirim, eğer dudakları inceyse parlak rujlarla büyütmesinler. Her zaman mat kalem ile çerçeveleyip üzerine mat ruj uygulasınlar.

Maybelline New York’un çok sevilen Super Stay Matte Ink likit mat rujları 16 saate kadar kalıcı, inanılmaz mat ve yoğun pigmentasyonlu. Şimdi aileye 9 yeni renk daha eklendi, harika toprak ve mor tonları var, çok beğeneceklerine eminim.

Son sorularımıza geldik, en önemlilere de sona bıraktık. Mezuniyet makyajı önerilerin neler olur? Kendi mezuniyet makyajını kendi yapmak isteyenlere ne tavsiye edersin?

Mezuniyet makyajlarını çok abartmamalarını tavsiye ederim. Zaten doğallık makyajda çok büyük bir trend, makyajlarını da kendileri yapacaklarsa, öyle büyük göz makyajlarından yoğun allıklardan rujlardan kaçınmalılar. Eğer göze ağırlık vereceklerse dudakları hafif tutabilirler, yoğun bir ruj kullanacaklarsa da gözleri hafif tutabilirler. Renk olarak da, direk kıyafetle uyum yakalamaya çalışmadan toprak ve bronz tonları tercih etmeliler. Bol maskara şart tabii! Mezuniyet makyajlarını kendileri yapmaları kuaföre gitmelerinden çok daha iyi sonuç verecek bence, hatta bu konuda bol bol makyaj videosu izlesinler. Makyaj Şehirde Youtube kanalımıza mutlaka baksınlar!

Peki senden son olarak bir de yaz gelin makyajları için birkaç öneri de isteyelim? Bu yaz gelinler, düğün makyajlarında nelere dikkat etmeliler, neler moda?

Yine doğallık tabii! Bir kere beyaz giyiyorsun, masum olmalısın, doğal olmalısın kesinlikle. Işıltılı, sağlıklı ten makyajı bir kere mutlaka denenmeli. Gelin dediğin ışıl ışıl olur, ama tabii ki abartıya kaçmadan. Günün sonunda baktığında başka biri gibi olmadan, kendi gibi doğal olmalı. Yaza uygun, ışıltılı renkler, bol maskara, aydınlatıcı ve nude dudak çok ideal. Kalıcılık anlamında da, düğün boyunca rahat etmesi açısından Maybelline New York Super Stay Matte Ink rujları önerebilirim.

Bize verdiğin bu harika yaz makyajı tüyoları için çok teşekkür ederiz Alp, tekrar görüşmek üzere!

Ben de teşekkür ederim, Makyajcom okuyucularına sevgiler!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön