loader

Amerikan Tarzı Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Amerikan tarzı makyajın tüm inceliklerini ve tüyolarını bir araya getirdik!

Baking, yoğun dumanlı bir göz makyajı, keskin kontür uygulaması, hacimli kirpikler, ışıl ışıl bir aydınlatıcı ve mat dudak makyajı… Son zamanlarda popüler olan bu makyaj trendlerinin her biri aslında Amerikan tarzı makyaj ile birlikte hayatımıza girdi. Şimdi tüm detaylarıyla, Amerikan tarzı makyaj nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz!

Porselen ten makyajı

Porselen ten makyajı

Amerikan tarzı makyajın en önemli aşamalarından biri porselen ten makyajı. İlk adımda, pürüzsüz ve kusursuz bir zemin hazırlamak için gözenek gizleyici makyaj bazlarından yardım alıyoruz. Pürüzsüz, porselen gibi görünen bir cilt için, Maybelline Baby Skin Makyaj Bazı favorilerimizden. Ciltteki gözenekleri anında gizliyor ve vişne özleri içeren formülüyle cilde pürüzsüz bir etki veriyor. Kusursuz bir cilt görünümü istediğimizde elimiz hemen Baby Skin makyaj bazına gidiyor.

Amerikan tarzı makyajın en kilit noktalarından biri de yüksek kapatıcılıkta bir fondöten ile ciltteki tüm renk eşitsizliklerini, izleri ve lekeleri gizlemek. Bunun için Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten'den daha iyisi olamaz! Yüksek kapatıcılığıyla ciltteki tüm kusurları tek katta gizleyebilen bu fondöten, o kadar hafif bir formüle sahip ki, varlığı ciltte hissedilmiyor ve maske etkisi yapmıyor. 30 saate kadar kalıcı, cilde nefes aldıran, transfere dayanıklı bu fondöten, doğal ve tam kapatıcı bir ten makyajı için ideal.

Amerikan tarzı makyajın diğer önemli bir özelliği ise kapatıcı ile yüzü boyutlandırmak. Ten renginden 1-2 ton açık renkte bir kapatıcıyı göz altlarına üçgen şeklinde uygulayabilir, alın ortasını, elmacık kemiklerinin altını ve burun kemiğini aydınlatabilirsin. Maybelline Instant Anti Ager Eraser Kapatıcı, bu konuda son derece başarılı. Cilt kusurlarını iyi bir şekilde gizlediği gibi cilde aydınlık bir etki de veriyor.

Kontür uygulaması ile yüz boyutlandırma

Kontür uygulaması ile yüz boyutlandırma

Amerikan tarzı makyajın vazgeçilmezlerinden biri de kontür uygulaması. Bunun için dğal tonlarda bir kontür pudrası-bronzer tercih ederek doğal bir görünüm hedefliyoruz. Maybelline City Bronzer, soğuk tonlar içeren 200 Medium Cool rengi kontür yapmak için son derece ideal. City Bronzer'ı elmacık kemiklerimizin altına, çene çizgimize, dudağımızın tam altına, alnımızın şakak kısımlarına ve burnumuzun iki tarafına uyguluyoruz. Sonrasında da yuvarlak hareketlerle iyice dağıtıyoruz. Doğal bir görünüm elde etmek için, kontürü iyi dağıtmak son derece önemli, sakın unutma!

Gelelim baking adımına: Amerikan tarzı makyajın bir diğer vazgeçilmezi ise baking uygulaması. Bunun için çok ince yapılı bir transparan pudra kullanacağız. Maybelline New York’un Master Fix makyaj sabitleme pudrasını gözlerimizin altına, çenemize, alnımızın ortasına ve çenemize uyguluyoruz. Böylece hem makyajımızı sabitliyoruz hem de daha pürüzsüz bir görünüm elde ediyoruz.

İddialı bir dumanlı göz makyajı

İddialı bir dumanlı göz makyajı

Dumanlı göz makyajları Amerikan tarzı makyajın en önemli adımlarından. Doğal toprak tonlarında, hem mat hem de ışıltılı tonların bir arada olduğu Maybelline New York Nudes of New York paletindeki en açık krem rengini tüm göz kapağımıza uygulayarak bir baz oluşturuyoruz. Sonra, paletteki açık kahve rengini göz kapağımızın katlanma bölgesine uyguluyoruz ve iyice yukarı doğru dağıtıyoruz. Bu rengin biraz daha koyu tonunu ise tüm göz kapağımıza uyguluyoruz ve katlanma bölgesi ile iyice birbirine karıştırıyoruz. Gözlerimizin dış köşesini gölgelendirmek için koyu kahverengini uyguluyoruz. Bu rengi aynı zamanda ince uçlu bir far fırçası ile alt kirpik diplerimize de uygulayarak dumanlı bir etki elde ediyoruz. Gözlerimizi biraz daha boyutlu göstermek için, paletteki metalik bakır rengini göz bebeklerimizin hizasına uyguluyoruz.

Gelelim eyeliner adımında: Amerikan tarzı makyajda, ne kadar iddialı bir dumanlı bir göz makyajı yaparsak yapalım eyeliner uygulamadan göz makyajımız bitmiş sayılmaz! Kusursuz kuyruklu bir eyeliner görünümü için Maybelline Hyper Easy Eyeliner favori eyelinerlarımızdan. Esnek ve ince ucuyla, incecik ve keskin kuyruklu bir eyeliner çekmek inanılmaz kolay. Hata yapmadan, boşluk ve atlama olmadan bu eyelinerı, en acemisi bile rahatça kullanabiliyor ve harika bir sonuç veriyor.

Gökyüzüne uzanan kirpikler

Gökyüzüne uzanan kirpikler

İddialı bir göz makyajını tamamlamak için upuzun ve hacimli bir kirpik görüntüsüne ihtiyacımız var. Bunun için kirpikleri kökten uca kavrayarak uzatan ve hacim etkisi veren Maybelline Sky High Maskara'yı uyguluyoruz. Esnek silikon fırçasıyla en kısa kirpikleri bile kavrayan bu maskara, bambu özleri ve fiberler içeren formülüyle kirpiklere limitsiz uzunluk etkisi veriyor. Ayrıca kirpiklere hacim de verdiği için, Amerikan tarzı makyajında, takma kirpik takmaya gerek kalmadan upuzun, hacimli kirpiklere sahip olabilirsin. Sky High Maskara'yı denediğimiz makaleye göz atmak için buraya tıklayabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kusursuz kaş makyajı

Kusursuz kaş makyajı

Amerikan tarzı makyajda kaş dendiğinde akan sular duruyor. Resmen kalemle çizgilmiş, baştan yaratılmış kaşlar bu makyajın en göz alıcı kısımlarından. Bunun için ilk olarak kaşlarımıza genel bir şekil vermek ve boş kısımlarını doldurmak için Maybelline New York Brow ultra Slim kaş kalemini kullanıyoruz. Doğal rengi ve incecik ucuyla bu kaş kaleminin kullanımı son derece kolay. Sonrasında da kaşlarımızı sabitlemek için Maybelline Brow Fast Sculpt Kaş Maskara'sını kullanıyoruz. Bu kaş maskarasıyla kaşlarını yukarı doğru tarayarak kaşlarının daha kalkık görünmesini sağlayabilirsin. Son derece kalıcı olduğu için, gün içerisinde kaşların aşağı düşmeyecek.

Kaşlarımıza daha kalkık bir görünüm vermek için, kaş makyajımızı tamamladıktan sonra, kaşlarımızın altında kapatıcı uyguluyoruz. Hem bu bölgeyi bu şekilde aydınlatmış oluyoruz hem de kaş makyajımızı daha da kusursuzlaştırıyoruz.

Bronzer, allık ve aydınlatıcı

Bronzer, allık ve aydınlatıcı

Şimdi sıra yüzümüze Amerikan tarzı bir ışıltı eklemekte. İlk olarak olmazsa olmazlarımızdan allık uygulayarak yüzümüzü ısıtıyoruz. Bunun için tercihimiz, kremsi-jel formülüyle Maybelline Cheek Heat Likit Allıklar. Bu allıklar cilde o kadar doğal bir renk veriyor ki, yanaklar kendiliğinden kızarmış gibi görünüyor. Su bazlı jel yapısı ile ciltte çok kolay dağılıyor ve etkisini artırmak için üst üste uygulanabiliyor.


Aydınlatıcı: işte Amerikan tarzı makyajın can alıcı noktası! Ne kadar çok aydınlatıcı, ne kadar çok ışıltı o kadar iyi! Amerikan makyajına yakışır bir ışıltı etmek için

Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcılardan başkası düşünülemez! Master Chrome aydınlatıcının Molten Rose Gold rengini elmacık kemiklerimizin üzerine, kaşlarımızın altına, burnumuzun ucuna, dudaklarımızın üzerine ve çok hafif bir şekilde de çenemize uyguluyoruz.

Nude ve mat bir dudak görünümü

Nude ve mat bir dudak görünümü

Amerikan makyajının imza görünümlerinden biri de mat dudaklar. Bunun için klasik bir nude ton yerine, göz makyajımızla uygumlu olacak, kahverengi tonlu bir nude tercih ediyoruz. Fakat bunun için ilk önce dudaklarımızı çerçeveleyip rujumuzun kalıcılığını arttırıyoruz. Maybelline New York Color Sensational dudak kalemlerinden 50 Dusty Rose renginini uyguluyoruz.

Daha sonra ise süper mat bitişli, 16 saate kadar kalıcı Maybelline Super Stay Matte Ink likit mat rujlardan 255 Chai Genius rengini dudaklarımıza uyguluyoruz. Mis gibi kahve kokan bu likit mat rujlar, Gün boyu dudaklarda bozulmadan kalabiliyorlar. Eğer daha önce denemediysen, Matte Ink Coffee Edition serisindeki kahve tonlarına mutlaka bir şans vermelisin.

Son adım: Makyaj sabitleme spreyi

Son adım: Makyaj sabitleme spreyi

O kadar uğraştın, zaman ayırdın, şimdi Amerikan tarzı makyajını sabitleme zamanı. Makyaj sabitleme spreyleri, gerçekten de hayat kurtarıyor. Ten makyajını yüzüne sabitlemek ve gün içerisinde bozulmasına engel olmak için Maybelline Lasting Fix Makyaj Sabitleme Spreyi'ni kullanabilirsin. Makyajın kalıcılığını 16 saate kadar çıkaran, aynı zamanda cilde mat bir bitiş veren bu makyaj spreyi, makyajı kilitlemek için olmazsa olmazlardan.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**/