loader

Amerikan Tarzı Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle
Amerikan Tarzı Makyaj Nasıl Yapılır?

Amerikan tarzı makyajın tüm inceliklerini ve tüyolarını bir araya getirdik!

Baking, yoğun dumanlı bir göz makyajı, keskin kontür uygulaması, hacimli kirpikler, ışıl ışıl bir aydınlatıcı ve mat dudak makyajı… Son zamanlarda popüler olan bu makyaj trendlerinin her biri aslında Amerikan tarzı makyaj ile birlikte hayatımıza girdi. Şimdi tüm detaylarıyla, Amerikan tarzı makyaj nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz!

Porselen ten makyajı

Amerikan tarzı makyajın en önemli aşamalarından biri porselen ten makyajı. İlk adımda, pürüzsüz ve kusursuz bir zemin hazırlamak için renk eşitleyicilerden yardım alacağız. Maybelline New York’un Master Camo renk eşitleyici kalemlerinden şeftali tonlu olanını göz altlarındaki morlukları eşitlemek, yeşil rengini de kızarıklıkları nötrlemek için kullanıyoruz.

Kusursuz ve pürüzsüz bir görünüm için yüksek kapatıcılığa sahip bir fondöten ile ten makyajımıza devamediyoruz. Bizim tercihimiz hem mat bitişli hem de son derece kalıcı olan Maybelline New York Superstay Fondöten. Tek seferde son derece yüksek bir kapatıcılık sağlayan bu fondöten aynı zamanda mat bitişiyle bu makyaja çok uygun.

Göz altlarımızı kusursuzlaştırmak ve biraz da aydınlık bir görünüm elde etmek için tercihimiz Maybelline New York Fit Me! kapatıcı. Kapatıcıyı uygularken ters üçgen şeklinde uyguluyoruz böylece yüzümüzü de boyutlandırmış oluyoruz.

Kontür uygulaması ile yüz boyutlandırma

Amerikan tarzı makyajın vazgeçilmezlerinden biri de kontür uygulaması. Bunun için krem yapıda bir ürün tercih ederek doğal bir görünüm hedefliyoruz. Maybelline New York’un Master Contour Stick’in koyu renkli tarafını elmacık kemiklerimizin altına, çene çizgimize, dudağımızın tam altına, alnımızın şakak kısımlarına ve burnumuzun iki tarafına uyguluyoruz. Sonrasında da yuvarlak hareketlerle iyice dağıtıyoruz. Doğal bir görünüm elde etmek için, kontürü iyi dağıtmak son derece önemli.

Gelelim baking adımına: Amerikan tarzı makyajın bir diğer vazgeçilmezi ise baking uygulaması. Bunun için çok ince yapılı bir transparan pudra kullanacağız. Maybelline New York’un Master Fix makyaj sabitleme pudrasını gözlerimizin altına, çenemize, alnımızın ortasına ve çenemize uyguluyoruz. Böylece hem makyajımızı sabitliyoruz hem de daha pürüzsüz bir görünüm elde ediyoruz.

İddialı bir dumanlı göz makyajı

İddialı dumanlı göz makyajları Amerikan tarzı makyajın en önemli adımlarından. Bunun için 2018 bahar makyaj trendlerinden pembe tonunu tercih ediyoruz. İlk olarak Maybelline New York The City Kits Pink Edge paletindeki en açık krem rengini tüm göz kapağımıza uygulayarak bir baz oluşturuyoruz. Sonra, paletteki mor alt tonlu pembe rengini göz kapağımızın katlanma bölgesine uyguluyoruz ve iyice yukarı doğru dağıtıyoruz. Bu rengin biraz daha koyu tonunu ise tüm göz kapağımıza uyguluyoruz ve katlanma bölgesi ile iyice birbirine karıştırıyoruz. Gözlerimizin dış köşesini gölgelendirmek için koyu kahverengini uyguluyoruz. Bu rengi aynı zamanda ince uçlu bir far fırçası ile alt kirpik diplerimize de uygulayarak dumanlı bir etki elde ediyoruz. Gözlerimizi biraz daha boyutlu göstermek için, paletteki metalik bakır rengini göz bebeklerimizin hizasına uyguluyoruz.

Gelelim eyeliner adımında: Amerikan tarzı makyajda, ne kadar iddialı bir dumanlı bir göz makyajı yaparsak yapalım eyeliner uygulamadan göz makyajımız bitmiş sayılmaz! Kusursuz kuyruklu bir eyeliner görünümü için Maybelline New York Sensational Liner’ı uyguluyoruz.

Hacimli ve yoğun kirpikler

İddialı bir göz makyajını tamamlamak için yoğun ve hacimli bir kirpik görüntüsüne ihtiyacımız var. Bunun için kirpikleri kökten uca yoğunlaştıran ve tüy gibi hafif bir etki bırakan Maybelline New York Total Temptation maskarayı uyguluyoruz. Ağırlaştırmadan arttırılabilir bir hacim etkisi verdiği için, istediğimiz kadar yoğun kirpik görünümünü kolayca elde edebiliyoruz.

Kusursuz kaş makyajı

Amerikan tarzı makyajda kaş dendiğinde akan sular duruyor. Resmen kalemle çizgilmiş, baştan yaratılmış kaşlar bu makyajın en göz alıcı kısımlarından. Bunun için ilk olarak kaşlarımıza genel bir şekil vermek ve boş kısımlarını doldurmak için Maybelline New York Brow Precise Micro kaş kalemini kullanıyoruz. Doğal rengi ve ince ucuyla bu kaş kaleminin kullanımı son derece kolay. Sonrasında da kaşlarımızı sabitlemek için Maybelline New York Brow Drama kaş maskarasını uyguluyoruz.

Kaşlarımıza daha kalkık bir görünüm vermek için, kaş makyajımızı tamamladıktan sonra, kaşlarımızın altında kapatıcı uyguluyoruz. Hem bu bölgeyi bu şekilde aydınlatmış oluyoruz hem de kaş makyajımızı daha da kusursuzlaştırıyoruz.

Bronzer, allık ve aydınlatıcı

Şimdi sıra yüzümüze Amerikan tarzı bir ışıltı eklemekte. İlk olarak olmazsa olmazlarımızdan bronzer uygulayarak yüzümüzü ısıtıyoruz. Bunun için tercihimiz Maybelline New York’un Master Bronze paleti. İçerisindeki her ten rengine uyacak bronzerlar, uygulandığında sıcak ve ışıltılı bir sonuç veriyor, tam istediğimiz gibi!

Amerikan tarzı makyajda allık uygulamasında yine iddialı bir görünüm bizi bekliyor. Bunun için yanaklarımızın en yüksek noktasından hafifçe saç diplerimize doğru Maybelline New York’un Master Blush allık paletinden mürdüm tonunu tercih ediyoruz.

Aydınlatıcı: işte Amerikan tarzı makyajın can alıcı noktası! Ne kadar çok aydınlatıcı, ne kadar çok ışıltı o kadar iyi! Amerikan makyajına yakışır bir ışıltı etmek için Maybelline New York Master Chrome aydınlatıcıdan başkası düşünülemez! Master Chrome aydınlatıcının Molten Rose Gold rengini elmacık kemiklerimizin üzerine, kaşlarımızın altına, burnumuzun ucuna, dudaklarımızın üzerine ve çok hafif bir şekilde de çenemize uyguluyoruz.

Nude ve mat bir dudak görünümü

Amerikan makyajının imza görünümlerinden biri de mat dudaklar. Bunun için klasik bir nude ton yerine, göz makyajımızla uygumlu olacak, mor alt tonlu bir nude tercih ediyoruz. Fakat bunun için ilk önce dudaklarımızı çerçeveleyip rujumuzun kalıcılığını arttırıyoruz. Maybelline New York Color Sensational dudak kalemlerinden 50 Dusty Rose renginini uyguluyoruz. Pudramsı bir bitiş sağlayan Maybelline New York Color Sensational Powder Mattes rujlardan 15 Smoky Taupe’u da kalemden sonra uygulayarak Amerikan tarzı makyajımızı tamamlıyoruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön