loader

Anime Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Japon çizgi film karakterlerine olan ilgi şimdi de makyaj dünyasına sıçradı! Anime çizgi film karakterlerini gerçek hayata uyarlamak için makyaj malzemelerine önüne ser... Sana anlatacağımız kolay anime makyaj adımları sayesinde sen de 'anime girl' görünümünü tamamlayabilirsin.

Anime kızlarının karakteristik özelliklerini ve bunları nasıl makyajla kendine uyarlayabileceğini sana anlatıyoruz. Aşağıdaki adımları takip ettikten sonra kendini Japon çizgi film karakteri gibi görmeye başlayabilirsin :)

Anime Makyajı Nedir?

Anime Makyajı Nedir?

Anime makyaj, Asya ülkelerinden doğan Anime çizgi film karakterlerinden geliyor. Bu çizgi filmlerdeki anime kızlar, Asya'lı kızların aksine iri gözlere, belirgin elmacık kemiklerine ve yoğun çillere sahipler.

Anime makyaj tekniklerinde bol bol makyaj hileleri kullanılıyor. Böylece sahte çil yapmak, gözleri daha büyük göstermek ve cildin daha pürüzsüz, parlak görünmesini sağlamak mümkün oluyor. Anime makyajın en dikkat çekici bölümlerinden biri de dudaklar. Dudaklardaki renk geçişlerini ombre dudak makyajıyla sen de yapabilirsin.

1. Cildini daha parlak göster

L'Oréal Paris 32H Fresh Wear C Vitaminli Fondöten

Cildinin tıpkı Anime kızlar gibi parlak ve canlı görünmesi için doğru fondöteni bulman gerekiyor. L'Oréal Paris 32H Fresh Wear C Vitaminli Fondöten Anime makyaj fondötenlerinden biri! Yüksek kapatıcılık sağlayan bu fondöten, tıpkı çizgi film karakterleri gibi gün boyu pürüzsüz görünmene yardımcı olur. Daha ışıltılı cilt için C vitamini içeren Fresh Wear fondöteni uyguladıktan sonra herkes cildinin ne kadar parlak göründüğünü konuşacak.

2. Anime göz makyajı

anime göz makyajı

Anime göz makyajı nasıl yapılır? Anime göz makyajı için incecik bir eyeliner, yoğun kirpikler ve göz pınarına uygulayacağın aydınlatıcıya ihtiyacın olacak. Anime göz makyajı için ilk olarak Maybelline Hyper Easy eyelinerı kullanarak gözlerine ince eyeliner çek. Bu eyelinerın incecik ucu sayesinde eyeliner çekmek düşündüğünden daha kolay bir hale geliyor.

Gözlerinde yoğun kirpik etkisi için Maybelline Lash Sensational Sky High Maskara kullanmanı tavsiye ediyoruz. Kökten uca limitsiz uzunluk kazandıran bu maskara, kirpiklerini belirginleştirecek ve daha yoğun gösterecek. Uzun süre kalıcı olan bu maskaranın en sevdiğimiz özelliği akmaması ve göz altına bulaşmaması! Böylece anime makyajı gün boyu bizimle olacak.

3. Sahte çil yapımı

Ten makyajını sahte çil görünümü ile tamamlamalısın. Bu görünüm için NYX Professional Makeup Slim Eye göz kalemini kullanabilirsin. Doğal çiller için kahve tonlarındaki göz kalemini seçmeni öneririz. Kahve göz kalemini yanaklarına dokundur ve hemen kaldır. Belirgin noktalar yerine daha doğal dağıtılmış çiller yapmalısın.

4. Ombre dudak makyajı

Nyx professional makeup lip lingerie push up

Ombre dudak makyajı için NYX Professional Makeup Lip Lingerie Push Up Long Lasting Lipstick kullanabilirsin. Uzun süre kalıcı mat ruj etkisi olan bu rujları karıştırarak dudaklarında ombre etkisi yaratabilirsin. 02 Embelishment ve Exotic rengini karıştırarak kendine özel anime dudak makyajını ortaya çıkarmalısın.

Anime Makyajı Yaparken Kullanabileceğin Malzemeler

Anime Makyajı Yaparken Kullanabileceğin Malzemeler

  • Anime göz makyajı için mutlaka aydınlatıcı etkili fondötene ihtiyacın olacak. Kolay yayılan ve gün boyu cildinde pürüzsüz görünen fondöteni bulduktan sonra anime ten makyajı daha gerçekçi olacak.
  • Anime makyajın en zor kısımlarından biri göz makyajıdır. Gözlerini iri göstermek için ince kedi gözü eyeliner çekmeli ve eyeliner ucunu iyice uzatmalısın. Bu görünüm için ince uçlu eyeliner kullanmanı öneririz.
  • Göz makyajını tamamlamak için göz pınarına aydınlatıcı sürmelisin. İnce uçlu fırçanı kullanarak aydınlatıcını göz pınarına dokundur. Dilersen inci veya toz pembe tonlarındaki aydınlatıcını kullanabilirsin.
  • Sahte çil yapımı için kahverengi göz kalemi kullanmanı öneriyoruz. Kahve tonlarındaki göz kalemini cildine dokundur ve süngerle hafifçe dağıt. Böylece daha doğal görünecek.
  • Anime makyaj için iki tane kolay dağılan ruja ihtiyacın olacak. Ombre dudak makyajı yapmanı sağlayacak olan bu rujları, dudaklarının ortasına ve kenarlarına uygula. Parmağını kullanarak rujlarını yay ve ombre görünümü yarat!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/