loader

Anında 10 yaş genç gösterecek 5 makyaj hilesi

Favoriye Ekle
Anında 10 yaş genç gösterecek 5 makyaj hilesi

Bir sene daha geçti! Kendini daha genç ve canlı hissetme ihtiyacı içindeysen, önerilerimiz tam sana göre.

Sıra sende

Bu ipuçları sayesinde kendini anında daha genç ve canlı hissedeceksin!

1) İfadeni belirginleştir

Kalkık ve belirgin kaşlar, yüz ifadeni daha anlamlı kılarak daha genç görünmeni sağlar. Saçlarından bir ton açık bir kaş farıyla ya da kaş kalemiyle boşlukları doldur. Üst kısımda ise kaş çizginin hizasından sapmadan yatay bir çizgi çek ve parmaklarınla görünümü yumuşat.

2) İnce çizgileri kamufle et

Ağır ve yüksek kapatıcı özelliği bulunan ürünler yerine, aydınlatıcı özellikli bir kapatıcıyı göz çizgilerine yatay olarak uygula. Göz altı bölgene de aynı şekilde sür. Parmağınla pıt pıt hareketi yaparak ürünü iyice yedir.

3) "Parantezleri" yok et

Teninden bir ton açık kapatıcıyı, burun kenarlarından dudak kenarlarına kadar olan bölgelere dikey olarak uygula. Bu hareket, ince çizgilerin görünümünü hafifleterek yüzüne aydınlık katacak ve daha genç görünmeni sağlayacaktır.

4) Gülüşünü aydınlat

Dudak kenarlarındaki çizgiler, yaş ilerledikçe daha belirgin hale gelir. Bu etkiyi hafifletmek için, çizgilere dikey olarak aydınlatıcı uygula. Dudak kenarlarına da uygulama yaparak gölgelerin görünümünü en aza indir.

5) Gıdıdan kurtul

Gıdı bölgene teninden iki ton koyu fondöteni ya da bronzlaştırıcı pudrayı ince bir kat halinde uygula. Bir sünger ya da fırça yardımıyla ürünü boynuna doğru dağıt. Bu gölgeleme işlemi gıdı bölgeni gizleyecektir. Çene kemiğine de bronzlaştırıcı pudrayla bir dokunuşta bulunarak yüz hatlarını belirginleştirebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön