loader

Anneler gününü güzel gülüşünle kutla!

Favoriye Ekle
Anneler gününü güzel gülüşünle kutla!

Anneler çiçektir. Bizi biz yapan, canımıza can katan, bizi koşulsuz seven ve hayat boyu en yakın arkadaşımız olacak yegane kişidir. Bu yıl ayın 10'una denk gelen bu özel günde, sen de anneni onurlandırmaya ve onu gülümsetmeye ne dersin?

Anneler gününün tarihçesi

Değişik günlerde ve değişik ülkelerde anneleri onurlandırarak kutlanan bugünde, anneler çeşitli hediyeler alır. Her ülkede farklı günlerde kutlanan bugünün tarihçesine yakından bakalım:

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı. ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.

Peki o gün nasıl bir makyaj yapmalı?

Bu özel günde; sana ve annene en çok soft, nude ve zarif tonlar yakışır. Gül kurusu renginde nemlendirici etkili bir ruj ile ince bir çizgi halinde çekeceğin eyeliner, bugünün sevgi dolu havasına çok uygun. Bu zarif makyajını güzel bir buket çiçek ve kocaman gülümsemenle taçlandırmayı unutma!

İpuçları:

Kalıcı bir ruj etkisi için, ruj öncesinde dudaklarına fondöten uygulayabilir, sonrasında ise ince bir kat peçete üzerinden transparan pudrayla sabitleyebilirsin.

Mükemmel eyeliner uygulaması için, ince uçlu bir eyeliner fırçası seçmeye özen göster.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön