loader

Arayı Kapatıyoruz: Yaz Boyu Etkileyici Görünmenin Sırları

Favoriye Ekle

Makyaj yapmayı ne kadar özlediğini tahmin edebiliyoruz. Biz de en az senin kadar makyaj yapmayı, arkadaşlarımızla makyaj malzemeleri hakkında sohbet etmeyi ve yeni çıkan trendleri denemeyi çook özledik!

Yaz aylarında sıcaklara, terlemeye ve neme dayanıklı makyaj tekniklerini öğrenerek arayı kapatmayı amaçlıyoruz. Özlediğin makyaj malzemelerini masanın üzerine çıkar ve Makyaj.com editörlerinin önerileriyle yazın en güzel makyajlarından birini denemeye başla. Sıcaklara ve bulaşmaya dayanıklı makyaj önerileri sayesinde yaz mevsiminde hem doğal görünüp, hem de cilt kusurlarını nasıl gizleyebileceğini anlatıyoruz.

Yaz aylarına uygun ten makyajı

Yaz aylarına uygun ten makyajı

Yaz boyunca cildini kusursuz göstermek istediğini biliyoruz. Genellikle yazın fondöten ve kapatıcı kullanmaktan uzak durulur ve cildin aşırı yağlanmasından endişe edilir. Yaz aylarına uygun fondöten ve kapatıcı seçimiyle en sıcak günlerde bile cildini pürüzsüz gösterebilir ve parlamaya karşı önlem alabilirsin.

Göz altındaki koyu halkalar için Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı kullanmanı tavsiye ediyoruz. Gözenekleri tıkamayan formülü sayesinde göz altının nefes almasını sağlarken aynı zamanda koyu halkaları gizler. Maybelline kapatıcının doğal bitişi tam yaz makyajı için ideal! Göz altını kurutmuyor, daha aydınlık gösteriyor ve ince çizgilere dolmuyor. Çok amaçlı kapatıcıyı yüzündeki kusurları gizlemek ve aydınlatıcı/kontür tekniği için de kullanabilirsin.

Yaz ayları için hangi fondöteni tercih ediyorsun? Bizim yaz fondötenimiz kesinlikle Maybelline Superstay Active Wear Fondöten'den yana! Bulaşmaya, tere, suya ve neme karşı dayanıklı olan Active Wear fondötenle en sıcak günlerde bile kusursuz görünmeyi başarıyoruz. Uzun zamandır görmediğimiz arkadaşlarımızla buluşurken başka bir fondöten düşünemiyoruz.

Tek tek ayrılmış kirpikler

tek tek ayrılmış kirpikler

Arkadaşlarını uzun zamandır görmedin ve arayı kapatırken havalı görünmek istemek en çok senin hakkın! Yaz makyajının en önemli kısımlarından biri de kirpiklerdir. Yaz sıcaklarına ve neme karşı önlem almak, aynı zamanda kirpiklerini ortaya çıkarmak için sana harika bir maskara önerimiz olacak: Maybelline New York Lash Sensational Maskara. Kirpikleri tek tek ayıran ve dolgun gösteren bu maskara, yaz sıcaklarında akma ve bulaşma yapmıyor. En önemlisi ise en kısa kirpikleri bile yakalıyor ve kirpiklerin tamamında yelpaze etkisi yaratarak göz alıcı bir görünüm sağlıyor.

Kısa kirpiklerin seni endişelendirmesin. Maybelline maskaranın 10 katmanlı fırçası, kısa kirpiklerinin de uzun ve dolgun görünmesine yardımcı olacak. Yaz için göz makyajında maskaradan başka makyaj malzemesine ihtiyaç duymuyoruz. İki kat maskara sürdükten sonra gözlerin makyajının en çekici kısmı olacak.

Kalın ve dolgun kirpikler

Kalın ve dolgun kirpikler

Makyaj yapmayı ne kadar özlediğini biliyoruz, en çok da kaş makyajını! Bu dönemde kaşlarını almak, kaşlarını şekillendirmek bile içinden gelmemiş olabilir, çok normal. Kaş kalemi kullanarak kaşlarını eskisi gibi kusursuz ve şekilli gösterebilirsin.

En sevdiğimiz kaş kalemlerinden olan Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Kalemi 36H, kaşlarının arasındaki boşlukların dolmasına ve kaşlarının daha doğal kalın görünmesine yardımcı oluyor. Kaş kaleminin arkasındaki tarak yardımıyla önce kaşlarını aşağı doğru tara ve boşlukları belirle. Sonrasında kaş kalemiyle boşlukları dipten uca doğru doldur. Kaş tarağı yardımıyla kaşlarını yukarı doğru sabitleyerek kaş makyajını tamamlayabilirsin. 36 saate kadar kalıcı olan Maybelline kaş kalemi sayesinde makyaj tazelemene gerek kalmayacak.

Bulaşmaya dayanıklı mat ruj

Bulaşmaya dayanıklı mat ruj

En çok özlediğimiz makyaj malzemelerinden biri de mat rujlarımız! Bulaşmaya, maskeye ve yeme içmeye dayanıklı mat ruj isteyenler 27 farklı renk seçeneği ile Maybelline New York Superstay Matte Ink rujları denemeliler. En çok sevdiğimiz nude rujlardan biri olan 65 Seductress rengini ise özellikle tavsiye ederiz.

Yaz aylarında dudakları kuruttuğu için genellikle mat rujlar tercih edilmiyor. Fakat Superstay Matte Ink rujları denedikten sonra fikrimiz tamamen değiştir. Kuruluk yapmayan, dudakta adeta kadifemsi bir his yaratan bu rujları çok sevdik. 16 saate kadar kalıcı olduğu için arkadaş buluşmaları gibi özlediğimiz organizasyonlarda elimiz hep Maybelline mat ruja gidiyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler