loader

Arkadaşlarınla Buluşmaya Giderken Nasıl Bir Makyaj Yapmalısın?

Favoriye Ekle

Hepimiz arkadaşlarımızla buluşmayı, eskisi gibi saatlerce sohbet etmeyi çok özledik. Sosyalleşmekle birlikte hazırlanmak, süslenmek ve makyaj yapmak da en çok özlediklerimiz arasında ilk 5'e girer! Havaların ısınmasıyla birlikte çok özlediğimiz arkadaşlarımızla bulaşacağımız günler yakınlaştı. Şimdiden bu buluşma için hazırlanmak istiyoruz. Arkadaşlarınla buluşmaya giderken nasıl bir makyaj yapman gerektiğini, hangi makyaj stillerini tercih etmen gerektiğini seninle paylaşalım.

Bu buluşma için ne kadar heyecanlı olduğunu biliyoruz. Buluşma günü telaşa kapılıp makyajını atlama diye birkaç gün önceden makyaj provası yapabilirsin:)

Kalıcı ten makyajı

Kalıcı ten makyajı

Malum artık en iyi makyaj malzemesinden beklentimiz yüksek bir kalıcılığa sahip olması! Gün içinde maskeye bulaşmaması ve yüzümüzden akıp gitmemesi... Eskisi gibi makyajımızı tazelemek, her yerde tuvalet kullanmak ve maskeyi indirip fondöteni yenilemek pek mümkün görünmüyor.

Arkadaşlarınla buluşmadan önce kalıcılığına güvendiğin bir fondöten sürmek istersen sana Maybelline New York Superstay Active Wear Fondöten'i öneririz. Maybelline fondöten, tam 30 saate kadar cildinde kalıcı bir etki bırakıyor, maskeye veya kıyafetlerine transfer olmuyor. Yüksek kalıcılığı olmasına rağmen ciltte varla yok arası bir his bırakan ve ağırlık yapmayan bu fondöteni biz çok seviyoruz. Yüzünde yağlı bir his bırakmadığı için ekstra pudra, sabitleme spreyi gibi makyaj malzemelerine ihtiyacın kalmaz. Maybelline fondötenin en çok sevdiğimiz diğer özelliği de yüksek kapatıcılığı olması. Böylece evde geçirdiğimiz stresli günlerde ortaya çıkan cilt kusurlarını şimdilik arkadaşlarımızdan gizleyebiliriz:)

Kirpiklerini ortaya çıkar

Kirpiklerini ortaya çıkar

Arkadaşlarınla ister telefonda görüntülü , ister yüz yüze buluşma planla, mutlaka bu buluşma öncesinde kirpiklerini maskara ile ortaya çıkar. Çünkü maskara sürmek, gözlerini olduğundan daha belirgin, çekici ve iri gösterecek. Maskara sürdüğünde her zaman daha bakımlı ve havalı görünürsün!

Artık evde makyajsız oturmak, aynı koltukta saatlerce zaman geçirmek seni sıkmaya başladıysa maskara sürerek aynadaki imajını yenileyebilirsin. Göz makyajını abartılı buluyorsan iki kat maskara sürmek senin doğal güzelliğini ortaya çıkaracak. Maybelline New York Falsies Lash Lift Ultra Siyah Maskara, kirpiklerinde lifting etkisi yaratarak daha dramatik ve uzun gösterecek. Falsises Lash Lift maskarayı uyguladıktan sonra kirpiklerimizin daha hacimli ve kıvrık göründüğünü fark ediyoruz. Bu maskaranın çift taraflı eğimli fırçası ve simsiyah formülü sayesinde evde kirpik lifting deneyimi yaşayabiliyoruz. Sen de arkadaşlarınla buluşmadan önce Maybelline maskarayı uygula ve bakımsız görünümünden hızlıca uzaklaş.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yüzünü daha aydınlık göster

Yüzünü daha aydınlık göster

Arkadaşlarınla buluşma için hazırlanırken ne kadar fresh ve canlı göründüğünü kanıtlamalısın! Uzun süre evde oturmak, dışarı çıkmamak cildinde minik kusurların oluşmasına ve göz çevresinin daha koyu görünmesine neden olabilir, endişelenme hepimizin oldu! Cildini olduğundan daha aydınlık göstermek için Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı kullanmanı öneririz. Bu kapatıcının incecik yapısı sayesinde hem kapatıcı hem de aydınlatıcı olarak kullanılabiliyor.

Göz çevresine, elmacık kemiklerinin üzerine ve çene ucuna hafifçe Instant Anti Age Eraser'ı uygula ve ucundaki minik süngerle ürünü yay. Cildini kurutmayan, tam tersine nemli bir bitiş sağlayan bu kapatıcı gün boyu cildinde kalacak ve seni arkadaş buluşmasında yarı yolda bırakmayacak!

Editörün önerisi: Eğer arkadaşlarınla buluşurken doğal kontür yapmayı planlıyorsan, kontür pudrasının tam altına Maybelline kapatıcıyı uygulayarak yüzünü daha vurgulu gösterebilirsin.

Mat dudaklar

Mat dudaklar

Uzun zamandır beklediğin arkadaş buluşması geldi çattı! Yüz yüze veya telefonda hiç fark etmez. Mutlaka bu özel günde en sevdiğin mat ruju sürmelisin. Bizim en sevdiğimiz mat rujlardan olan Maybelline New York Matte Ink, bu makyaj modeli için ideal! Dudakları kurutmadan gün boyu kalıcılık sağlayan mat rujumuz sayesinde, sohbetin ortasında ruj tazelemek zorunda kalmayacağız.

Arkadaş buluşması için hazırlanırken doğal ve minimal renkleri bir kenara bırak. Uzun zamandır seni görmeyen arkadaşlarını etkilemek için bordo, kırmızı veya koyu kahve gibi iddialı renkleri tercih etmelisin. Maybelline New York Super Stay Matte Ink Likit Mat Rujlardan 50 Voyager rengi senin için ideal olacak. 16 saate kadar kalıcılığı olan ve dudaklarda kadife hissi yaratan bu rengi, günlük makyajımızda kullanmayı biz çok seviyoruz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler