loader

Aşık olacaksın: Renkli kedi gözü makyajı

Favoriye Ekle
Aşık olacaksın: Renkli kedi gözü makyajı

Kedi gözü makyajına bayılıyoruz! Saks mavisi, turkuaz veya pembe gibi canlı renklere de! Öyleyse bu ikisini neden birleştirmeyelim? Sevdiğimiz bir markanın defilesinde gözümüze çarpan bu muhteşem makyaj, itiraf ediyoruz, bunu daha önce neden düşünemedik diye sordurttu! Mavinin beyazla uyumu da çok dikkat çekici.

Moda haftalarını dikkatle takip edenler bu makyaj stilini eminiz çoktan görmüştür ama biz yine de renkli kedi gözü makyajını seninle tanıştırmak istedik! Kedi gözü makyajının nasıl yapılacağını öğrenmek için okumaya devam et.


Editörün önerisi: Beyaz ya da siyah elbiseni, bu muhteşem maviyle kedi gözü makyajı yaparak süsle!Ten makyajı

Ten makyajı

Renkli kedi gözü makyajın ilk adımı tabii ki ten makyajı. Mavi bakışların ön planda olacağı için ten makyajını sade tutman iyi olacaktır. Bir BB ya da CC krem uygulamanın ardından, bronz allığı elmacık kemiklerinin alt kısımlarına sür ve yanaklarını şeftali rengi allıkla renklendir.

BB krem denilince bizim aklımıza ilk olarak Garnier BB krem geliyor. Cildi yumuşacık yapan ve kusurları gizleyerek pürüzsüz bir görünüm kazandıran bu BB kreme biz bayılıyoruz. BB kremi parmaklarınla sürmek yeterli olacaktır.


Renkli kedi gözü makyajı

Renkli kedi gözü makyajı

En can alıcı kısma geldik! Öncelikle gözlerinde kusursuz bir görünüm yaratmak için, göz kapaklarına Urban Decay Eyeshadow Primer Potion sür ve az miktarda kapatıcı uygula. Göz kapaklarına far bazı uygulamak renkli göz makyajının daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Canlı koyu mavi tonlarında bir far arıyorsan sana Maybelline New York Color Tattoo Göz Farı 20 Turquoise Forever önerebilriz. Krem yapıdaki bu far göz kapaklarında ıslak ve parlak bir bitiş sağlayacak. Eğik uçlu fırça yardımıyla eyeliner sürer gibi farını üst kirpik diplerine sür. Ardından alt kirpik diplerine de aynı fırçayla farı kuyruk şeklinde uygula.

Şimdi kaş kemiklerine kadar olan boş alana, yine eğik uçlu fırçayla bir göz şekli çiz. Bu adımı, gözlerini bir göz şekliyle çerçevelemek gibi düşünebilirsin. Son olarak göz pınarlarına beyaz farla aydınlık ver ve iki kat Maybelline New York Volum’ Express Classic Ekstra Siyah Maskara sür. Bu maskaradan sonra göz makyajın çok daha belirgin olacak!

Renkli makyajını parlak dudaklarınla tamamla

Renkli makyajını parlak dudaklarınla tamamla

Dudak rengine yakın tonlarda bir ruj sürüp üzerine şeffaf parlatıcı uygulayarak makyajını tamamla. Renkli göz makyajının enerjisini yakalaman için dudaklarında parlak bir görüntü yakalamanı öneririz. Lip gloss ve renkli göz makyajın uyumuna bz bayılıyoruz!

Urban Decay Vice Liquid Lipstick'ler arasında favori rengini seç ve dudaklarını renklendir. Cesur renkleri denemekten korkma.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön