loader

Astrolojide Venüs Gezegeni: Aşk ve Güzellik

Favoriye Ekle

Burçlarla yakından ilgileniyor musun? Cevabın evet ise venüs burcu özelliklerini eminiz duymuşsundur. Venüs burcu, aşk ve ilişkilerle doğrudan bağlantısı olan burçlardır. Güzellik ve aşk hayatı ile ilişkilendirilen venüs burcu, hayatta tutkuyla bağlı olduğun değerleri gösteren aşk tanrıçası olarak da bilinir. Peki venüs burcu hesaplamayı biliyor musun?Astrolojide venüs burcunun özelliklerini ve venüs gezegeni astrolojiye dair merak ettiklerini anlatıyoruz.

Venüs Burcu Nedir?

Venüs Burcu Nedir?

Astrolojide Venüs, aşk ve ifade gezegeni olarak da bilinir. Kişisel değerlerini ve hayatta en tutkuyla sevdiğin şeyleri temsil eden aşk tanrıçasıdır. Venüs gezegeni, boğa ve terazinin yönetici gezegenidir, yani bu burçların her ikisi de şehvetlidir, sevgi ve adalet ister.

Venüs denilince akla ilk olarak aşk ve ilişkiler geliyor. Fakat venüs burcu bundan daha fazlasını temsil ediyor. Venüs burcu sadece romantik aşkla ilgili değil aynı zamanda güzel ve çekici gördüğün her şeyle ilgilidir.

Astrolojide venüs burcu kişiliğin üzerinde düşündüğünden daha fazla etkiye sahiptir. Yaşa stilin, tarzın ve kendini nasıl dışarıya yansıttığını venüs burcu özelliklerinden anlayabilirsin.

Venüs Burcu Neyi Temsil Eder?

Venüs Burcu Neyi Temsil Eder?

Mitolojik tanrıçalar arasında Venüs en popüler olanlarından biridir. Venüs burcu, aşk, ilişki ve güzelliği temsil ediyor. Kalbinden geçen yaklaşımları, duygularını ve arzularını Venüs burcu aracılığı ile dışarı yansıtabilirsin.

Yıldız haritasında venüs burcu hesaplama yaparak senin doğum saatinde venüsün hangi burçta olduğunu öğrenebilir ve kişiliğine dair merak ettiklerini öğrenebilirsin.

Astrolojide Venüs Özellikleri

Astrolojide Venüs Özellikleri

Venüs burcu bulmak, kişiliğindeki eksik puzzle parçasını tamamlamak gibidir. Venüs gezegeni özelliklerini öğrendikten sonra hak ettiğin sevgiyi almaya başlayabilir ve kendini daha iyi tanıyabilirsin.

Astrolojide venüs özellikleri, hangi astrolojik evde bulunduğundan etkilenir. Doğum haritası, her biri farklı bir yaşam alanını temsil eden "evler" olarak adlandırılan 12 bölüme ayrılmıştır. Örneğin, altıncı evde (günlük rutinlerinizi temsil eden) Aslan Venüs'ü olan biri, ofis ortamında her zaman performans sergilemek ve dikkat çekmek için fırsatlar arıyor olabilir. Aynı zamanda, finansı simgeleyen ikinci evinde İkizler Venüs'ü olan bir kişi, aynı anda birden fazla kariyer veya tutkulu bir şekilde çalışarak parasal başarı elde edebilir.

Venüs Burçları Hangileridir?

Venüs Koç

Koç burcu olanlar güçlü ve güçlü savaşçılardır. Gökyüzündeki en tutkulu gezegen olan Venüs bile Koç burcunun ateşli enerjisiyle boy ölçüşemez. Venüs koç burcunda olduğunda, rekabette gelişir. Venüsü koç olanlar sadece kovalamayı severler. Fiziksel temas, heyecan verici flörtler ve ilişkiler koç burçlarını çok mutlu eder.

Venüs Boğa

Boğa, Venüs tarafından yönetildiği için birleşik enerjiler uyumlu bir şekilde karışır. Toprak burcu olarak Boğa, lüks kıyafetler, bhavalı içecekler ve nazik yaklaşımlarla beş duyusunu şımartmayı sever. Venüsü boğa olanlar son derece romantik olsalar da istediklerini savunmayı da bilirler. Boğa Venüs'ün kökleri gerçeğe dayanan bir ilişkiye ihtiyacı vardır. Eğer bu burç desteklenmediğini hissederse teselliyi başka yerde arayabilir.

Venüs İkizler

Hava burcu olan ikizler tamamen iletişimle ilgilidir. Venüsü ikizler olanlar için sosyal kelebek de denilebilir. Konuşkanlığıyla ön plana çıkan ikizler burçları için arkadaş ve sevgili arasında neredeyse hiç ayrım yoktur. İletişim kurabildiği ve birlikte gülebildiği herkes onun için çok kıymetlidir. Venüsü ikizler olanlar aşk hayatlarında belirsizliği tercih eder. Böylesi onlar için daha eğlenceli.

Venüs Yengeç

Venüs burcu yengeç olanlar içeride çok yumuşak, dışarıda ise kendini sert bir dış yüzeyle koruma altına alır. Yengeç burcunun kabuklarını açabilmesi için kendini güvende hissetmesi gerekir. Yengeç burcu için güven, sadakat ve korumaya dayalı bir ilişki kurmaktan daha ödüllendirici bir şey olamaz. Yengeç evini sırtında taşır ve yanındakine güven duymak ister.

Venüs Aslan

Aslan burcunu kalbi yönetir ve buna uygun olarak Venüs burcu aslan olanlar gerçek romantiklerdir. Asil ve cömert olan aslan burcu, eşlerine kalpten bağlı olur ve sadakati herkes tarafından alkışlanır. Aslan burçları reddedildiğinde son derece vahşi olabilir, aman dikkat!

Venüs Başak

Venüsü başak burcu olanlar problem çözmeyi severler ve kendi karakterine uygun partner seçmek isterler. Başak burçlarının dünyevi enerjisi pratik ve düzenlidir. Bu nedenle şehvetli Venüs ile birleştiğinde başak burçları düşünceli kişilerle ilişki kurmayı severler. Küçük ve ince jestler başak burçlarının kalbini 12'den vurabilir. Venüs burcu başak olanlar sevgilileri ve arkadaşlarıyla birlikte kalabalık planlar yapmayı çok severler.

Venüs Terazi

Venüs gezegeni Terazi burcunun yöneticisidir. Venüs ve Terazı burcunun enerjisi birbiriyle uyumludur. Venüs gezegeninin yönettiği diğer bir burç olan Boğa burcu daha çok fiziksel duygusallık ile ilgiliyken Venüs Terazi olanlar daha çok beyin ve zeka ile ilgilidir.

Terazi burcu bazen denge, uyum ve simetri konusunda takıntılı olabiliyor. Venüs terazi burcu olanlar estetik konularda çok hassastır. Zarif tarzları ve havalı zevkleriyle şımartılmayı çok severler. Terazi burçları, ilişkilerinin dışarıdan havalı ve gösterişli görünmesini isterler.

Venüs Akrep

Venüs burcu akrep olanlar sakin karakterde olurlar ve dinamik güçlerini görünmeyen alemlerden almayı severler. Akrep burçları gizemli, karmaşık ve tutkulu ilişkileri çok severler. Tehlikeden zevk alırlar diyebiliriz. Venüs burcu akrepler tensel teması severler ve ilişkilerinde bunu göstermek isterler.

Venüs Yay

Yay burcu seyahat, keşif ve felsefe ile ilişkilidir. Venüs burcu yay olanlar ilişkilerinde seyahat sever ve maceracı olan kişileri seçerler. Aynı zamanda yay burçları mizah anlayışı iyi olan kişilerle sohbet etmeyi çok sever. Venüs yaylar eğlenmeye ve kahkaha atmaya çok kıymet verirler.

Venüs Oğlak

Oğlak burcu, burçların patronu olarak bilinir ve Venüs oğlakların enerjisi çok yüksektir. Oğlaklar için flörtöz demek doğru olmaz. Mantık ve duyguları bir arada kullanmayı severler. Gelecekte birlikte zaman geçirmek istediği kişileri hayatına alırlar. Kısa dönem ilişkileri onları çok heyecanladırmaz.

Venüs Kova

Kova burcunun enerjisi sıradışı ve mesafelidir. Venüs burcu kova olanlar uyumsuzluktan zevk alırlar. Bu burçlar için ideal sevgili tanımlanamaz, çünkü kova burçları karşısındaki kişiyle zaman geçirerek tanımayı sever. Özgür ruhlu ve asi bireylere yönelir. Söz konusu aşk olduğunda, duygularının özgür olmasına izin verir.

Venüs Balık

Balık ruhu mistik ve melankoliktir. Balık enerjisini kontrol altına almak zor olsa da (sonuçta okyanus sınırsızdır), Venüs kesinlikle bu burçta zaman geçirmeye bayılır. Aslında, Venüs Balık burcunda "yüce" olarak kabul edilir, yani bu burçta Venüs en yüksek titreşiminde olur. Venüs burcu balık olanlar kesinlikle her şeyde güzellik bulur ve özellikle müzik ve sanat gibi yaratıcı arayışlara çekilir. Balıklar aşıklar için romantizm derinden manevidir.

Venüs Burcu Nasıl Hesaplanır?

Venüs Burcu Nasıl Hesaplanır?

Venüs burcu hesaplama için doğum tarihine ihtiyacın var. Dijital Venüs burcu hesaplama yöntemleriyle venüs burcunu öğrenebilir ve kişiliğinin detaylarını öğrenebilirsin.

Venüs burcu hesaplama yaptıktan sonra aşk, ilişkiler ve güzellik konusunda ne istediğini daha iyi bileceksin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/