loader

Atkuyruğu saç modeli ile en çok yakışan makyaj tarzı nedir?

Favoriye Ekle

Özel geceler için saç stiline karar verdin peki ya makyajın? Irina Shayk'ın da favori makyaj stili olan kedi gözü ve dumanlı göz makyajı tam da atkuyruğu tercih edenlerin ihtiyacına yetişiyor! Özellikle sıkı atkuyruğu yaptın günlerde mutlaka dumanlı göz makyajı veya kedi gözü stillerini denemelisin. 'Ama ben o makyaj tarzını yapmayı bilmiyorum' diyorsan okumaya devam et.

 

Dumanlı göz makyajı

Dumanlı göz makyajı için öncelikle göz kapağının katlanma bölgesine koyu renkli farını uygula. Göz kapağına ise daha açık tonlarda far sürerek gözlerinin daha büyük görünmesine yardımcı olabilirsin. Alt kirpik diplerine de koyu renk farını sürerek göz makyajında bütünlük sağlayabilirsin. Hangi renk far süreceğin tamamen sana kalmış!

 

Kedi gözü makyajı

Gözlerinde daha sade ve etkilyeci bir görünüm istiyorsan kedi gözü makyajını mutlaka dene. Bu göz makyajını kırmızı rujun ile tamamlayarak kusursuz bir makyaj elde edebilirsin. Kedi gözünü nasıl yapacağım diye sorduğunu duyar gibiyiz. Bu stil için önce eyelinerının kuyruk bölümünü belirle daha sonra kuyruk bölümünden başlangıca doğru eyelinerını çek. Son olarak eyeliner çizgisinin üzerinden bir kat daha geçerek koyu ve dolgun bir görünüm oluştur. 

 

Kontür makyajı

Atkuyruğu yaptığında yüz hatların daha da ortaya çıkacaktır. Bu nedenle kontür tekniği ile yüz hatlarını belirginleştirip, elmacık kemiğini ön plana çıkarabilirsin. Gece makyajı yapıyorsan krem kontür ürünleri kullanarak gece boyu kalıcı bir makyaj elde edebilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/