0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Avangart Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Farklı makyaj modellerini denemeyi seviyorsan avangart makyaj modellerine bakmalısın. Son sezonlarda yeniden popüler olmaya başlayan avangart makyaj akımı, bol renkli ve çılgın makyaj modellerinden oluşuyor. Konserlere, doğumgünü partilerine veya konsept partilere giderken denemek isteyeceğin avangart makyaj tekniklerine yakından bakalım. Avangart makyaj nedir ve nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Avangart Makyaj Nedir?

Avangart Makyaj Nedir?

Avangart makyajdan önce en çok merak edilen soruyu yanıtlayalım. Avangart nedir? Sanat, müzik ve görsel sanatlarda yeni ve deneysel yöntemlerin denenmesine avangart deniliyor.

Avant Garde olarak da bilinen avangart makyaj, deneysel ve yenilikçi görünümleri çağrıştırıyor. Doğada benzersiz olan egzotik renklerden ve desenlerden ilham alan avangart makyaj genellikle farklı kostümlerle birleştiriliyor. Kostüm makyajı veya abartılı makyaj modelleriyle ilgiliysen avangart makyajın renklerine ve desenlerine aşık olabilirsin. 

Avangart makyajın özellikleri:

  • Sanatsal, sıradışı ve benzersiz görünür
  • Dramatik modellere yer verilir
  • Belirli bir temayı takip eder
  • Genellikle cesur veya sıra dışı makyaj renkleri kullanır
  • Çoğunlukla gözler olmak üzere belirli bir bölgeye yoğun vurgu yapabilir.
  • Mücevherler, tüyler veya parıltı gibi makyaj malzemeleri dışında aksesuarlar kullanılır
  • Iyi kalitede kozmetik kullanır
  • Avangart makyajı yapmak, günlük makyaja göre daha uzun sürer

Avangart Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

avangart makyaj

Avangart makyajın nasıl yapıldığını öğrenmeden önce bu makyajın nerelerde kullanıldığına bakalım. Avangart makyajı podyum ve defile modellerinde, reklam ve özel fotoğraf çekimlerinde, moda ve güzellik dergilerinde, yarışmalarda veya performans etkinliklerinde görebilirsin. Bu nedenle avangart makyajın abartılı, cesur veya fazla iddialı olmasında hiçbir sorun yoktur!

Avangart makyajın en önemli noktalarından biri kalıcı olmasıdır. Bu nedenle avvangart makyaj yapanlar genellikle profesyonel veya kalıcılığına güvendikleri makyaj malzemeleri kullanılırlar. Avangart makyaj yaparken yüzünde tek bir bölgeye yoğunlaşmayı deneyebilirsin. İddialı kedi gözü görünümü veya ombre dudak makyajı gibi görünümler avangart makyaja çok yakışır.

Avangart Makyaj Nasıl Yapılır?

Avangart Makyaj Nasıl Yapılır?

Dramatik avangart makyaj: Gözlerine koyu, dumanlı gölgeli makyaj yap. Gözlerinin dış köşesine doğru farını dağıtarak makyajını daha dramatik göster. Kaş kemiğinin altına ışıltılı aydınlatıcını uygulayarak göz makyajını daha belirgin bir hale getir. Alt kirpik çizgisinden kaşlarına doğru uzanan grafik eyeliner çekebilirsin.

Havalı ve eğlenceli avangart makyaj: İki gözüne iki farklı far rengi sürerek eğlenceli bir görünüm yaratabilirsin. Parlak ve kremsi yapıdaki farlar bu makyaj modeli için daha uygun olacaktır. Göz kapağının katlanma bölgesine yoğun olarak farı sürdüğünde gözlerin daha derin ve belirgin görünür. Alt kirpik diplerine ise farklı tonda bir eyeliner sürerek göz makyajında kontrast yaratabilirsin. Göz makyajını daha avangart bir hale getirmek için takma kirpik etkisi yaratan maskaralardan birini seç.

Avangart Makyaj Nasıl Yapılır?

Gotik avangart makyaj: Kostüm makyajı için göz kapağının tam ortasından başlayarak dışa doğru koyu turuncu veya kırmızı tonlarda iddialı bir far uygula. Gözlerini daha iri ve çekik göstermek için hafif yukarı doğru farını dağıtabilirsin. Alt kirpik çizgisinin altından başlayacak şekilde simsiyah ince eyeliner çekerek gotik makyajını tamamlayabilirsin.


Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/