loader

Aydınlanmanı sağlayacak 5 pratik güzellik önerisi

Favoriye Ekle
Aydınlanmanı sağlayacak 5 pratik güzellik önerisi

1) Ok kirpiklere giden yol

Kirpiklerinin kısalığından yakınıyorsan, maskara fırçanızı iyice yıkadıktan sonra biraz saç jölesi sürün. Fırçayı hafifçe sağa ve sola oynatarak yapacağın uygulama sonrasında, hacim veren bir maskara uygulayın. Jöleyle koyulaştırdığın kirpiklerin çok daha uzun ve gür görünecektir.

2) İstenmeyen tüylerle savaş

Eski maskara fırçalarını sakın atma. Yüzünde, varlığından rahatsızlık duyduğun tüyler için bu fırçalar dahiyane bir çözüm sunuyor. Fırçayı iyice yıkadıktan sonra üzerine fondöten sür ve bu tüyleri boya. Makyajla kapatamadığın tüyleri görünmez kıldığını göreceksin.

3) Bebek teni

Eğer tenin aynı anda hem yağlı hem de hassas ise, fondötenin üzerine son dokunuş olarak transparan pudra kullanmak yerine, bebek pudrası sürebilirsin. Bu işlem, fondötenin fazla yağının emilmesini sağlar.

4) Güçsüz ve ince tırnaklardan kurtul

Güçsüz tırnakların en büyük sebebi, yeterli miktarda su içmemektir. Özellikle sonbahar aylarında havadaki nemin iyice düşük olduğunu düşünürsek, bu aylarda su kaybı artar. Bolca su içerek ve tırnaklarına zeytinyağıyla haftada 1 gün masaj yaparak tırnaklarını güçlendirebilirsin.

5) Sarı tırnaklara anında çözüm

Üzerinde ojeyle uzun süre bekleyen tırnaklarda sararma problemi görülür. Herhangi bir yardım olmadan eski haline dönmesi de biraz zaman alır. Bu süre içinde tırnaklarını havalandırman gerektiği için ojeden uzak durmalısın, ama elbette sarı tırnaklarla gezmek de istemiyorsun. Çözüm karbonat! Bir miktar karbonatlı suyla tırnaklarını silersen, sararmanın yok olduğunu göreceksin. Beyazlatıcı etkili diş macunları da aynı işlevi görecektir.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön