üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

Aydınlatıcı Beyaz Kalemi Kullanmanın 8 Yolu

Favoriye Ekle
Aydınlatıcı Beyaz Kalemi Kullanmanın 8 Yolu

Aydınlatıcı beyaz kalemi makyajında 8 farklı şekilde kullanabileceğini biliyor muydun?

Aydınlatıcılar artık bir çoğumuzun makyajının vazgeçilmezleri halindeler. Toz, likit, stick derken şimdi de aydınlatıcı kalemler hayatımıza girdi ve ışıltımıza ışıtlı katmanın yanında, pek çok makyaj hilesi konusunda da çok başarılılar. Bu yazımızda aydınlatıcı beyaz kalemleri kullanmanın 8 farklı yolunu anlatıyoruz!

Aydınlatıcı Beyaz Kalemler ve Farklı Kullanım Şekilleri

Artık hepimizin çantasında bir adet aydınlatıcı kalem var, değil mi? Maybelline New York’un Master Drama Lightliner aydınlatıcı kalemleri, daha ilk çıktıkları günden beri çok severek kullanıyoruz. Hem yüzümüzü aydınlatmak hem de ufak makyaj hilelerine başvurmak için kullandığımız bu kalemlerin 8 sihirli etkisini sana anlatmaya geldik!

1. Derin ve Anlamlı Bakışlar İçin

Maybelline New York Master Drama Lightliner kalemleri, derin ve anlamlı bakışlar elde etmek için göz pınarlarına uygulayabilirsin. Ten rengine uygun tonunu, göz pınarlarına uygula ve parmağınla hafifçe dağıt.

2. Kaşları Kalkık Göstermek İçin

Kaşlarını daha kalkık göstermek için, Maybelline New York Master Drama Lightliner kalemleri kaşlarının altına uygulayabilirsin. Sonrasında tampon hareketlerle dağıttığında, kaşlarının çok daha kalkık görüneceğini fark edeceksin.

3. Daha Büyük Dudaklar İçin

Dudaklarını daha büyük göstermek için yine Maybelline New York Master Drama Lightliner kalemlerden yardım alabilirsin. “Cupid Bow” adı verilen dudağın üst-orta kısmına kalemi uyguladıktan sonra parmaklarınla hafifçe dağıt. Böylece dudakların daha kalkık ve büyük görünecek.

4. Daha Kalkık Burun İçin

Burnunun daha kalkık ve ince görünmesini sağlamak için Maybelline New York Master Drama Lightliner kalemi, burnunun ucuna ve orta kısmına uygulayıp parmaklarınla dağıtabilirsin. Ucu ve orta kısmını aydınlattığın için burnun daha kalkık ve ince görünecek.

5. Işıltılı Bir Cilt İçin

İşte aydınlatıcıları uygulamayı en sevdiğimiz yer! Maybelline New York Master Drama Lightliner kalemleri elmacık kemiklerinin üzerine uygulayıp, parmaklarınla dağıttığında çok doğal, aynı zamanda da dikkat çekici bir ışıltı elde edebilirsin.

6. Yüze Boyut Kazandırmak İçin

Yüzü boyutlandırmak için kontür uygulamasından daha pratik ve ışıltılı bir yöntem arıyorsan, Maybelline New York Master Drama Lightliner kalemleri kullanabilirsin. Alnının ortasına ve çenene uyguladıktan sonra parmaklarınla dağıtabilir ve pratik bir şekilde yüzünü boyutlandırabilirsin.

7. Far Uygulaması İçin

Bu kalemleri aynı zamanda ışıltılı birer far olarak da düşünebilirsin! İstediğin rengini göz kapaklarına uygulayıp, bir far fırçası ile dağıttığında ışıltılı bir göz makyajı elde edebilir, hatta renkleri birbirleriyle kombinleyebilirsin.

8. Daha Büyük Gözler İçin

Gözlerini daha büyük göstermek için, aydınlatıcı beyaz kalemlere kesinlikle ihtiyacın olacak. Bunun için alt kirpik diplerinin iç kısmına uyguladığında bir anda gözlerinin çok daha büyük göründüğünü göreceksin. Bonusu ise çok daha enerjik ve aydınlık bir etki olacak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön