Aydınlatıcı hileleri 101: Tek ürünle yapılabilecek 4 şey

Aydınlatıcı hileleri 101: Tek ürünle yapılabilecek 4 şey

Aydınlatıcı, efsanevi bir güzellik ürünü. Hem kapatıcılık sağlayan, hem de yüz hatlarını yeniden tanımlamaya yardımcı olan bir mucize. Yine de bu ürünün nasıl kullanılacağını çok fazla bilen yok. Sen de profesyonel makyaj uzmanları gibi makyaj yapmayı istiyorsan, aydınlatıcı hilelerini öğrenmelisin. İpuçlarımıza göz atmanda fayda var!

Giriş: Aydınlatıcı 101

Bu ürün uygulandığı bölgelerde ışığı daha fazla yansıtarak yüze sağlıklı bir görünüm veriyor. Aynı zamanda yüz hatlarını istediğin şekle getirmeni sağlıyor. İyi bir aydınlatıcı, inci gibi bir parlaklık vererek sana taze bir ten vadetmeli.

Kullanmaya başlamadan önce, aydınlatıcının da aynı göz farı gibi, pudra, krem veya sıvı formlarında bulunabildiğini bilmen yararlı olacaktır. Bu sayede cilt tipine en uygun formu seçebilirsin. Eğer profesyonellerin en çok hangi formu tercih ettiğini merak ediyorsan, cevabımız krem olacaktır. Çünkü yayılması kolay ve gün boyu dağılmıyor.

Nereye uygularsan ne olur?

Gözler: Göz pınarlarına küçük bir nokta halinde aydınlatıcı uygulamak, daha zinde görünmeni ve canlı bakışlara sahip olmanı sağlar.

Yanaklar ve şakaklar: Yanaklarına, yani elmacık kemiklerinin çıkık olmayan kısımlarına üçgen biçiminde aydınlatıcı uygulamak, doğru bölgelere ışık vererek yüz hatlarını daha belirgin hale getirir. Gözlerinin bitiminden biraz yukarıya ve kaş kemiklerine de uygulama yaparsan etkiyi ikiye katlayabilirsin.

Burun üstü ve alın: Burun kemiğinin öne bakan yüzüne ve iki kaşının ortasına ince bir çizgi halinde aydınlatıcı uygulamak, burnunu daha ince gösterir, daha canlı bir ifadeye kavuşmanı ve sağlıklı bir görünüm elde etmeni sağlar.

Dudaklar ve çene: Üst dudaklarının ortasında bulunan ufak şeklindeki alana aydınlatıcı sürersen dudakların olduğundan daha dolgun görünecektir. Aynı şekilde, çene kemiğine de uygulama yaparak daha çıkık bir çene illüzyonu yaratabilirsin.

Artık parlamaya hazırsın! Yüzüne nasıl kontur vereceğini daha iyi öğrenmen ve modeller gibi elmacık kemiklerine sahip olman için, ipuçlarımız makyaj.com'da!


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı

Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı

Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı