loader

Aydınlatıcı hileleri 101: Tek ürünle yapılabilecek 5 şey

Favoriye Ekle

Aydınlatıcı, efsanevi bir güzellik ürünü. Hem kapatıcılık sağlayan, hem de yüz hatlarını yeniden tanımlamaya yardımcı olan bir mucize. Yine de bu ürünün nasıl kullanılacağını çok fazla bilen yok. Sen de profesyonel makyaj uzmanları gibi makyaj yapmayı istiyorsan, aydınlatıcı hilelerini öğrenmelisin. İpuçlarımıza göz atmanda fayda var!

Aydınlatıcı far kullanarak gözlerini olduğundan daha belirgin gösterebilir veya aydınlatıcı makyaj sayesinde yüz hatlarını ön plana çıkarabilirsin. Yves Saint Laurent Touche Eclat aydınlatıcı kullanarak bütün bu görünümleri tek bir ürünle halledebilirsin. Nasıl mı? Hazırsan aydınlatıcı dersimize başlıyoruz!

Giriş: Aydınlatıcı 101

Aydınlatıcı hileleri 101: Tek ürünle yapılabilecek 5 şey_1

Yves Saint Laurent Touche Eclat aydınlatıcı uygulandığı bölgelerde ışığı daha fazla yansıtarak yüze sağlıklı bir görünüm veriyor. Aynı zamanda yüz hatlarını istediğin şekle getirmeni sağlıyor. İyi bir aydınlatıcı, inci gibi bir parlaklık vererek sana taze bir ten vadetmeli.

Kullanmaya başlamadan önce, aydınlatıcının da aynı göz farı gibi, krem, likit ve toz aydınlatıcı formlarında bulunabildiğini bilmen yararlı olacaktır. Bu sayede cilt tipine en uygun formu seçebilirsin. Eğer profesyonellerin en çok hangi formu tercih ettiğini merak ediyorsan, cevabımız krem aydınlatıcı olacaktır. Çünkü yayılması kolay ve gün boyu dağılmıyor.

Elmacık kemikleri & şakaklar

Aydınlatıcı hileleri 101: Tek ürünle yapılabilecek 5 şey_2

Yanaklarına, yani elmacık kemiklerinin çıkık olmayan kısımlarına üçgen biçiminde aydınlatıcı uygulamak, doğru bölgelere ışık vererek yüz hatlarını daha belirgin hale getirir. 

Aydınlatıcını uyguladıktan sonra ıslak makyaj süngeriyle dağıtmak cildine ıslak ve enerjik bir görünüm verecektir. Özellikle kuru ciltliler bu makyaj hilesiyle daha nemli bir görünüme yavuşacak.

Yağlı bir cildin varsa yüzünü aydınlatmak için parmaklarından yardım almalısın. Yüz aydınlatıcı seçenekleri arasında krem aydınlatıcını seç ve elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru yay. Daha sonra parmaklarınla tampon hareketlerle dağıtmaya başla. Yves Saint Laurent Touche Eclat aydınlatıcı hem kuru hem de yağlı ciltlerde yumuşacık ve doğal bir görünüm bıraktığı için biz bu üründen vazgeçemiyoruz!

Doğal demişken; "doğal makyaj nasıl yapılır?" diye merak eden yok mu içinizde?

Dudaklar & çene

Aydınlatıcı hileleri 101: Tek ürünle yapılabilecek 5 şey_3

Dudaklarını aydınlatıcı ile daha dolgun gösterebileceğini biliyor muydun? Dudak kalemi kullanmadan, dudak parlatıcısından yardım almadan dudaklarını daha dolgun gösterebilirsin. Bunun için üst dudaklarının ortasında bulunan ufak şeklindeki alana aydınlatıcı sür ve far fırçasıyla yavaşça aydınlatıcını dağıt. 

Fotoğraflarda kusursuz görünmek için çene ucuna da aydınlatıcı sürebilirsin. Çene kemiğine aydınlatıcını sürerek daha çıkık bir çene illüzyonu yaratacaksın. 

Aydınlatıcı yerine ne kullanabilir?: Aydınlatıcın yoksa far paletindeki en açık şampanya rengini aydınlatıcı olarak kullanabilirsin. 

Kaş altını aydınlat

Aydınlatıcı hileleri 101: Tek ürünle yapılabilecek 5 şey_4

Göz kapağın ile kaşların arasındaki alanı genişletmek, gözlerini olduğundan daha belirgin göstermek istiyorsan kaş altındaki kemiğini aydınlatmalısın. 

Kaş kemiğine aydınlatıcını sür ve iyice dağıt. Bu adımı her zaman göz makyajından sonra yapmalısın. Eğer kaşlarının kavis bölgesini ön plana çıkarmak istiyorsan sadece kavis bölgesinden başlayarak kaşlarının sonuna doğru aydınlatıcını sürmelisin. Bu işlem için krem aydınlatıcı yeterli olacaktır. 

Gözlerini aydınlat

Aydınlatıcı hileleri 101: Tek ürünle yapılabilecek 5 şey_5

Gözleri aydınlatmak aydınlatıcı dersinin en kritik kısmı olabilir. Daha aydınlık gözler için aydınlatıcını dengeli kullanmalısın. 

Göz pınarını aydınlatmak gözlerine bambaşka bir ışık katacak ve göz makyajının daha aydınlık görünmesini sğalayacak. Bu adıımı göz makyası yapmasan dahi uygulamanı öneriyoruz. Göz pınarı aydınlatıcı bir ürün arıyorsan sana tavsiyemiz Yves Saint Laurent Touche Eclat aydınlatıcı olacak. Kremsi yapısı ve gün boyu kalıcı yapısıyla en güzel aydınlık göz makyajını bu ürünle elde edebilirsin. 

Nasıl uygulanır?: Göz pınarlarına küçük bir nokta halinde aydınlatıcı uygulama ve parmaklarınla dağıt. Aydınlatıcını hafifçe göz kapağına ve göz altına da dağıtabilirsin. Son olarak göz aydınlatıcı far ile göz altına da ürünü dağıtarak göz makyajını bitirebilirsin. 

Burun üstü & alın

Aydınlatıcı hileleri 101: Tek ürünle yapılabilecek 5 şey_6

Burun kemiğinin öne bakan yüzüne ve iki kaşının ortasına ince bir çizgi halinde aydınlatıcı uygulamak, burnunu daha ince gösterir, daha canlı bir ifadeye kavuşmanı ve sağlıklı bir görünüm elde etmeni sağlar. 

Daha kalkık bir burun görünümü için burun ucuna da hafif bir aydınlatıcı dokunuşu ekleyebilirsin. 

Artık parlamaya hazırsın! Aydınlatıcının nasıl kullanıcağına dair ipuçlarını merak ediyorsan bu yazımızı okuyabilir ve aydınlatıcı konusunda uzmanlığını ilan edebilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön