loader

Aydınlatıcı hileleri 101: Tek ürünle yapılabilecek 5 şey

Favoriye Ekle

Aydınlatıcıyı kullanmanın 5 farklı yolunu açıklıyoruz!

Aydınlatıcı, efsanevi bir güzellik ürünü. Yüzün yüksek noktalarını aydınlatarak ön plana çıkaran aydınlatıcılar ile ışıl ışıl, dikkat çekici bir görünüm elde edebiliyoruz. İçten gelen bir ışıltı elde etmek ve dikkatleri üzerinde toplamak için aydınlatıcı kullanmanın 5 farklı yolunu senin için bir araya getirdik!

İşte karşında mutlaka bilmen gereken aydınlatıcı hileleri...

Giriş: Aydınlatıcı Nedir?

Giriş: Aydınlatıcı Nedir?

Aydınlatıcı, yüzün yüksek noktalarını aydınlatmaya yarayan, toz, likit, krem, jel ve stick formdaki makyaj malzemeleridir. Aydınlatıcıların içerisindeki metalik ışıltılar, yüze düşen ışığı yansıtarak cilde ışıltı verir.

Yüzde ışığın ilk değdiği noktalara aydınlatıcı uygulayarak bu noktaları ön plana çıkarmak mümkün. Elmacık kemikleri, burun ucu, göz pınarları, dudak üzeri ve çene ucu gibi noktaları aydınlatarak cildine daha sağlıklı, canlı ve ışıltılı bir etki verebilirsin.

Peki aydınlatıcını tam olarak hangi noktalara uygulamalısın? Adım adım aydınlatıcı uygulayabileceğin 5 noktaya birlikte göz atalım...

Aydınlatıcı uygulayabileceğin 5 nokta

1- Elmacık kemikleri & şakaklar

1- Elmacık kemikleri & şakaklar

Aydınlatıcıların en sık uygulandığı bölge, elmacık kemiklerinin en üst noktası. Yüzün çerçevesini belirginleştiren bu nokta, ışığı çok güzel bir şekilde yansıttığı için elmacık kemiklerinin anında ön plana çıktığını görebilirsin.

Elmacık kemiklerine aydınlatıcı uygularken dikkat etmen gereken en önemli nokta, aydınlatıcıyı bir şerit halinde uygulamamak olmalı. Bu görünüm son derece yapay bir etki verebilir. Bu yüzden aydınlatıcılarını elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru yayarsan, hem daha doğal bir etki yakalarsın hem de yüzünü daha yukarı kaldırarak lifting etkisi elde edebilirsin.

Editörün önerisi: Taa uzaklardan sim sim parlamayan, doğal ama aynı zamanda da güçlü bir yansıma verecek, iyi bir aydınlatıcı arıyorsan, Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcılardan 200 Diamond Glow rengini önerebiliriz.

2- Dudak üzeri

2- Dudak üzeri

Aydınlatıcı ile dudaklarını daha dolgun gösterebileceğini biliyor muydun? Dudak kalemi kullanmadan, dudak parlatıcısından yardım almadan dudaklarını daha dolgun gösterebilirsin. Bunun için üst dudaklarının ortasında bulunan yay kısmına aydınlatıcı sür ve far fırçasıyla yavaşça aydınlatıcını dağıt. 

3- Kaş altı

3- Kaş altını aydınlat

Göz kapağın ile kaşların arasındaki alanı genişletmek, gözlerini olduğundan daha belirgin göstermek istiyorsan kaş altındaki kemiğini aydınlatmalısın. 

Kaş kemiğine aydınlatıcını sür ve iyice dağıt. Bu adımı her zaman göz makyajından sonra yapmalısın. Eğer kaşlarının kavis bölgesini ön plana çıkarmak istiyorsan sadece kavis bölgesinden başlayarak kaşlarının sonuna doğru aydınlatıcını sürmelisin.

4- Göz pınarları

Gözlerini aydınlat

Gözleri aydınlatmak aydınlatıcı dersinin en kritik kısmı olabilir. Daha aydınlık gözler için aydınlatıcını dengeli kullanmalısın. 

Göz pınarını aydınlatmak gözlerine bambaşka bir ışık katacak ve göz makyajının daha aydınlık görünmesini sğalayacak. Bu adımı sadece maskara sürdüğün günlerde de denemeni öneriyoruz. Göz pınarı aydınlatıcı bir ürün arıyorsan sana tavsiyemiz Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcılardan 350 Molten Rose Gold rengi olacak. Güçlü metalik yansımaları ile bu aydınlatıcı bakışlarına anında canlı ve romantik bir hava katacak.

Nasıl uygulanır?: Göz pınarlarına küçük bir nokta halinde aydınlatıcı uygulamak yerine parmaklarınla dağıtabilirsin. Göz pınarlarından göz kapağının iç-üst kısmına uyguladığında gözlerine çekik ve enerjik bir etki verebilirsin.


5- Burun üstü

5- Burun üstü

Burun kemiğinin öne bakan yüzüne ve itam burun ucuna aydınlatıcı uygulamak, burnunu daha ince ve kalkık gösterir, daha canlı bir ifadeye kavuşmanı ve sağlıklı bir görünüm elde etmeni sağlar. 

Artık parlamaya hazırsın! Aydınlatıcının nasıl kullanıcağına dair ipuçlarını merak ediyorsan bu yazımızı okuyabilir ve aydınlatıcı konusunda uzmanlığını ilan edebilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler