loader

Aydınlatıcı kullanırken en sık yapılan 6 hata

Favoriye Ekle

Tüm hataların önüne geçmek için "Aydınlatıcı nasıl kullanılır? sorusunu yanıtlıyoruz!

Daha canlı, aydınlık bir cilt görünümü için aydınlatıcılar vazgeçilmezimiz! Ama aydınlatıcı uygulamanın da bazı incelikleri var. “Sadece elmacık kemiğime uygularım biter gider.” diye düşünüyorsan, yanılıyorsun. Aydınlatıcıyı en etkili ve doğru şekilde kullanmak için bazı sırlar var! Aydınlatıcı uygularken sık yapılan hataları ve doğru aydınlatıcı uygulama yollarını anlatıyoruz!

İşte karşında "Aydınlatıcı nereye sürülür?" sorusunun yanıtı ve aydınlatıcı hileleri...

Hata 1: Aydnılatıcıyı çok fazla uygulamak

Aydınlatıcı nasıl uygulanır?

Her ne kadar aydınlatıcı, başlı başına dikkat çeken bir görünüm yaratsa da, daha güçlü bir etki için olması gerekenden fazla aydınlatıcı uygulamak, yapabileceğin en büyük hatalardan biri. Tüm yüzünün bir disko topu gibi parlamasının yanında, fazla ışıltı, cildinin yağlı görünmesine de sebep olabilir. Bu yüzden aydınlatıcıyı fazla abartmadan, doğal bir şekilde uygulamalısın.

Azıcık bir miktarla bile güçlü bir yansıma elde etmek için, Maybelline Chrome Extreme aydılatıcıları tercih edebilirsin. Metalik yansımalı bu toz aydınlatıcılar, tek uygulamada bile güçlü bir ışıltı vererek abartıdan uzak kalmanı sağlayacak. Renk önerimiz ise Chrome Extreme 200 Diamond Glow.


Hata 2: Yanlış renk aydınlatıcı uygulamakDoğru aydınlatıcı tonu nasıl seçilir?

Bronz, pembe, bej, beyaz tonlarda birçok aydınlatıcı rengi var ama önemli olan ten rengine uygun olanı seçmek. Eğer ten rengin koyuysa altın ve bronz tonlarında, açıksa da pembe veya beyaz tonlarda aydınlatıcıları kullanmalısın. Cildine uygun olmayan bir aydınlatıcı, doğal aydınlatma görevini görmeyeceği için yapay bir görünüme neden olabilir. Cilt tonuna uygun doğru aydınlatıcı rengini nasıl seçebileceğini öğrenmek için bu makalemize göz atabilirsin.

Hata 3: Aydınlatıcıyı tüm yüze uygulamak

aydınlatıcı nerelerde uygulanır?

Evet, bazı vlogger’lar arasında böyle bir trend olabilir ama aydınlatıcıyı tüm yüze uygulamak sadece aşırı parlak bir ten makyajına neden olur! Bu yüzden en doğal ışıltı için aydınlatıcını yüzünün en yüksek noktalarına uygulamalısın.

Eğer tüm yüzüne yumuşak bir ışıltı vermek istiyorsan, sana mükemmel bir önerimiz var: Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum, cilde o kadar aydınlık ve parlak bir etki veriyor ki, aydınlatıcı görevi görüyor. Makyaj öncesi bu serumu cildine uygulayarak cildinin aydınlanmasını ve parlamasını sağlayabilirsin.


Hata 4: Aydınlatıcıyı şerit halinde uygulamak

aydınlatıcı uygulanan bölgeler

Aydınlatıcıyı sadece elmacık kemiklerinin üzerine şerit halinde uygularsan ve dağıtmadan bırakırsan yapay bir görünüme neden olabilirsin. Bu yüzden aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinin üzerine uyguladıktan sonra mutlaka dağıtmalı, şakaklarını ve yanaklarını da hafifçe aydınlatmalısın.

Hata 5: Bazı bölgeleri atlamak

aydınlatıcıyı şerit halinde uygulamak

Aydınlatıcını uygulamak gereken noktalar: Elmacık kemiklerin, kaş altların, burun üzeri, dudak üzeri ve duruma göre çenin uç noktası olabilir. Yüzündeki tüm bu yüksek noktalara aydınlatıc uygulayarak bir bütün elde etmiş ve yüzünü doğal bir şekilde aydınlatmış olacaksın.

Hata 6: Doğru sıralamayı yapmamak

Maybelline Master Strobing Stick Aydınlatıcı

Aydınlatıcıyı yanlış sıralamada kullanıyor olabilirsin. Eğer pudra formda aydınlatıcı kullanacaksan fondöten veya ten makyajı ürünü sürmeden önce, krem veya sıvı formda aydınlatıcı kullanacaksan da fondötenden sonra uygulamalısın. Bizim favori likit aydınlatıcılarımızdan biri olan Maybelline Master Strobing likit aydınlatıcı, hem tek başına hem de fondöten üzerinde son derece kolay bir uygulama sağlıyor. Verdiği doğal ışıltı gerçekten de çok yeterli ama etkisini artırmak istersen üzerine, makyajını bozmadan toz aydınlatıcı da uygulayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler