0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Aydınlatıcı kullanırken en sık yapılan 6 hata

Favoriye Ekle
Aydınlatıcı kullanırken en sık yapılan 6 hata

Daha canlı, aydınlık bir cilt görünümü için aydınlatıcılar vazgeçilmezimiz! Ama aydınlatıcı uygulamak aslında o kadar da kolay değil. “Sadece elmacık kemiğime uygularım biter gider” diye düşünüyorsan, yanılıyorsun. Aydınlatıcıyı en etkili ve doğru şekilde kullanmak için bazı sırlar var! İşte bu sırları da sadece seninle paylaşıyoruz! Hazır mısın?

1.Çok fazla uygulamak

Doğru bir şekilde aydınlatıcı uygulamak için miktarı çok iyi ayarlaman gerekir. Yoksa bir disko topu gibi parlaman mümkün! Bu nedenle aydınlatıcın eğer sıvı ya da krem formdaysa noktacıklar şeklinde uygulayıp dağıtmalı, toz formdaysa da yelpaze şeklindeki makyaj fırçasıyla 3-4 kere fırça darbesiyle dağıtmalısın. Sahip olman gereken makyaj fırçaları ve isimlerini hala bilmiyor musun?

2.Yanlış tonu uygulamak

Bronz, pembe, bej, beyaz tonlarda birçok aydınlatıcı rengi var ama önemli olan ten rengine uygun olanı seçmek. Eğer ten rengin koyuysa altın ve bronz tonlarında, açıksa da pembe veya beyaz tonlarda aydınlatıcıları kullanmalısın.

3.Tüm yüze uygulamak

Evet, bazı vlogger’lar arasında böyle bir trend olabilir ama aydınlatıcıyı tüm yüze uygulamak sadece aşırı parlak bir ten makyajına neden olur! Bu nedenle aydınlatıcını birazdan bahsedeceğim belirli bölgelere uygulaman gerekir.

4.İyice dağıtmamak

Aydınlatıcıyı, uyguladığın noktalara çok iyi şekilde dağıtman gerekir. Eğer dağıtmazsan, sanki gelişigüzel uygulamışsın gibi görünebilir.

5.Doğru noktalara uygulamamak

Yanaklar ve burun aydınlatıcı uygulanacak önemli noktalardır ama aydınlatıcıyı kaş kemiğine, dudağının üstüne ve çenenin ortasına da uygulayarak görünümün etkileyici olmasını sağlayabilirsin.

6.Doğru sıralamayı yapmamak

Aydınlatıcıyı yanlış sıralamada kullanıyor olabilirsin. Eğer pudra formda aydınlatıcı kullanacaksan fondöten veya ten makyajı ürünü sürmeden önce, krem veya sıvı formda aydınlatıcı kullanacaksan da fondötenden sonra uygulamalısın.

Photo Pinterest.com

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön