loader

Aydınlatıcı mı Kapatıcı mı? YSL Beauty Touche Éclat Nasıl Kullanılır?

Favoriye Ekle

YSL Beauty’nin en sevdiğimiz güzelliklerinden biri Touche Éclat’yı makyajın farklı alanlarında nasıl bu kadar etkili kullanabildiğimizi öğrenince çok şaşıracaksın!

Küçük, altın sarısı ambalajlı ucunda kendisine ait fırçası bulunan Touche Éclat’nın makyaj çantamızın sihirli değneği olduğunu söylesek abartılı bir cümle kurmuş olmayız. Işıltılı dokunuşuyla yüzümüzdeki tüm yorgunluk izlerini silen, Işığın Efendisi diye anılan ve cilde sağlıklı bir ışıltı kazandıran güzelliği kulanım alanlarını bu yazımızda uygulama videolarıyla birlikte ayrıntılı bir şekilde anlatıyoruz!

Göz Altlarındaki Koyu Halkaları Kapat! 

Aydınlatıcı mı Kapatıcı mı? YSL Beauty Touche Éclat Nasıl Kullanılır?_1

Kimilerine göre kapatıcıdan çok aydınlatıcı olarak kullanılmaya daha yatkın olduğu düşünülen Touche Éclat’yı kapatıcılık konusunda da bizce çok başarılı. Göz altlarına az miktarda uyguladığında bile gözle görülür bir etkisi olan Touche Éclat’yı kapatıcı olarak kullanırken ten renginden en fazla bir ton açık rengini tercih etmen gerektiğini de belirtmemiz gerek.

Makyajındaki Son Rötuşları Yap! 

via GIPHY

Göz makyajı sonrasında göz altlarına bulaşan farı temizlemek için de ideal bir ürün olan Touche Éclat’nın sihirli bir değnek olduğunu söylemiştik! Makyajımız bittikten sonra son rötuşlarımızı yaparken elimizden düşmüyor.

Kızarıklıklara Veda Et! 

Aydınlatıcı mı Kapatıcı mı? YSL Beauty Touche Éclat Nasıl Kullanılır?_2

Yoğun geçen bir iş gününün ardından katılman gereken bir davet olduğu durumlarda seni yenileyecek ve sanki güzellik uykundan yeni uyanmışsın gibi görünmeni sağlayacak olan Touche Éclat ile cildinde oluşan kızarıklıkları da ustalıkla kapatabilirsin.

Dekolteni Ön Plana Çıkar! 

via GIPHY

Hazır davet demişken düşük yakalı bir elbise tercih edeceksen kürek kemiklerinin üzerine uyguladığın Touche Éclat seni olduğundan daha zayıf gösterecektir! Belirgin kürek kemiklerinin ne kadar seksi göründüğünü zaten tartışmamıza gerek yok. Görünen köy kılavuz istemiyor!

Dudaklarına Dolgunluk Kat! 

Aydınlatıcı mı Kapatıcı mı? YSL Beauty Touche Éclat Nasıl Kullanılır?_3

Touche Éclat ile dudaklarının etrafında çizdiğin çerçeve dudaklarını olduğundan daha dolgun gösterecektir. Bizim de sık sık başvurduğumuz bu makyaj hilesi ince dudaklarından şikâyet edenler için birebir! Unutma ki dudak makyajı kadar ten makyajını nasıl yaptığında dudaklarını dolgun göstermende önemli bir etken.

Koyu Renkli Touche Éclat ile Kontür Makyajı Yap! 

via GIPHY

Touche Éclat’nın kendi ten rengimize göre 3-4 ton daha koyu rengi ile çok doğal ve pratik kontür makyajları da yapabiliyoruz! Açık rengini aydınlatıcı olarak, koyu rengini ise kontür makyajında kullandığımız makyajlarda hem makyaj yaparken geçirdiğimiz süre kısalıyor hem de inanılmaz doğal görünüyor.

Kaşlarını Kaldır! 

Aydınlatıcı mı Kapatıcı mı? YSL Beauty Touche Éclat Nasıl Kullanılır?_4

Etkileyici bakışlar için kaşların alt bölgesini aydınlatmak hepimizin bildiği bir makyaj hilesi ama bunu hileyi Touche Éclat ile uygulamak bizim aydınlık bakışlarımızın altındaki sır. Hem kaşları belirginleştiren hem de bakışlarımızdaki canlılığı arttıran bu uygulama ile yaptığımız makyajlar her zaman 1-0 önde oluyor.

Primer Olarak Kulllan! 

Aydınlatıcı mı Kapatıcı mı? YSL Beauty Touche Éclat Nasıl Kullanılır?_5
Göz makyajına başlamadan önce makyajının kalıcılığını arttırmak için de primer olarak kullanabileceğin Touche Éclat’nın on parmağında on marifet var! Özellikle dumanlı göz makyajlarında senin de makyaja başlamadan önce primer uygulaman gerekiyor.

Fondöten Olarak Kullan! 

Aydınlatıcı mı Kapatıcı mı? YSL Beauty Touche Éclat Nasıl Kullanılır?_6

Kapatıcılığı az, ince yapılı ve aydınlık bitişli bir ten makyajı yapmak istiyorsan Touche Éclat’yı fondöten olarak da kullanabilirsin.

Yanına az eşya almak istediğin bir tatilde hem az yer kaplayacak hem de makyajını birçok alanda tamamlamanı kolaylaştıracak Touche Éclat ile sen de bizim gibi hiç zorlanmadan harika makyajlar yapabilirsin. Günlük yaşantın için makyaj çantanda bir sihirli değneğe ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan o sihir kesinlikle Touche Éclat’nın içerisinde saklı! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/